Menu

Přírodní lékárna pro muže

Tyto rostlinky podpoří jejich potenci a libido

Home » Životní styl » Přírodní lékárna pro muže - 06.2020

Mužské tělo v principu řídí testosteron. Tento hormon kontroluje velké množství tělesných i psychických funkcí, mimo jiné potenci, libido, odvahu a pocit sebeúcty. Největším rizikem pro hladinu testosteronu je stresující životní styl. Aby se tělo s nadmírou stresu vyrovnalo, musí produkovat velké množství hormonu kortizolu, který konkuruje tvorbě testosteronu.

Již mladí muži kolem 45 let se tak potýkají s klesající hladinou testosteronu a problémy s libidem a potencí, protože nedokáží stres ve svém životě zmírnit. Na horních příčkách seznamu nejčastějších mužských potíží se nachází také stížnosti na problémy s prostatou, s jejímž nezhoubným zvětšením bojuje už každý druhý muž.

Dobré pro testosteron, prostatu a na potenci: Takhle pomáhá příroda

Adaptogeny: Proti stresu a na libido

Při lehčích a počínajících problémech s prostatou se tak vyplatí vsadit na sílu přírody a vyzkoušet bylinnou terapii. V přírodě rostou některé adaptogeny, kterým by muži měli věnovat svou pozornost. Tyto rostliny totiž dokáží upravit hladinu kortizolu a tím umožňují dostatečnou tvorbu testosteronu. Jedná se afrodiziakální koření a byliny jako chilli, zázvor, kardamom, libeček, vanilka, kakao, hřebíček a rozmarýn.

Zvyšte svou potenci pomocí přírody

Existuje velmi dlouhý seznam rostlinných pomocníků, obsahující například aminokyselinu L-arginin, výchozí látku pro cyklický guanosinmonofosfát, který se podílí na erekci. Tato aminokyselina se nachází téměř ve všech bílkovinách a v mnoha rostlinách, jako jsou tykvovité, ale také v luštěninách, ořeších, semínkách, červeném masu a pohance. Existují také další rostliny, které byly po staletí testovány v různých zemích – například damiána z Jižní Ameriky, yohimbin z Afriky nebo ženšen z Číny. Mimochodem, rostlinné přípravky by měly být užívány po dobu několika týdnů až měsíců, aby bylo zřetelné slabé zlepšení erektilní funkce.

TCM proti nechuti a poruchám erekce

Tradiční čínská medicína doporučuje na jedné straně rostlinné a minerální produkty a na straně druhé například akupunkturu. V TCM jde v podstatě o harmonizaci vnitřního stavu, tedy toku energie a krve. Oslabené trávení bývá v TCM považováno za příčinu mnoha mužských potíží, kromě jiného sexuální nechuti, problémů s prostatou a erektilní dysfunkce. Při léčbě nejrůznějších mužských obtíží tak lze různé prostředky z TCM použít jako doplňující terapii.

Nahoru
OKDalší informace