Menu

Péče po opalování After Sun

Předejděte pokožce unavené sluncem

Home » Krása » Péče po opalování After Sun - 07.2017

I přes veškerou ochranu zanechávají letní doteky slunečních paprsků na naší pokožce i ve vlasech své stopy. Proto je třeba dopřát jim i po slunění patřičnou péči. Opálení vám pak déle vydrží a vlasy si zachovají svůj přirozený lesk.

Hřejivé sluneční paprsky působí na naše tělo i duši přímo blahodárně. Dodávají nám novou energii a zaručeně pozvednou náladu. Bohužel si však i slunce vybírá svou daň, bez ohledu na to, jak svědomitě se před ním chráníme. Vlivem horka, ale i slané a chlorované vody bývá naše pokožka ke konci léta často vysušená a vlasy slabé, vybledlé a třepivé. Přichází proto čas na revitalizační kúru.

Po opalování potřebuje pokožka minimálně dvanáct hodin odpočinku, aby se dobře zotavila. Během této doby pracuje naše tělo na plné obrátky a snaží se napravit buněčné poškození způsobené UV zářením. Abychom tělu v této fázi pomohli, je třeba sáhnout po speciálních pečujících produktech, které podpoří regeneraci pokožky a navíc mohou prodloužit i efekt opálení.

Je péče po opalování opravdu přínosná?

After Sun produkty neboli přípravky určené k péči po opalování hrají velmi důležitou roli. Pokožce namáhané slunečním zářením přináší potřebné zklidnění, příjemné ochlazení, zbavují ji pocitu pnutí a urychlují regeneraci přirozeného ochranného kožního filmu. Většinou pleti zároveň dodávají intenzivní hydrataci, čímž pomáhají zachovávat její pružnost a elasticitu. Kvalitní přípravky navíc působí protizánětlivě a zmírňují tak případné podráždění či začervenání. Některé dokonce obsahují i takzvaný aktivátor opálení, který podporuje dlouhodobé a rovnoměrné opálení.

BUCH TIPP Zklidňující

Balzám po opalování SUNDANCE Sensitiv zajistí potřebnou hydrataci a navrací pleť do přirozené rovnováhy. Jeho jemné složení je vhodné i pro citlivou pokožku.

 

Jaké látky by měly přípravky péče po opalování obsahovat?

V péči o pokožku je alfou a omegou dostatečná hydratace. Přední specialisty v této oblasti představují především kyselina hyaluronová a glycerin. Účinnou službu však prokáží i krémy či emulze obsahující vyšší podíl vitamínu E a ureu. Kromě jiného podporuje vitamín E přirozenou obranyschopnost pokožky a chrání ji tak před předčasným stárnutím. Pokud upřednostňujete přírodní cestu, vsaďte na osvědčené účinky aloe vera, která mimo jiné blahodárně zklidňuje pokožku, hojí drobné popáleniny a urychluje celkovou regeneraci.

BUCH TIPP Chladivý

Zklidňující gel po opalování SUNDANCE s výtažky z aloe vera intenzivně hydratuje a regeneruje pokožku po slunění.

Letní dovolená je u konce, jak mohu podpořit své opálení, aby déle vydrželo?

Zatímco krásné vzpomínky na letní dovolenou zůstanou v naší mysli pevně ukotvené, nevystavíme-li tělo další náloži slunečních paprsků, stane se snědá pokožka brzy minulostí. Na vině je 28denní cyklus, během kterého se obnovuje horní vrstva kůže, čímž zároveň bohužel mizí i opálení. Čím více je zároveň pokožka vysušená a namáhaná, tím rychleji tento proces probíhá. Zpomalit ho naopak může důkladná a pravidelná péče v podobě hydratačních krémů. Zázračnou zbraň v boji za delší letní opálení pak představuje kokosový olej, který pomáhá pokožce vázat vlhkost a propůjčí jí přirozený lesk.

Můžete také zkusit vyrobit si domácí pleťovou masku z vajec, tvarohu a šlehačky. Obsažený tuk a proteiny dodají pokožce potřebné živiny, které pomohou oddálit proces kožní obnovy a prodloužit tak bronzové opálení.

Moje pokožka je již opálená, mohu si i přesto pomoci samoopalovacími přípravky?

Samozřejmě ano. Samoopalovací krémy či emulze pomohou při pravidelném používání podpořit a prodloužit snědý nádech opálení. Důležité je však dbát na rovnoměrné nanášení přípravku a jeho důkladné rozetření do ztracena, aby nevznikly znatelné kraje a nevzhledné šmouhy.

Zároveň v létě raději vynechte návštěvu solária. Umělé opálení by překrylo to přírodní a došlo by k nadměrnému vysušení pokožky.

