Menu

Provoňte svůj domov

Nechte se okouzlit vůněmi do interiéru

Home » Inspirace » Provoňte svůj domov - 10.2017

Správně zvolené vůně dokáží vykouzlit v každém pokoji útulnou atmosféru a pomohou vám naladit se na tu správnou vlnu. Jakou vůni si zvolíte vy?

  • VONNÉ SVÍČKY: Byt nejen příjemně provoní, ale samy o sobě navíc prostor hřejivě zútulní.
  • AROMAOLEJE A ÉTERICKÉ OLEJE: Jsou ideální do aromalamp nebo do pot-pourri (aromatické směsi suchých květů). Pro jejich intenzitu postačí jen pár kapek.
  • OSVĚŽOVAČE VZDUCHU VE SPREJI: Představují snadné a rychlé řešení, jak se zbavit nepříjemných zápachů a zajistit svěží vůni.
  • ELEKTRICKÉ OSVĚŽOVAČE VZDUCHU: Stačí jednoduše zastrčit do zásuvky. Dlouhodobě provoní váš domov a navodí příjemnou atmosféru. Časový interval i intenzita vůně se dá libovolně nastavit.
  • VONNÉ TYČINKY: Svou výraznou kouřovou vůní evokují zklidňující, meditativní atmosféru.

Pracovna

Osvěžující a povzbuzující citrusové vůně pomáhají zahnat únavu, zlepšují výkonnost i schopnost koncentrace.

1. Osvěžovač vzduchu ve spreji s citrusovou vůní Denkmit Cool Lemon neutralizuje nepříjemné zápachy a navozuje pocit svěžesti.

2. Náplň do elektrického osvěžovače vzduchu Denkmit limetka a grapefruit provoní vaši pracovnu až po dobu 75 dní. Intenzitu vůně lze regulovat.

3. Vonný set Profissimo růžový grapefruit působí svou svěží vůní lehce stimulačně. Ratanové tyčinky uvolňují vůni rovnoměrně a její intenzitu si můžete sami zvolit.

Ložnice

Levandule má relaxační a harmonizační účinky. Její vůně přináší pocit uvolnění a odpočinku a zároveň podporuje klidné usínání.

 1. Pár kapek čistě přírodního, éterického levandulového oleje Profissimo nakapaných na polštář nebo do aromalampičky navozuje přirozené zklidnění a usnadňuje usínání.

2. Náplň do automatického osvěžovače vzduchu Denkmit vás svou romantickou květinovou vůní růží a jasmínu příjemně uvolní a zláká ke sladkému snění.
 

Koupelna

Vůně vanilky přispívá k pocitu uvolnění a vykouzlí útulnou atmosféru.

1. Vonný set Profissimo s vanilkovou vůní vám pomůže přenést se do světa harmonie a relaxace. Čím více přiložených tyčinek použijete, tím bude vůně

2. Svíčka ve skle Profissimo vanilka příjemně provoní a zkrášlí váš domov. Navozuje atmosféru odpočinku a uvolnění.

Obývací pokoj

Zklidňující, jemné květinové vůně nevtíravým způsobem podtrhnou atmosféru klidu a pohody.

 1. Náplň do elektrického osvěžovače vzduchu Denkmit uvolňuje jemnou vůní růže a vanilky, která dotváří příjemné prostředí. Vydrží až po dobu 75 dní.

2. Vonný set Profissimo s něžnou vůní magnolie poslouží jako decentní dekorace a působivě provoní váš interiér. Intenzitu vůně lze regulovat pomocí ratanových tyčinek.

Tip: Vůně je vhodné přizpůsobit ročnímu období. Na jaře nás příjemně naladí například svěží citrusové a květinové vůně. Pokud si chcete připomenout zimní náladu, sáhněte po vanilce a skořici.

Vyrobte si vlastní osvěžovače vzduchu

Vůně vypraného prádla: Pokud máte rádi vůni čerstvě vypraného prádla, jednoduše položte vonný ubrousek do sušičky na topení. Díky působení tepla se bude vůně postupně uvolňovat.

Vůně růží: Vložte okvětní lístky růží do uzavíratelné sklenice a střídejte je s tenkou vrstvou soli, která zabrání tvorbě plísně. Lístky nechte ve sklenici uschnout a poté otevřete. Sklenice bude vyzařovat příjemnou růžovou vůni.

Citrusová vůně: Nakrájejte citrony na kolečka a usušte je (nejlépe v troubě při 200 °C). Poté vám krásně provoní celý byt. Zkuste si z citronů vytvořit věnec, nebo je jen tak nandat do vázy. Uvidíte, že váš byt bude nejen krásně vonět, ale hosté budou obdivovat tuto krásnou dekoraci.

Vůně kávy: Kdo by neměl rád vůni kávy. Kávová zrna navíc neutralizují pachy a navozují domácí pohodu. Nasypte čerstvě namletou kávu na mělký talíř a nechte ji umístěnou v rohu kuchyně.

Nahoru
OKDalší informace