Menu

Podkladové báze

Základ pro dlouhotrvající make-up

Home » Krása » Líčení a trendy » Podkladové báze - 07.2017

Dobrý základ hraje důležitou roli i při líčení. Neváhejte proto na začátku aplikovat jednu vrstvu navíc, která dopomůže k bezchybnému a dlouhotrvajícímu výsledku.

 

Podkladová báze pod make-up

Léto make-upu příliš nepřeje. Sotva se dokonale nalíčíme, už se začíná někde něco roztékat. Nedokonalosti, které jsme předtím složitě zamaskovaly, znovu vystupují na denní světlo. Dobrá podkladová báze tomu však dokáže zabránit. Setkat se můžeme i s pojmenováním primer, z anglického „to prime“, překládané do češtiny jako „připravit“ nebo „nanést základní nátěr“, což vystihuje podstatu těchto produktů.

Jejich většinou bezbarvá textura se přizpůsobí odstínu pleti, vytvoří na ní hedvábně jemný film, který pokožku vyhladí a opticky skryje drobné nedokonalosti. Zároveň také usnadní následnou aplikaci i roztírání make-upu a zajistí jeho dlouhodobou fixaci, takže prodlouží životnost líčení. Což přijde v horkých letních dnech obzvlášť vhod.

Jako šikovný pomocník s multifunkčními schopnostmi je tedy podkladová báze téměř nepřekonatelná. Podle typu pokožky je pak možné vybírat produkty s dalšími příjemnými bonusy. Pro suchou pleť jsou vhodné hydratační báze, pro zralou pleť báze se speciálními pečujícími látkami a pro problematickou a mastnější pokožku zase báze matující. Kdo chce naopak svou tvář spíše rozzářit, může použít rozjasňující báze s třpytivým nebo perleťovým efektem.

Pokud stále zvažujete, zda tento výrobek zařadit do své kosmetické výbavy, vězte, že toho umí ještě mnohem víc. Poradí si i s rozšířenými póry, které dočasně stáhne, opticky vyhladí jemné vrásky či rýhy, sjednotí barevný tón pleti a unavené tváři dodá svěží nádech.

Báze se nanáší prsty na celý obličej po běžném denním krému a před aplikací make-upu. Mezi těmito kroky je dobré pár minutek počkat, aby se jednotlivé produkty zbytečně vzájemně nepromísily.

 

Matující. Jemná podkladová báze pod make-up s rozjasňujícím efektem trend IT UP Expert Illuminating sjednocuje tón pleti a propůjčí jí zářivě svěží vzhled.

Hydratační. Primer od alverde s transparentní gelovou texturou a přírodními složkami dodává pleti intenzivní svěžest a hydrataci. Vhodný jako podkladová báze nebo místo denní péče.

 

Podkladová báze pod oční stíny

Na podobném principu funguje i podkladová báze pod oční stíny. Pokud totiž stíny nejsou dostatečně pigmentované nebo je nenanášíte dost precizně, může být cílený barevný efekt mrknutím oka pryč. Báze v podobě barevně neutrálního podkladu, který oční víčka optimálně připraví na líčení, absorbuje přebytečný kožní maz, zvyšuje přilnavost stínů k pokožce a zajistí, že se nebudou drolit nebo slévat a vydrží mnohem déle. Zároveň jim propůjčí intenzivnější a zářivější barvu a postará se tak o podmanivý pohled za každé situace.

Před samotným líčením se ujistěte, že je pleť kolem očí zcela suchá a oční krém dobře vstřebaný. I podkladovou bázi byste měla nechat zaschnout, než začnete aplikovat oční stíny. Nanáší se kosmetickým štětcem nebo jednoduše prsty, jemným vklepáním na víčko.

 

Krémová. Báze pod oční stíny od trend IT UP představuje optimální základ pro bezchybný a dlouhotrvající oční make-up.

Podkladová. Báze s praktickým aplikátorem od s.he stylezone dlouhodobě fixuje oční stíny a zamezuje jejich slévání.

Podkladový lak na nehty

Při lakování nehtů jsme na vrstvení poměrně zvyklé. Podkladová báze, barevný lak a fixační svrchní lak představují tři základní vrstvy pro perfektní a odolnou manikúru i v domácím provedení.

Podkladové laky (tzv. base-coat) slouží k optimální přípravě nehtů na lakování, které zároveň chrání a pečují o ně. Zajistí hladký povrch nehtů bez nerovností a rýh, lepší přilnutí následně nanášeného klasického laku a jeho delší výdrž. Zejména u tmavých odstínů a výrazných neonových barev zároveň zabrání nežádoucímu zabarvení nehtů.

Některé podkladové laky navíc pečují o slabé a lámavé nehty, zpevňují je a vyživují. Jiné nehtům dodávají potřebnou hydrataci nebo urychlují zasychání laku. Před nanášením barevného laku je třeba nechat podkladovou bázi dobře zaschnout.

 

Dva v jednom. Pečující podkladový i krycí BB lak od alverde s bio pomerančovým olejem a extraktem z heřmánku posiluje lámavé nehty a chrání je před zabarvením.

Zpevňující. Podkladový lak trend IT UP Base&Protect vytvoří na nehtech ochranný film a prodlouží barevnou stálost vaší manikúry.

 

 

 

Nahoru
OKDalší informace