Menu

Rychlé odlíčení

Tohle zvládnete během minutky

Home » Krása » Rychlé odlíčení - 12.2018

I když váš ples nebo večírek trval až do rána a vám se zdá, že zvládnete už jen padnout do postele, rozhodně nevynechávejte odlíčení. Šikovné produkty vám pomohou zvládnout ho docela rychle.

Nebojte se, nikdo neočekává, že po protančené noci a možná více než pár drincích ještě strávíte v koupelně stejný čas, jako při běžné pečující rutině. Ale odlíčení úplně nevynechávejte. V každém případě odstraňte veškerý make-up, ostatní čisticí rituály klidně počkají do dalšího dne. Jednotlivé typy pleti si
žádají především různá opatření a produkty. Stačí si dát pozor na pár maličkostí a můžete s klidným svědomím vyspávat až do poledne a pak se nebát pohledu do zrcadla.

Jaký produkt tedy zvolit pro jaký typ pleti?

Smíšená pleť

Dlouhé noci a několikanásobné vrstvy líčení mohou vyvést z rovnováhy už tak docela problémovou smíšenou pleť. Nejlepší řešení na odlíčení nabízí micelární voda, která jednak odstraní make-up, ale zároveň pleť vyčistí.

Normální pleť

Normální pleť se spokojí s tím, když z ní například pomocí čisticí pěny důkladně odstraníte make-up. Zbytek jistě počká do rána, než se pořádně vyspíte.

Suchá pleť

Vydýchaný vzduch a alkohol umí napáchat na suché pleti, která umí pozlobit sama o sobě, nepěkné škody. Proto je důležité, abyste při odličování mysleli i na hydrataci a použili například odličovací ubrousky napuštěné čisticím olejem.

Umělé řasy

Při jejich odstraňování je potřeba především trocha trpělivosti a citu v prstech. Místo zběsilého tření namočte vatový tampon do odličovače a jemně ho přitiskněte na oko. Hned poté, co odličovač vykoná svou práci, se dají řasy jednoduše a bez úsilí odstranit pinzetou.

Tvrdohlavá rtěnka

Zatímco jsou oslavy v plném proudu, děkujeme v duchu své rtěnce, že na rtech vydržela takovou dobu, aniž by se rozmazala nebo zcela setřela. Jakmile se však dostaneme před spaním do koupelny, naše nadšení opadá. Pokud si se rtěnkou klasický odličovač neporadí, použijte speciální odličovací tyčinky
a hutný krém jako vazelínu nebo olej. Druhý den nezapomeňte na peeling rtů.

Nahoru
OKDalší informace