Menu

Rozjasňovače pro zářivou pleť

V jiném světle

Home » Krása » Rozjasňovače pro zářivou pleť - 11.2016

Myslíte si, že rozjasňovač nepotřebujete? Tak to jste ho asi ještě nevyzkoušela.

Jedno je jisté. Bez rozjasňovače se dnes už při správném líčení těžko obejdete. Podle současných trendů by naše tvář totiž měla doslova zářit. Tomu napomůže zázračný kosmetický přípravek fungující na principu odrazu světla. Většinou totiž obsahuje speciální pigmenty reflektující světlo, díky nimž dokáže šikovně zvýraznit určitá místa na obličeji a vykouzlit bezchybný vzhled. Vyzkoušejte proto také tohoto užitečného pomocníka, který vám zaručí krásnější, svěží a přirozeně rozjasněnou pleť.

schoenheit3-2-ab_2016-09

Rozzářená. Highlighter neboli rozjasňovač dodává pleti hedvábně zářivý tón a zdůrazňuje určité partie obličeje. Dokáže rozjasnit oči, pozvednout opticky obočí, nebo změnit unavenou tvář ve zdravě svěží.

Kouzlete s rozjasňovačem

Cíleným nanášením rozjasňovače se dá navíc obličej dobře modelovat. Highliter pracuje s jemnými pigmenty, které jako miniaturní zrcadlo odráží dopadající světlo a pleť díky tomu doslova rozzáří. Existují rozjasňovače tekuté nebo s krémovou či pudrovou konzistencí. Každý si tedy může vybrat, co jeho typu pleti vyhovuje nejvíce. Pokud máte spíše sušší pokožku, je lepší upřednostnit tekuté či krémové rozjasňovače, které obsahují hydratující a pečující látky. Pudrové rozjasňovače se zase snadno nanáší a roztírají, takže jsou vhodné i pro ty, kteří s jejich používáním teprve začínají. Pokud se již na obličeji objevují první vrásky, doporučuje se sáhnout po rozjasňovači s velmi jemnými mikročástečkami. Větší částečky by se totiž mohly ve vráskách usazovat a zbytečně je zdůrazňovat. Nemusíte se však obávat, že se při použití rozjasňovače budete příliš třpytit, vyrábí se i v matných odstínech. I tehdy však osvěží a rozjasní make-up, aniž by se pleť leskla.

Náš tip: Malé množství rozjasňovače nanesené k vnitřnímu koutku oka váš pohled rozevře a rozzáří.

Jak rozjasňovač správně používat?

Rozjasňovač lze jednoduše použít jako poslední krok při běžném líčení. Je však třeba myslet na dvě věci: Potřebujete rozjasňovač odpovídající přesně potřebám vaší pleti. A dále musíte vědět, kam rozjasňovač nanášet, aby měl ten správný efekt. Jde většinou o místa, na která přirozeně dopadá nejvíc světla, tedy nos, lícní kosti, bradu, střed čela a oblast pod obočím. Rozjasňovač však používejte s mírou. Nezdůrazňujte více než dvě až tři místa na tváři. Pokud byste ho aplikovala více, působilo by jeho použití přehnaně. Méně zde opravdu znamená více. Dbejte i na nenápadné přechody. Tvrdé kontury vždy působí příliš uměle. Vhodnější je spíše lehké bodové nanesení rozjasňovače než jeho použití na velké ploše. Nezapomeňte rozjasňovač rozetřít do ztracena prsty nebo kosmetickým štětečkem.

Tipy a triky:

  • junge Frau mit schönem LachenOči a obočí: Kapka rozjasňovače k vnitřnímu koutku oka a vnějšímu okraji oblouku obočí otevře a rozzáří váš pohled.
  • Rty: Aplikujte trochu rozjasňovače doprostřed horního i spodního rtu. Rty budou působit plnější a výraznější.
  • Nos: Pokud chcete opticky zúžit nos, naneste trošku rozjasňovače ke kořenu nosu. Pokud byste ho aplikovala na jeho špičku, bude nos naopak působit větší, než ve skutečnosti je.
  • Dekolt: Pokud nanesete trochu rozjasňovače do žlábku mezi prsy, bude váš dekolt působit opticky plnější.
  • Lícní kosti: Nanesete-li rozjasňovač na lícní kosti, bude vaše tvář působit svěžím dojmem a získá výraznější kontury. Úzký obličej bude působit plnějším dojmem. Pokud máte kulatější obličej, nenanášejte rozjasňovač na nejvyšší bod lícních kostí, ale raději mírně pod ně. Tvář pak bude opticky užší.
  • Pro rozzářený vzhled: Pokud chcete projasnit celý obličej, přidejte kapku tekutého rozjasňovače do podkladové báze pod make-up.

Správný odstín: Rozjasňovač by měl mít nepatrně světlejší odstín než je přirozený tón vaší pokožky.

Produktové tipy

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi …

… jak zajistit, aby se moje pleť rozzářila?

kolaz-1280x867-new

1. Sjednocující. Jemná podkladová báze z rozjasňujícím efektem trend IT UP Expert Illuminating sjednocuje tón pleti a dodává jí zářivý, svěží vzhled.
2. Pečující. Make-up alverde Color & Care s bio jojobovým olejem a bambuckým máslem v sobě spojuje vlastnosti lehce krycího make-upu s intenzivní péčí.
3. Matující. Korektor Matte Beauty Perfection od trend IT UP pro normální a smíšenou pleť zakrývá a matuje drobné nedokonalosti pokožky i začervenání.
4. Praktická. Tužka na korekci make-upu od s.he stylezone jemně opraví drobné nedostatky při nanášení make-upu na očích a rtech. Obsahuje pečující jojobový olej.
5. Modelovací. Sametově zářivý konturovací set trend IT UP Face se třemi lehce roztíratelnými pudry Vám dopomůže k vystínované a projasněné tváři.
6. Krycí. Tekutý korektor trend IT UP Sheer Nude zakrývá nerovnosti a drobné nedokonalosti a propůjčuje pleti přirozený vzhled.
7. Zářivý. Hedvábný rozjasňovač trend IT UP Natural Radiant s pigmenty odrážejícími světlo propůjčuje pleti zářivý a bezchybný vzhled.
8. Rozjasňující. Jemný, vysoce krycí make-up a korektor 2v1 trend IT UP Camou zakryje nedokonalosti i začervenání tváře. Jeho luxusní složení pleť rozzáří a pomáhá předcházet předčasnému stárnutí.
9. Univerzální. Praktická paletka čtyř krémových korektorů od s.he stylezone si poradí se všemi nedokonalostmi pokožky. Zelený odstín neutralizuje začervenání, béžový kryje problematické oblasti a růžové odstíny redukují kruhy pod očima.

Nahoru
OKDalší informace