Menu

Chia pudink

Energie po lžičkách

Home » Inspirace » Chia pudink - 05.2018

Chia pudink vám nabídne mnohem víc, než jeho jméno naznačuje. Chia semínka snadno nabobtnají, jsou zdravá a v použití v pudinku je můžete doplnit spoustou lahodných surovin, které jim předají svou chuť.

Univerzální snack

Chia pudink je pochoutka použitelná v mnoha variacích. Dochutit a přidat do něj můžete téměř cokoliv, co vás napadne. Místo mandlového nápoje můžete použít také ovesný nebo kokosové mléko. Navíc vás zasytí na dlouhou dobu, takže je ideální svačinou, pokud budete muset zůstat v práci o něco déle.

Doba přípravy: 15 minut a 2 hodiny na ztuhnutí

Pro 2 osoby budeme potřebovat:

Příprava:

  1. Chia semínka smícháme v misce s mandlovým nápojem.

  2. Prvních patnáct minut směs čas od času promícháme, aby se nevytvořily hrudky. Jakmile směs ztuhne, rozdělíme ji do uzavíratelných sklenic a necháme zchladnout v lednici alespoň dvě hodiny (ještě lépe však přes celou noc, aby chia semínka dostatečně nabobtnala).

  3. Podle libosti dochutíme medem, ovocem nebo oříšky. Tuto zdravou svačinku si můžete vzít s sebou na piknik nebo si ji vychutnat během polední pauzy v práci.

 

BUCH TIPP Chia semínka

dmBio chia semínka hojně využívali již Aztékové a Mayové. Semínka jsou bohatá na vlákninu, mají vysoký obsah polynenasycených mastných kyselin a omega-3 mastné kyseliny. Výborně se hodí do zeleninových a ovocných šťáv, jako přísada do jogurtu nebo müsli nebo také jako pojidlo při pečení místo vajíčka.

Nahoru
OKDalší informace