Menu

Péče po opalování

Ozdravná kúra pro pokožku

Home » Krása » Péče po opalování - 07.2018

Zatímco my se vracíme z letní dovolené nabití energií, naše pokožka potřebuje další dny na zotavenou. Dopřejte jí ozdravnou kúru v pohodlí domova.

Bohužel si s sebou z dovolené často přivezeme více suvenýrů, než jsme původně plánovali. Suché a spálené pokožky nebo pigmentových skvrn se většinou chceme zase rychle zbavit. Na rozdíl od většinou pracně vydobytého zdravého opálení, které nás opouští dříve, než se jím stačíme pochlubit. Tak jako tak, po návratu domů potřebuje pokožka okamžitý oddech.

Horko, UV záření, vítr, sůl a chlorovaná voda stejně jako klimatizace uvádějí naši pokožku do stavu, ve které si žádá čas na zotavení. Po dovolené je nejen hnědší, ale také sušší a hrubší. Především se jí nedostává hydratace. UV záření také vede k tvorbě volných radikálů a úbytku kolagenových vláken, které zvětšují pevnost vazivových tkání. Ale najdou se i dobré věci. Sluneční záření totiž zapříčiňuje produkci vitamínu D a zvyšuje produkci melaninu k ochraně buněk a také pozitivně ovlivňuje naši mysl. Dopřejte si proto čas a rozmazlete svou pokožku dodatečnou péčí. Díky čtyřem jednoduchým krokům ji dostanete opět rychle do formy.

Dejte pokožce napít

Naše pokožka zastává funkci ochranné bariéry. Zhruba 70 % lidského těla tvoří voda, avšak okolní prostředí je sušší, tudíž jedním z hlavních úkolů kůže je bránit vysušení našeho těla. Kvůli působení slunce, slané vody a klimatizace si však pokožka udržuje menší množství vody, než kolik by ve skutečnosti potřebovala. Po létě bychom proto měli její zásobárny systematicky doplnit.

Suchá kůže vzniká také během regeneračních procesů pokožky. Každé spálení pokožky za sebou totiž zanechává její loupání během hojení. Lehké pečující produkty a péče po opalování s glycerinem, ureou, aloe verou, vitamínem A nebo okurkovým extraktem pomáhají vázat hydrataci a navíc mají příjemně ochlazující efekt. Díky vysokému obsahu vody se rychle vstřebají a můžete je nanášet několikrát během dne. Vybavte se kosmetikou s obsahem zinku, panthenolu, termální vody nebo vitamínu E, která přinese spálené pokožce rychlé zklidnění a zmírní pocit pnutí. Tyto látky navíc stimulují přirozenou regeneraci pokožky. Vyvarujte se hutných krémů, které sice dodají krátkodobý pocit úlevy, ale nedokáží dostatečně proniknout do pokožky.

Odstraňte odumřelé vrstvy

Názory na to, zda je jemný peeling po letní dovolené dobrým nápadem, se rozcházejí. Peelingové částečky odstraňují odumřelé buňky a podporují prokrvení a regeneraci. Na druhou stranu mohou silně narušit ochrannou bariéru pokožky a vést k jejímu vysušení. Každopádně pokud rádi používáte samoopalovací prostředky, peeling určitě nevynechávejte, protože napomáhá dosáhnout rovnoměrného výsledku. A také pokud je již na první pohled zřejmé, že má vaše pokožka nadměrné sklony k šupinatění.

Tak jako tak, peelingu se nebojte. Jen s ním vydržte zhruba dva týdny po návratu z dovolené, až bude pokožka dostatečně odpočinutá.

Hledáte přírodní zázrak pro prodloužení výdrže letního opálení? Vsaďte na kokosový olej, který váže vodu a prozáří pokožku.

Udržte si opálení

Zatímco dojmy z léta si ve vzpomínkách zachováme na dlouhou dobu, opálení nás opouští vcelku rychle. A v důsledku cyklu obnovy pokožky odchází většinou rychleji, než přišlo. Svrchní vrstva kůže se totiž obměňuje zhruba každých 28 dní, takže spolu s ní odejde i opálení. Čím sušší a zatíženější je, tím radikálněji probíhá tento proces. Z toho jasně vyplývá, že díky dostatečně hydratované pokožce si lépe uchováte i vydobyté opálení. Než k tomuto regeneračnímu procesu dojde, používejte samoopalovací kosmetiku nebo tónovanou péči po opalování. Při nich totiž dochází k povrchové chemické reakci, která aktivuje pokožku, ale přitom jí nijak neškodí.

Smiřte se s nechtěnými ozdobami

Některé typy pokožky se v důsledku slunečního záření chtě nechtě uchylují k nadměrné pigmentaci. Ta se projeví ve formě drobných pih, ale také velkých pigmentových skvrn. Ačkoliv z medicínského hlediska se nejedná o žádný problém, většina z nás se s nimi jen těžce smiřuje a nejčastěji je vnímáme jako optickou vadu na kráse. Avšak jakmile nás jednou navštíví, už se jich zbavujeme jen těžko. Pokud patříte k jejich odpůrcům, používejte kosmetiku s antioxidanty, vitamínem C nebo extraktem z olivových listů, které působí jako přírodní zesvětlovače.

