Menu

Pomocníci pro jarní úklid

Vyzrajte na každou skvrnu

Home » Inspirace » Pomocníci pro jarní úklid - 03.2018

Jarní úklid očekává s úsměvem asi jen málokterá hospodyňka. Ale s našimi profesionálními pomocníky se bude váš domov blýskat čistotou během chvilky. A ten pocit z voňavého a čerstvě naklizeného domova je k nezaplacení.

Koupelny

Šetrný. Čistič koupelen Denkmit nature efektivně odstraňuje vápenaté usazeniny a zbytky mýdla z van, sprch, umyvadel, kachlí a armatur. Je vhodný i pro citlivé povrchy z akrylátu nebo plastu. Zajistí tak čistotu a lesk v celé koupelně.

Tip: Na odolné skvrny přiložte hadřík namočený v octu a nechte působit přes noc.

Toaleta

Osvěžující. WC čistič Denkmit citron se postará o hygienickou čistotu a svěží vůni. Gelové složení se přichytí na povrch toaletní mísy a odstraňuje efektivně nečistoty i usazeniny vodního kamene.

Tip: Vyzkoušejte také hygienické vlhčené WC ubrousky pro rychlé a snadné použití, které jsou vhodné i na cesty.

Sklo

Brilantní. Denkmit čistič na sklo je ideální na mytí oken, zrcadel, skleněných stolů, skel automobilů a ostatních umělohmotných lesklých povrchů. Rychle odstraňuje mastnotu, prach i otisky prstů a zanechává perfektní lesk.

Tip: Skvělou službu ám prokáží také praktické vlhčené ubrousky na sklo od dm značky Denkmit.

Nerez

Účinný. Denkmit čistič na nerez ve spreji čistí nejen povrchy z nerezu, ale i předměty z jiných kovů. Důkladně odstraňuje skvrny od vody, mastnoty nebo otisky prstů na dřezu, kuchyňské desce, skříni či digestoři. Pečující formule zároveň chrání povrchy před opětovným znečištěním.

Tip: Abyste předešli poškrábání nerezových povrchů, použijte jemný hadřík z mikrovlákna od dm značky Profissimo.

Podlahy

Rychleschnoucí. Denkmit čistič na plovoucí podlahy můžete využít pro všechny typy laminátových, korkových i voskovaných dřevěných podlah. Speciální složení chrání spáry před vlhkostí a nežádoucím nabobtnáním. Zanechává podlahu zářivě čistou a beze šmouh.

Tip: Značka Denkmit nabízí také speciální čistič na parkety nebo koberce.

Plasty

Intenzivní. Čistič plastů od Denkmit odstraní šetrně a bez námahy silné nečistoty z plastových povrchů, jako například ze zahradního nábytku, rámů oken a dveří, palubních desek automobilů, venkovních rolet a garážových vrat. Jeho účinné složení snižuje riziko opětovného znečištění.

Tip: Šikovným pomocníkem je také Profissimo guma na nečistoty, kterou lze použít i na textilie a kůži.

Nábytek

Pečující. Denkmit sprej na nábytek s antistatickou formulí čistí a chrání dřevěné, plastové a skleněné povrchy před prachem. Je vhodný na nábytek z lakovaného dřeva, stejně jako na dýhované a umělé povrchy.

Tip: Prachovka Profissimo s elektrostatickými vlákny přitáhne prach jako magnet a spolehlivě ho zadrží uvnitř.

5 zaručených postupů na odstranění skvrn z textilií

  1. Červené víno, naprostá klasika mezi skvrnami. Pokud dojde k incidentu s tímto nepřítelem oblečení, nakapejte na flek velké množství citronové šťávy, posypte solí a nechte pár hodin působit. Potom odstraňte sůl jemným kartáčkem a šťávu důkladně vymyjte – skvěle vám při tom pomůže minerálka. Nakonec textil vyperte.
  2. Právě teď, kdy letí výrazné rtěnky, jsou v kurzu také jejich otisky na oblečení. Směs olejových a barevných pigmentů činí z těchto fleků obzvláště tvrdohlavé nepřátele. Po přetření ručníkem napuštěným vysokoprocentním alkoholem se však vzdají a zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Při čištění postupujte od krajů směrem ke středu skvrny.
  3. Káva je naším každodenním milým společníkem, avšak při neopatrnosti se k nám rychle může obrátit zády. Jelikož při vylití proniká do textilních vláken velmi rychle, pokuste se skvrnu odstranit pokud možno co nejrychleji. Nejlépe se vám to podaří, když ve troše vodě rozpustíte kypřicí prášek a směsí potřete špinavé místo. Poté prášek důkladně vymyjte.
  4. Krev na oblečení? Rozhodně se neuchylujte k teplé vodě! Zní to divně, ale je to tak. Teplá voda totiž v čerstvé krvi způsobí chemickou reakci, při níž krev proniká ještě hlouběji do textilních vláken. Raději proto sáhněte po studené vodě smíchané se solí.
  5. Inkoustové skvrny se objeví raz dva – obzvlášť, pokud máte děti ve školním věku, kdy se seznamují s psaním a inkoustové pero se stává jedním z předmětů lákajících k průzkumu. Textil s inkoustovou skvrnou namočte na pár hodin do podmáslí nebo mléka. Poté potřete skvrnu vysokoprocentním alkoholem a nakonec vyperte v pračce.
Nahoru
OKDalší informace