Menu

Podzimní účesy

Stylové variace do sychravých dnů

Home » Krása » Podzimní účesy - 10.2017

S příchodem sychravých dnů se často neobejdeme bez hřejivé čelenky nebo čepice. Což však zároveň neznamená, že bychom se proto měly vzdát stylových účesů. Nechte se inspirovat.

Vysoký culík

Si své místo na výsluní drží už od osmdesátých let minulého století. Jde totiž o velmi jednoduchý a efektní účes, který odolá všem rozmarům počasí. Zároveň se hodí jak na cvičení, tak i k večerním šatům. Navíc je ho možné variabilně dozdobit nejrůznějšími vlasovými doplňky. Dnes se vysoký culík nosí buď zcela uhlazený ve stylu sleek look, nebo lehce zvlněný.

Obtížnost: Středně těžká

Budete potřebovat:

  • kartáč na vlasy
  • gumičku do vlasů
  • sponky do vlasů (pírka)
  • sametovou stuhu do vlasů
  • lak na vlasy
  • případně žehličku na vlasy

Jak na to:
Podle potřeby můžete předem uhladit povrch vlasů žehličkou na vlasy. Poté je vyčešte nahoru a sepněte do vysokého culíku na temeni hlavy. Zafixujte gumičkou. Aby culík optimálně držel do výšky, ovažte ho navíc stuhou, která zároveň představuje elegantní doplněk, a zpevněte ji vlasovými pírky. Na závěr účes zlehka přestříkejte lakem na vlasy.

Tip na líčení: Oční stíny trend IT UP Highlightening s kovovými odlesky podmanivě rozzáří váš pohled.

Produktové tipy:

Posilující. Dopřejte svým vlasům dokonalou péči s posilujícím šamponem Balea Tajemství krásy s extraktem z manukového medu a přírodním betainem získaným z cukrové třtiny obnovuje suché a poškozené vlasy a zanechává je dokonale hebké.

Profesionální. Kartáč s rukojetí od ebelin díky kombinaci různě dlouhých nylonových a kančích štětin optimálně rozčesává suché i mokré vlasy.

Obtočený culík

Je optimální pro chvíle, kdy potřebujeme během okamžiku vykouzlit působivý výsledek. Pramínek vlasů omotaný kolem gumičky povýší běžný ohon na originální a poutavý účes. Moderní i nadčasový, elegantní i cool.

Obtížnost: snadná

Jak na to:
Tento look nejlépe vynikne v kombinaci s hladkými vlasy a pěšinkou uprostřed. Vlasy sčesejte do nízkého culíku v oblasti šíje. Oddělte z něj širší pramen a zbytek sepněte gumičkou. Vyjmutý pramen poté několikrát omotejte kolem gumičky a na spodní straně jeho konec zafixujte pírky. Hotový účes podle potřeby přelakujte.

 

Tip: Pokud vás trápí nepoddajné, rozlétané vlasy, nastříkejte si trochu laku na vlasy do dlaní a culík jimi uhlaďte.

Produktové tipy:

Regenerační. Olej Balea Professional Oil Repair s arganovým olejem pečuje o suché, namáhané a třepící se vlasy. Uhlazuje je, dodává jim sílu, zářivý lesk i závěrečný styling.

Vysoký drdol

Nejde samozřejmě o žádnou novinku, ale u dlouhovlásek patří drdol k oblíbeným evergreenům, který navíc nabízí bezpočet různých variant. V tomto případě se posouvá opravdu vysoko, až doprostřed temene hlavy. Praktická vycpávka do drdolu usnadní tvorbu i fixaci účesu. Na rozdíl od hladkého, precizně sepnutého drdolu á la baletka se však tento look vyznačuje zdánlivě neupraveným vzhledem v duchu ležérní elegance.

Obtížnost: středně těžká

Budete potřebovat:

  • vycpávku do drdolu (tzv. „donut“)
  • gumičku do vlasů
  • sponky do vlasů (pírka)
  • tupírovací hřeben

Jak na to:
Vlasy sepněte na temenu hlavy a zafixujte gumičkou. Přitom nepoužívejte hřeben ani kartáč, abyste docílila ležérně nedbalého vzhledu. Poté si vezměte na pomoc vycpávku do drdolu, kterou navlečete okolo culíku a vlasy jakoby roztáhnete po celé její ploše, aby zůstala zakrytá. Prameny kolem ní lehce obmotejte a na konci uchyťte pomocí sponek. Na závěr můžete pomocí tenké rukojeti tupírovacího hřebene oddělit několik pramínků kolem čela.

Produktové tipy:

Praktická. Vycpávka do drdolu od dm značky ebelin nazývaná donut svým vzhledem opravdu připomíná sladký vdolek. Představuje ale velmi šikovnou pomůcku pro snadnou úpravu dokonalého účesu.

Hravé copánky

Zaplétané účesy zůstávají trendy, i když dva copánky si spíše spojujeme s malými školačkami. Od doby, co si tento styl vydobyl své místo i na přehlídkových molech, však ztratil svou výhradně holčičí image a svůj look jím mohou rozverně oživit i dospělé dámy.

Obtížnost: Snadná

Jak na to:

V tomto případě jde v podstatě o dva pevně zaplétané copy, začínající přibližně na úrovni uší. K dosažení precizního vzhledu je vhodné navíc učesat pěšinku přesně uprostřed. Před zaplétáním můžete do vlasů vetřít trochu stylingového krému nebo oleje na vlasy pro uhlazený efekt. Copánky zapleťte až ke konečkům a poté zafixujte malou gumičkou.

Produktové tipy:

Zpevňující. Pěnové tužidlo Balea pro objem vlasů dodá účesu plnost, strukturu a lesk, aniž by vlasy slepovalo nebo zatěžovalo.

Stylingový. Vosk Balea Power Vax umožňuje flexibilní modelování účesu do požadovaného tvaru, kterému propůjčí potřebnou fixaci.

 

Další cool účesy na instagramu:

Nahoru
OKDalší informace