Menu

Přírodní kosmetika pro muže

I muži si zaslouží to nejlepší

Home » Krása » Přírodní kosmetika pro muže - 05.2017

Přírodní kosmetika se stává stále oblíbenější. A zdaleka nejde jen o ženskou doménu. I pánové mohou vybírat z široké škály pečujících produktů, které využívají sílu rostlinných výtažků a léčivých bylinek a přitom jsou šité na míru potřebám jejich pokožky.

Ať už se jedná o stylingový gel, anti-agingové sérum, vitalizující sprchový gel nebo hydratační tělovou emulzi, většina těchto běžných pojmů z kosmetické branže připomíná spíše výsledky chemického experimentu. Stejné produkty však najdeme i na regálech s přírodní kosmetikou, kde se žádných syntetických látek obávat nemusíme.

Kromě osvědčených evergreenů, jako je měsíčková mast nebo olivové mýdlo, se dnes nabízí nejrozmanitější produkty na přírodní bázi určené pro péči od hlavy až k patě. Tyto výrobky jsou šetrné nejen k naší pokožce, ale zároveň i k životnímu prostředí. Také konvenční kosmetické značky se v současné době rády inspirují trendem přírodní kosmetiky. „Green Beauty“ zkrátka zažívá boom. Péče o pleť za pomoci účinných přírodních látek však znamená mnohem víc než aktuální módní záležitost.

Kvalitní složení

Nejen při výběru potravin, ale i pečujících přípravků jsou dnes spotřebitelé mnohem uvědomělejší, náročnější a dávají přednost přírodním produktům. Dbát na optimální složení kosmetických výrobků se rozhodně vyplatí. Stačí si uvědomit, že pokožka je největší orgán lidského těla a velká část aplikovaných látek se přes kůži může dostat do krevního oběhu a negativně ovlivňovat například náš imunitní a hormonální systém.

I mnohé vědecké studie potvrzují výhody přírodní kosmetiky, která používá hodnotné účinné látky rostlinného původu, přednostně z kontrolovaného ekologického zemědělství. Receptury jsou přizpůsobovány nejnovějším poznatkům z vědeckého výzkumu, které kombinují s tradičními substancemi lidového léčitelství. K příznivým účinkům přírodní kosmetiky pak mimo jiné patří i to, že účinně podporuje přirozenou regenerační schopnost pokožky i vlasů a navrací je do rovnováhy.

Zelená i pro muže

Je všeobecně známé, že mužská pleť se od té ženské liší a vyžaduje proto speciální péči. Je sice o něco silnější a odolnější, což ji přesto nechrání před škodlivými vlivy vnějšího prostředí. Pravidelné holení navíc narušuje ochranný kožní film a může způsobovat podráždění. Trh s přírodní kosmetikou proto vychází vstříc i pánům a nabízí široký výběr produktů šitých na míru jejich pokožce. Mezi osvědčené účinné látky patří mimo jiné rostlinné výtažky z aloe vera, heřmánku a měsíčku, které se postarají o zklidnění a příjemné osvěžení.

Sebastian Kneipp, německý kněz, léčitel a zakladatel vodoléčby

Vše, co potřebujeme k tomu, abychom byli zdraví, pochází z přírody.

Zejména pokud jde o boj proti vráskám, mohou jistě vyvstat pochybnosti, zda produkty s přírodním složením mohou držet krok s nejnovějšími technologiemi kosmetického průmyslu. Dermatologové však potvrzují, že přirozený proces stárnutí pokožky není stejně možné zastavit prostřednictvím přípravků, které jsou na pleť nanášeny. Mladistvý vzhled i ve vyšším věku je dán z
90 % procent genetickou výbavou a z 10 % ho ovlivňuje náš životní styl. Co však každopádně můžeme sami pro svou pokožku udělat, je dodávat jí dostatek hydratace, aby zůstala pevná, pružná a zdravá. A právě v této oblasti produkty přírodní kosmetiky za těmi konvenčními v ničem nezaostávají.

Přirozený rozdíl

Důležitý rozdíl mezi přírodní a běžnou kosmetikou postavenou na chemických látkách samozřejmě spočívá v jejich složení. junger mann pflückt etwas vom Baum Dobrý příklad představují hojně používané sprchové gely. Obsažené mycí substance, takzvané tenzidy, v případě přírodní kosmetiky nepochází z minerálních (ropných) olejů, ale jsou získávány převážně z kokosového oleje nebo cukru. Proto sprchové gely ze segmentu přírodní kosmetiky nepění tolik, jako jsme u konvenčních produktů zvyklí. Zároveň jsou ale jemné cukrové tenzidy šetrnější k pokožce a tolik ji nevysušují. To samé platí i u šamponů.

Také pot a nepříjemný zápach můžete dostat pod kontrolu za pomoci přírodních pomocníků, například oxidu zinečnatého, šalvěje, limetky a meduňky. Kdo tedy netrpí nadměrným pocením, nemusí se bát sáhnout po deodorantech přírodní kosmetiky. Potlačit pocení však dokáží jen antiperspiranty s obsahem hliníkových solí.

Trvalá udržitelnost, přirozená krása, zdraví a dobrý pocit jsou pojmy úzce spjaté s přírodní kosmetikou.

junger mann riecht an PflanzeSložením se liší i krémy a mléka na opalování ze segmentu přírodní kosmetiky. Na rozdíl od konvenčních produktů s chemickými UV-filtry obsahují minerální filtry, které zůstávají na povrchu pokožky, kde vytvářejí neviditelný ochranný film odrážející sluneční paprsky. Nevyvolávají alergické reakce a jsou proto vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou. K nejčastěji používaným minerálům patří oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Ty však dovolují maximální ochranný faktor OF 20, takže na dovolenou v horách nebo tropech je lepší přibalit si s sebou běžný opalovací krém s vyšší ochranou.

Každopádně se nebojte experimentovat a buďte i při každodenní péči o své tělo co nejblíže přírodě. Stačí dát přírodním kosmetickým přípravkům šanci a dopřát jim čas, aby mohly rozvinout své pozitivní účinky.

Nahoru
OKDalší informace