Menu

Prožijte krátkou dovolenou ve vlastní koupelně

Ponořte se do modrého oceánu nebo nasajte čerstvou vůni lesa

Home » Krása » Prožijte krátkou dovolenou ve vlastní koupelně - 05.2019

Ponořit se do nekonečně modrého oceánu, nadechnout se čerstvého lesního vzduchu nebo se projít rozkvetlou zahradou můžete i ve své koupelně.

Jeden den u moře

Když pomyslíme na svobodu, automaticky nás myšlenky často přenesou k nekonečnému oceánu a jeho vlnám, které se za bouřlivého šumění líně povalují u břehu, kde nám omývají
nohy, zpod kterých si s sebou odnáší písek. Ponořit se v mysli do osvěžující vody a nechat se vlnkami pohupovat bývá hotovým balzámem pro tělo i duši. Moře v sobě skrývá nespočet pokladů, z jejichž síly můžeme profitovat.

Mořské řasy představují naprostého multitalenta, co se krásy a zdraví týká. Pokožku i vlasy zásobují hydratací, podporují obnovu buněk a podněcují prokrvování a látkovou výměnu v těle. Kromě toho nás také umí chránit před vlivy vnějšího okolí, pomáhají při detoxikaci a působí jako přírodní anti-aging komplex. Plankton má podobně skvělé vlastnosti.

A také mořská sůl toho svede mnohem víc než jen dodat chuť fádnímu pokrmu. V parní lázni otevírá póry a uvolňuje dýchací cesty, čistí a dezinfikuje pokožku. V koupeli zase mírní nepříjemné následky kožních onemocnění a ve formě peelingu nám pomůže se zbavit odumřelých šupinek kůže a zlepší prokrvení.

Krátkou dovolenou své pokožce dopřejete při aplikaci pleťové masky s výtažky z mořských řas nebo léčivým bahnem např. z Mrtvého moře.

 

Koupel v moři květů

Collection of soft petalled garden roses in various colours viewed from directly above.

 

Do každého domova přinesou díky svým barvám, vůni a něžnosti radost. Květiny patří k oblíbeným dárkům a nejdůležitějším doplňkům, které rozsvítí a oživí každý interiér. Ale nejen na jídelním stole, i v kosmetických lahvičkách se květinové přísady těší velké oblibě. Některé kvítky totiž nejenže úchvatně vypadají, ale také patří k beauty pomocníkům.

Měsíček je velmi dobře znám pro své hojivé účinky a schopnosti zklidnit pokožku. Heřmánek nám podá jako první pomocnou ruku při problémech se začervenáním pokožky a svěděním, sléz ji zase ochrání před vysoušením, protože brání odpařování vlhkosti z vlastních zásobáren v pokožce. Lotosové květy zjemňují pokožku celého těla a šetrně pečují i o vlasy. Orchideje zase disponují mimořádným talentem pro regeneraci buněk, který v pečujících produktech rády předávají naší pokožce. A růže? Tahle královna květin díky svým omlazujícím a hydratačním vlastnostem drží žezlo i v kosmetice.

Zalijte šálek svých oblíbených květů olivovým olejem a nechte v uzavřené nádobě dva týdny odpočívat ve tmě. Olej poté přidávejte do koupele.

Procházka lesem

Photo Taken In Salaspils, Latvia

 

Nemusíme však jezdit pouze k moři, abychom potěšili své tělo a mysl. I v lesích a na loukách vystrkují hlavičky květiny, které dovedou pro naši krásu a zdraví odvést obdivuhodnou práci. Například protěž alpská pomáhá předcházet vzniku vrásek a pigmentových skvrn a na slunci dozrálé hrozny nabijí pokožku antioxidanty.

V lesích vyrůstají borovice, z jejichž dřeva se s oblibou vyrábějí postele a nábytek do ložnice. Éterický olej z této rostliny působí uklidňujícím dojmem a uvolňuje šíji, svaly a klouby. Nesmíme zapomenout také na jedli a její antiseptickou pryskyřici. Čerstvě nařezané větvičky vám donesou kousek lesa a tamního vzduchu domů. Jedlová vůně skvěle působí na dýchací cesty a ne nadarmo se používá v saunách nebo koupelích.

Relaxace à la Provence

Seven spot Ladybird (Coccinella septempunctata) on Lavender. Bavaria, Germany.

 

Čerstvě natrhaná, usušená nebo jako éterický olej, máloco má takové uklidňující účinky jako levandule. Často stačí i jen malá špetka, aby se nám před očima rozehrála představa středomořského vánku s hřejivými paprsky tamního slunce a rozkvetlými lány levandule na horizontu.

Již po staletí využíváme levanduli pro její hojivé účinky a překonáváme s ní stres, poruchy spánku a neklid. Levandulový olej nám pomůže při problémech s žaludkem a střevy, při potížích s oběhovým systémem a také tlumí bolest hlavy při migréně. Stálicí se tyto fialové kvítky staly už i v kosmetice. Právě díky regeneračním a antiseptickým účinkům se používají v produktech určených pro péči i pokožku. Levanduli najdeme ve sprchových gelech, pěnách do koupele, masážních olejích i pleťových krémech.

A jelikož levandulové kvítky nejen pečují a nádherně voní, ale také moc dobře chutnají, přidávají se do zklidňujících čajů nebo jako neotřelé koření do vanilkové zmrzliny.

 

Nahoru
OKDalší informace