Menu

Přitažlivé líčení očí

Přitáhněte pozornost novými trendy v líčení očí

Home » Krása » Přitažlivé líčení očí - 02.2018

Barevné hrátky s očními stíny, kočičí linky, třpytivé efekty i přirozený lesk vám v nadcházející sezóně zaručí pozornost. Seznamte se s nejnovějšími trendy a naučte se, jak na ně.

Barevné hrátky

Jednobarevné oční stíny ve výrazných odstínech limetkové, světle zelené, tyrkysové nebo lila rozpoutají na očních víčkách svěží barevnou explozi. Nanáší se jednoduše pomocí prstů, takže nebudete potřebovat žádné kosmetické náčiní ani speciální aplikace. Díky tělesnému teplu navíc barevné pigmenty k pokožce snadno přilnou. Jakou intenzitu líčení přitom zvolíte, záleží jen na vás. Nejde zde o dokonalost, nýbrž o vyjádření individuality. Tento look stačí doplnit nude (tělovou) rtěnkou nebo leskem na rty.

Jak na to?

Pro bezchybný a dlouhotrvající vzhled očních stínů je vhodné nejprve nanést pokladovou bázi pod oční stíny. Poté prostředníčkem lehce povytáhněte oční víčko nahoru a ukazováčkem nebo pomocí prstů druhé ruky vklepejte barevné stíny na celou plochu pohyblivého víčka. Nebojte se hravě experimentovat a zkuste stíny klidně protáhnout až pod oblouk řas.

Produktové tipy:

Duhové. Paletka očních stínů od s.he stylezone (odstín 169/003) nabízí harmonicky sladěné barevné tóny s třpytivým i matným efektem pro podmanivý pohled.

Pronikavá. Kajalová tužka od s.he stylezone (odstín 155/008) propůjčí očím intenzivní výraz s dlouhotrvajícím efektem.

Kočičí linky

Výrazné oční linky v různorodé podobě budou hrát v nadcházející jarní sezóně prim. Ať už jde o klasické kočičí linky ve stylu 60. let, nebo jejich redukovanou variantu začínající až u vnějšího koutku a připomínající geometrické obrazce, jedno mají společné. Toto orámování oči opticky zvětší a dodá jim smyslný výraz.

Jak na to?

Nejprve nakreslete od vnějšího koutku spodního víčka asi centimetr dlouhou linku směrem šikmo nahoru. Optimálně se k tomu hodí tekutá oční linka s precizní špičkou. Poté přibližně od středu horního víčka veďte kratší – maximálně půl centimetru dlouhou linku, rovněž šikmo nahoru. Následně obě tyto linky spojte, čímž vznikne tvar připomínající protáhlý čtyřúhelník. Celou jeho plošku nakonec opatrně a přesně vymalujte černou tekutou linkou.

Produktové tipy:

Rychleschnoucí. Sytě černá, voděodolná linka v tužce trend IT UP Ultra Black vykouzlí precizní a výrazné kontury.

Intenzivní. Kajalová oční linky alverde Infinity Khol s hedvábnou texturou se snadno nanáší a lze ji využít i jako oční stíny.

Třpytivý efekt

I zářivé metalické odlesky zůstávají v módě. Oční stíny se třpytivým nádechem v něžných pastelových tónech otevřou a podmanivě rozjasní váš pohled.

Jak na to?

Pro tento look jsou ideální pastelově zelené nebo fialové oční stíny s třpytivým efektem. Podkladová báze pod oční stíny vytvoří optimální základ pro souměrné a dlouhotrvající líčení. Poté pomocí štětečku aplikujte oční stíny kolem vnějšího koutku a lehce je protáhněte až za něj. Podél linie řas můžete barvu nanášet intenzivněji a nakonec ji jemně rozetřít do ztracena.

Produktové tipy:

Perleťové. Sametově hebké oční stíny trend IT UP N°1 propůjčují očím perleťový vzhled a vykouzlíte s nimi zářivý look v celé škále barev.

Magické. Voděodolné oční stíny trend IT UP Highlightening v hedvábně pudrovém provedení vytváří rozjasněný vzhled v lesklých až kovových nuancích, neslévají se v záhybech očního víčka a jsou odolné proti otěru i vodě.

Přirozený lesk

Okouzlujícího lesku ve tváři dosáhnete mnoha způsoby. Zaručenou volbou se však stal rozjasňovač, se kterým snadno namalujete zářivé akcenty v celé tváři i jen na určitých partiích. Co třeba zkusit zářivé tečky nad a pod očima? Dodají vám jiskru a opticky pozvednou obočí.

Jak na to?

U tohoto looku nejprve naneste třpytivé světle modré oční stíny na horní víčka. Poté nakreslete s rozjasňující tužkou větší zářivé tečky nad horní linku a pod spodní víčko, zvýrazněte také vnitřní koutky očí. Použít můžete také rozjasňovač na tvář a tečky nanést štětečkem. Tak jako tak je poté jemně rozetřete prsty. U tohoto přirozeného líčení šetřete s řasenkou. Naopak se nemusíte bát zvýraznit obočí.

Produktové tipy:

Krémový. alverde rozjasňovač v krémové formě a v barvě slonové kosti se lehce roztírá a dodá vaší pleti přirozený svěží vzhled.

Dvojitý. trend IT UP rozjasňovač na oči Bright Eyes Duo slouží k podtržení výrazných akcentů. Perleťová strana opticky rozjasní okolí pod obočím a rozzáří vnitřní koutek oka. Matná strana opticky zakryje jemné linie a tmavé kruhy pod očima.

 

Nahoru
OKDalší informace