BUCH TIPP Zářivá

Tělová emulze Balea Magic Summer s příjemnou letní vůní postupně propůjčí pokožce rozjasněný, přirozeně působící snědý nádech. Navíc o ni pečuje a chrání ji před vysoušením.

 

Je po opalování vhodný peeling?

Názory na použití peelingu v letních dnech a jeho možný vliv na opálení se různí. Faktem je, že peeling odstraňuje odumřelé kožní buňky, což umožňuje rovnoměrné opálení. Nicméně však může zároveň částečně „oloupat“ i právě získaný snědý nádech. Proto se doporučuje řídit se heslem, že méně je více. Jemný peeling jednou za dva týdny se postará o hebkou pokožku a pomůže jí udržet si ten správný odstín.

Na co je ještě třeba dávat pozor?

Po delším pobytu na slunci byste měli svou pokožku především šetřit a vyvarovat se všeho, co může vést k jejímu podráždění. Vyhýbejte se proto raději chlorované vodě, která způsobuje nadměrné vysoušení pokožky, stejně jako sprchování horkou vodou. Obojí totiž narušuje ochrannou vrstvu kůže, a tím i její přirozenou rovnováhu. Chcete-li svou pleť znovu dostat do dobré kondice, používejte čisticí přípravky bez alkoholu a parfemace. A v ideálním případě také bez silikonů, parabenů a syntetických vonných látek. Hydratační sprchové gely s neutrálním pH naopak pokožku účinně podpoří v procesu regenerace.

Jak opět zregeneruji vlasy namáhané sluncem?

Prosluněné léto většinou vnímáme jako velmi příjemné období. Naše vlasy si ho však zdaleka tolik neužívají. Jelikož na rozdíl od pokožky nejsou schopné samy si vytvářet přirozenou ochrannou vrstvu proti UV záření, zůstávají vydány nemilosrdnému slunci napospas. Jeho paprsky narušují proteinovou strukturu uvnitř vlasových vláken, čímž vlasy ztrácí přirozenou pružnost, stávají se křehkými, lámou se a třepí. Kromě toho vysoké teploty způsobují, že se již tak nízký obsah vody ve vlasech ještě rychleji odpařuje a vlasy se tak více vysušují a blednou.

Proto je pro ně správná hydratační péče obzvlášť v letních dnech nenahraditelná. Namíchejte svým vlasům koktejl s vysokou koncentrací antioxidantů, proteinů, ceramidů a keratinu, který jim dodá potřebné živiny, uhladí jejich povrch a navrátí ztracenou hebkost i lesk. Kromě balzámu aplikujte na vlasy jednou týdně speciální masku a dopřejte jim ozdravnou kúru.

Jaké domácí prostředky mohu na vlasy použít?

K nejstarším domácím způsobům, jak vlasy rychle rozzářit, patří jejich přelití pivem. Obsažený chmel a ječmen jim totiž propůjčí objem a lesk. Na obzvlášť lámavé vlasy se zase doporučují občas použít vajíčka. Podle hustoty a délky vlasů vyšlehejte 2 – 3 vajíčka a vetřete je do vlasů. Poté smyjte šamponem a dobře propláchněte studenou vodou. Vlasy tím zjemníte a dodáte jim lesk. Pokud máte sklon k suchým vlasům i pokožce hlavy, zkuste si vzít na pomoc olivový olej. Několik jeho kapek smíchejte s vodou a vytvořte emulzi, kterou nanesete na vlasy. Tato domácí maska má výborné regenerační účinky a krásně zvýrazní lesk vlasů. Pro jistotu však začněte jen s malým množstvím oleje.

Tip: Zábal z kokosového oleje dodá vlasům novou sílu a oslnivý lesk.

Všude se mluví o keratinu, ale co to vlastně je?

Naše vlasy jsou z 90 % složeny z vláknité bílkoviny, která se nazývá keratin. Vlasům dodává pružnost, pevnost, lesk a komplexní ochranu. Dlouhým a intenzivním působením slunečních paprsků se však část keratinu ve vlasových vláknech mění a navíc dochází ke zdrsnění horní šupinovité vrstvy vlasu, která slouží k ochraně. Vlasy se tak stávají křehké, porézní a ztrácí svůj přirozený lesk i elasticitu. Mnohé přípravky pro péči o vlasy proto obsahují extra dávku keratinu, který pomůže znovu obnovit poškozenou vlasovou strukturu, aby se vlasy mohly vrátit do své původní formy. Což je zejména po létě, kdy většinou bývá co napravovat, obzvlášť důležité.

BUCH TIPP Regenerační

Maska na vlasy alverde s rostlinným keratinem, bio bambuckým máslem, avokádovým a jojobovým olejem intenzivně pečuje o poškozené a lámavé vlasy. Zajistí jim dostatečnou hydrataci  i přirozený lesk.

Nahoru
OKDalší informace