Menu

Pestré líčení

Barevný boom na tváři i ve vlasech

Home » Krása » Líčení a trendy » Pestré líčení - 04.2017

Aktuální trendy hýří všemi barvami, až Vám budou oči přecházet. Nechte se inspirovat pestrou lekcí v rytmu hravé extravagance.

Vpusťte do svého života barvy! Tak by mohlo znít motto letošní jarní a letní sezóny, které se odráží na všech rovinách, make-up nevyjímaje. Tento extrémně pestrý trend, využívající a kombinující celou škálu barevných odstínů, válcuje přehlídková mola i sociální sítě. Takzvané „Crazy Colours“, tedy „bláznivé barvičky“, zdobí oční víčka, rty i vlasy a vytváří ostrý kontrast k běžnému nahému líčení.

Barevný boom


Módním vizážistům už dokonce nestačí jen nezvyklé, signální barvy. Oči kreativně líčí minimálně dvěma odlišnými tóny. A rty v odstínech modrofialové. Pastelové tóny ve vlasech pak už asi nikoho nepřekvapí. Na řadu však přichází i mnohem křiklavější barevná smršť. Příliš extravagantní a šílené? Možná. Proč ale stále zůstávat nohama na zemi, když se můžeme na chvíli vznášet na křídlech barevné fantazie? Samozřejmě není řeč o běžném, každodenním líčení. Pokud se ale chystáte na nějakou speciální party nebo máte chuť trochu víc experimentovat, můžete si s barvičkami opravdu pohrát a vytvořit svůj osobitý styl.

Všechny barvy duhy

Tvoří základ rozverných „malířských“ kreací. Tento pestrobarevný trend můžete hravě rozvíjet zejména při líčení očí. Rozhodně zde neplatí, že méně je více. Právě naopak. Cílem je efektně zkombinovat co možná nejvíce různobarevných odstínů. Zda přitom oční stíny nanesete precizně, nebo je jen nedbale rozetřete, pak už záleží jen na Vás. Setkat se můžeme i s očními stíny, jejichž barevný nádech sahá jen do středu očního víčka, případně zdobí pouze vnitřní koutek oka. Decentnější variantu představuje použití dvou odstínů stejné barvy, přičemž je jeden z nich aplikován na pohyblivé horní víčko a druhý podél spodního víčka.

 

Nebojte se občas trošky extravagance a rozjasněte svou tvář odvážnými barvami, které vévodí letošní sezóně.

O tom, že barevné oční linky mohou vytvářet zajímavé akcenty, jsme se přesvědčili už loňské léto. Nyní se trendy posouvají o krok dál a kombinují více pestrých odstínů, které lemují horní i spodní linii řas.

Klasická černá řasenka může naopak tuto sezónu zůstat v klidu odpočívat v kosmetické taštičce. Ani řasy a obočí totiž nezůstávají ušetřeny barevných experimentů. Nosí se růžové, modré či pestrobarevné řasy. A stejně tak i obočí.

 

Ohňostroj na rtech

junge Frau mit Two-Tone-LippenRovněž rty se nespokojí jen s tradičními odstíny červené a růžové. Hitem je, tedy alespoň mezi hollywoodskými celebritami, modrá rtěnka. Bát se však nemusíme ani dalších neotřelých odstínů pestré barevné paletky.

Podobně extravagantní je i trend dvoubarevných rtů („Two Ton Lips“), spočívající v kombinaci dvou různých barevných tónů, které do sebe plynule přecházejí, a vytváří tak originální duhový efekt. Tmavší z nich přitom většinou vytváří kontury rtů a směrem doprostřed se barevný gejzír zesvětluje.

Další možností je jasně dané rozdělení na horní s spodní ret, kdy jeden zdobí třeba sytě červená a druhý signálně růžová.

 

Vybarvěte se

Tak trochu jiné ombré. Záplava křiklavých barev se rozlévá i po vlasech.

Barevná revoluce se samozřejmě nevyhýbá ani vlasům všech délek a odstínů. Na výsluní zůstávají především něžně romantické pastelové tóny. Při podobných experimentech je třeba vlasy nejprve uměle zesvětlit a poté obarvit vybraným odstínem. Jemné nuance jahodové, šeříkové nebo mátové oplývají subtilní extravagancí. Pokud barevně zvýrazníte jen jednotlivé prameny, dodá Vám tento look nádech výjimečnosti, zároveň ale zůstane stylově decentní a vhodný i pro běžné nošení.

BUCH TIPP Zesvětlovací

Zesvětlovací sprej Balea Professional More Blond s účinnou látkou peroxidu postupně zesvětluje přirozené i barvené blond vlasy. Snadno se nanáší, neobsahuje silikony a zaručuje dlouhotrvající výsledek.

BUCH TIPP Duhová

Paletka očních stínů od s.he stylezone nabízí harmonicky sladěné odstíny zelené s různě třpytivými efekty, které rozzáří Váš pohled.

 

Duhový make-up v akci

 

Inspirace z přehlídkových mol i z ulice

Pestrobarevné líčení pro začátečníky

My se barev nebojíme

Křiklavé odstíny ve vlasech už vyžadují trochu odvahy, ale barvy můžete do života i své tváře vnášet a dávkovat postupně.

Oči: Pestré oční stíny každou tvář působivě rozzáří. Vystačíte si přitom klidně jen s jedním odstínem. Výraznější žluté a oranžové tóny krásně ladí k modrým očím, pro běžné denní  nošení se však hodí i něžná růžová nebo intenzivnější pink. Zelené oči nechají podmanivě vyniknout fialové odstíny, případně odvážnější sytě červená. Jiskřivé tóny zlaté nebo pastelová lila budou nejvíc slušet hnědoočkám, jejichž pohled krásně zvýrazní.

Řasy: I jiná barva řasenky než klasická černá může vnést do Vašeho líčení svěží vítr. Co takhle vyzkoušet třeba modrou? Není příliš extravagantní, ale přesto svým způsobem výjimečná.

Rty: Aktuálním hitem jsou fialové rty. Pokud máte odvahu, sáhněte klidně po křiklavějších barvách, jestliže se chcete trochu držet zpátky, vyzkoušejte decentnější, tmavé odstíny švestkové.

Nahoru
OKDalší informace