Vyberte si správnou péči po opalování

Po letní dovolené je moje pokožka…
… suchá

Kvůli UV záření uniká z pokožky velké množství hydratace. Ta je v důsledku toho suchá, napjatá a loupe se. Produkty s kyselinou hyaluronovou, aloe vera, glycerinem, ureou a extraktem z okurky zchladí rozpálenou kůži, uhasí její žízeň a opět ji napumpují hydratací.

SUNDANCE Aprés koncentrát po opalování s kyselinou hyaluronovou, panthenolem a alatoinem poskytuje pokožce 24hodinovou hydrataci a redukuje pocit pnutí.

… začervenalá

Když svou pokožku vystavíme nadměrnému UV záření a mnohdy ji dokonce ani neošetříme kosmetikou s ochranným faktorem, nemůžeme se divit, že se nám odvděčí začervenáním. Každé spálení vyžaduje důkladné vyléčení. Pořiďte si After-Sun produkty s panthenolem, zinkem nebo termální vodou, které působí protizánětlivě a podporují hojení pokožky.

SUNDANCE MED Aprés pěna po opalování Ultra Sensitive s pečující formulí s panthenolem zklidňuje citlivou a namáhanou pokožku po opalování a udržuje její přirozenou hydrataci.

… šupinatá

Chlór, slaná voda a UV záření vysávají z pokožky přirozený maz, kvůli čemuž je potom hrubá, popraskaná a šupinatá. Pokud dojdete až do stádia, že její loupání je snadno viditelné hned na první pohled, odstraňte odumřelé šupinky pomocí jemného peelingu.

Balea sprchový peeling s vůní jarních květů jemně odstraní nečistoty, odumřelé části kůže a zanechává ji viditelně jemnější.

… plná pih a pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny a sluneční pihy vznikají v důsledku zvýšené aktivity melaninu. Tato hnědá místa bohužel jen tak neodstraníte. Speciální produkty s antioxidanty nebo vitamínem C však mírně vyrovnávají barevný tón pokožky.

Po rozetření krému Balea Teint Perfektion 2v1 Magic Teint dochází k uvolňování tónovacích pigmentů, které přirozeně prozáří pleť, a červené skvrny a jiné nerovnosti jsou okamžitě zakryty.

… stejná jako předtím

Gratulujeme! Znamená to, že jste vsadili na správnou opalovací i After-Sun péči a zároveň disponujete vhodným typem pokožky, která nemá se sluncem větší problém. Každopádně se jí za to tak jako tak odvděčte dostatečnou hydratací.

Intenzivní pečující tělové mléko alverde s bio kakaovým a bambuckým máslem a výtažkem z bio ibišku intenzivně zásobuje suchou pokožku hydratací po dobu až 24 hodin.

… hezky opálená dohněda

Opálení zpravidla nevydrží více než čtyři týdny, kdy dojde k obměně svrchní vrstvy. Dobře hydratovaná pokožka jej udrží přece jen o něco déle. Použijte hydratační tónovanou péči po opalování, která výsledek zintenzivní.

Balea tělová emulze Magic Summer s lehkou ovocnou vůní, složením s aloe vera a vitamínem E daruje pokožce postupně rovnoměrné a přirozeně působící opálení, hydratuje ji a chrání před vysoušením.

5 tipů, jak chránit pokožku

1. Pokožka potřebuje obzvláště v létě velkou hydrataci. Ale pozor, nejen tu vnější. Také spolu s potravou bychom měli tělu nějakou dodat. Co třeba osvěžujícím melounem, který se skládá až z 90 % z vody? Okurky, papáji, rajčata a hlávkový salát se také jednoznačně řadí do hitparády potravin bohatých na obsah vody.

2. Voda s citronem nejen skvěle chutná a osvěžuje, ale díky vysokému obsahu vitamínu C se s antioxidantním účinkem posiluje ochrannou bariéru pokožky. Vymačkejte si každý den šťávu z půlky citronu do sklenice s horkou vodou a v případě potřeby doslaďte medem nebo javorovým sirupem.

3. Okurková maska patří mezi klasiky mezi pleťovými maskami. Vaši pleť v letních pařákách nabije energií. A přitom je tak jednoduché si ji vyrobit. Okurku nechte nachladit v ledničce a poté ji nakrájejte na slabé plátky, které si položte na obličej a na čtvrthodinky si odpočiňte. Úplně nejlépe uděláte, když použijete pouze slupky, protože v těch se ukrývá nejvíce vitamínů.

4. Jezte denně jednu mrkev nebo dvě rajčata po dobu dvou měsíců a postarejte se tak o vnitřní sluneční ochranu. Vytvořená hladina karotenoidů vytvoří ochranný faktor přímo v těle. Ale pozor! I přesto nezapomeňte pokožku také namazat slunečnými krémy.

5. Také mandle mohou hrát při sluneční ochraně důležitou roli. Díky vysokému podílu vitamínu E a antioxidantů posilují ochrannou bariéru pokožky a tím jí také pomáhají při regeneraci.

 

Nahoru
OKDalší informace