Menu

Krásná až do konečků prstů

Péče o nehty a nehtovou kůžičku

Home » Krása » Péče o tělo » Krásná až do konečků prstů - 11.2017

Upravené ruce jsou naší vizitkou. K tomu patří i potřebná péče o nehty a nehtovou kůžičku.

Na nalakované nehty si většina žen potrpí. Na péči o nehty samotné a především o nehtovou kůžičku se ale bohužel často zapomíná. Ta přitom představuje základ zdravých a krásných nehtů.

Nehtová kůžička slouží k ochraně nehtového lůžka před bakteriemi a dalšími mikroorganismy. Pokud je narušena, může infekce k nehtu snáze proniknout a způsobit zanícení. Proto není přerostlou kůžičku vhodné stříhat a samozřejmě ani odtrhávat nebo okusovat, ale jen jemně zatlačit pomocí speciálního dřívka.

Lámavé a třepivé nehty mívají různé příčiny. Patří k nim nevyvážená strava nebo nedostatek minerálů jako zinek či hořčík. Problémy ale může způsobit i příliš časté lakování nehtů nebo kontakt s dráždivými látkami v odlakovačích. Pomocí správné péče však můžeme nehty dostat znovu do kondice. Kromě krémů na ruce a nehty se dnes nabízí nejrůznější speciální olejíčky, nehtová séra a další přípravky.

Tip: Pokud máte spíše suché a lámavé nehty, raději se vyhýbejte odlakovačům s acetonem.

BUCH TIPP Intenzivně pečující

Sérum na nehty a nehtovou kůžičku trend IT UP s pečujícím komplexem z bílého lanýže, šafránu a ametystu efektivně regeneruje a hydratuje nehtovou kůžičku.

 

Pečující olejová lázeň na nehty

Dopřejte jednou týdně svým nehtům teplou lázeň s olivovým olejem, který jim dodá potřebnou hydrataci, důležité vitamíny i minerály a podpoří jejich růst. Potřebovat budete jen misku s teplou vodou, do které přidáte cca 1 lžíci olivového, případně mandlového oleje. Do připravené lázně pak ponořte konečky prstů asi na 10 minut.

Nahoru
OKDalší informace