Menu

Pomocníci na nanášení make-upu

Štětec nebo houbička?

Home » Krása » Pomocníci na nanášení make-upu - 06.2017

Štetec nebo houbička? To je otázka. Tyto šikovné pomůcky na nanášení make-upu už dávno nejsou jen výsadou profesionálních vizážistů, ale patří k běžné součásti naší kosmetické výbavy. Pro kterou z nich se rozhodnete, záleží jen na vás. Seznamte se blíže s jejich výhodami a vyzkoušejte je na vlastní kůži.

Profesionální houbička – Beauty Blender („vajíčko“)

Tento typ houbičky na make-up je poslední dobou absolutním hitem pro dosažení dokonalého nalíčení. Díky své originální podobě ve tvaru kapky či vajíčka a hebké, poddajné textuře zajišťuje rovnoměrnou a precizní aplikaci make-upu.

1. Blender/houbička Make-Up Artist od ebelin Professional

Houbička z pěnového materiálu bez obsahu latexu nasaje optimální množství tekutého make-upu a zajistí rovnoměrné pokrytí pleti. Zaoblená strana je vhodná pro nanášení na větší plochy obličeje, zkosené hrany zase pro roztírání a konturování.

2. Houbičky na make-up a korektor od ebelin Professional *

Menší houbičky jsou ideální k roztírání korektoru a rozjasňovače. Špička houbičky umožňuje optimálně dosáhnout i do hůře přístupných míst obličeje a nejmenších záhybů, například kolem očí, úst a nosu.
* K dostání ve vybraných prodejnách dm.

Jak na to:

Krok 1: Před použitím je houbičku nutné navlhčit, tedy propláchnout vlažnou vodou a dobře vymačkat. Případně ji můžete lehce dosušit ručníkem.
Krok 2: Na hřbet ruky naneste trochu tekutého make-upu.
Krok 3: Poté houbičkou několikrát přes make-up přejeďte, aby do sebe líčidlo rovnoměrně nasákla.
Krok 4: Make-up pak do pleti zapracujte jemným poklepáváním (blendováním), od středu obličeje směrem do stran a okraje dobře rozetřete do ztracena. Houbička lehce klouže po pleti, přizpůsobí se jejímu povrchu a zajistí tak přirozený výsledek se sametovým finishem.

Tip: Nezapomínejte houbičky i štětce na make-up pravidelně čistit. Využít můžete praktický čistič štětců ve spreji od dm značky ebelin.

Štětec na make-up

Kosmetický štětec představuje osvědčenou klasiku. Nabízí se ve všech možných podobách, tvarech a velikostech, s přírodním i syntetickým vlasem. Důležité je vybírat kvalitní produkty. Pomocí správného štětce optimálně nanesete a rozetřete nejen pudr a tvářenku, ale také make-up, korektor či rozjasňovač.

3. Štětec na make-up od ebelin Professional

Zkosený štětec s hustým, lehce šikmo zastřiženým syntetickým vlasem umožňuje rovnoměrné rozetření podkladové báze i tekutého nebo krémového make-upu do všech partií obličeje.

4. Štěteček na korektor od ebelin Professional

S tímto jemným, precizním štětečkem snadno nanesete a rozetřete korektor nebo rozjasňovač až ke koutkům očí a pod spodní linii řas.

Jak na to:

Krok 1: Tekutý make-up nejprve naneste v menším množství na hřbet ruky, kde se trochu zahřeje a lépe se pak roztírá.
Krok 2: Štětec zlehka do make-upu namočte, stačí pouze konce vláken.
Krok 3: Štětec držte kolmo k obličeji a make-up nanášejte jemnými, krouživými pohyby, aby nevznikly nechtěné viditelné tahy. Začněte na nose a pokračujte směrem ven ke tvářím, na bradu a čelo. Na štětec nijak netlačte.
Krok 4: Make-up dobře rozetřete do ztracena, pozor si dávejte zejména na přechodovou část směrem ke krku a podél linie vlasů.

 

Houbička na make-up

Klasické houbičky na make-up se rovněž nabízí v různých tvarech i velikostech a umožňují jednoduchou a rovnoměrnou aplikaci make-upu do všech partií obličeje. Menší tvary lze úspěšně použít na malé plochy v oblasti očí a nosu.

5. Oválná houbička na make-up od ebelin

Díky struktuře s jemnými póry nabere houbička optimální množství líčidla, které snadno a rovnoměrně rozetře pro docílení přirozeného efektu. Může být používána nasucho i navhlčená.

6. Mini precizní houbička na make-up ebelin

Tato houbička je ideální také k nanášení korektoru, zakrytí kruhů pod očima a dalších nedokonalostí. Malé trojúhelníkové plošky se šikovně dostanou do všech zákoutí tváře.

Jak na to:

Krok 1: Houbičku předem lehce navlhčete, což zabrání tomu, aby absorbovala zbytečně příliš kosmetického přípravku.
Krok 2: Make-up naneste na hřbet ruky a houbičku do něj namočte.
Krok 3: Aplikujte na tvář od středu obličeje k jeho okrajům. Make-up vždy nanášejte v tenkých vrstvách a raději případně postup zopakujte několikrát za sebou.
Krok 4: Nakonec houbičku dobře propláchněte pod tekoucí vodou.

Nahoru
OKDalší informace