Menu

Péče o mužskou pleť

I muži mívají citlivou pokožku, která si žádá šetrnou péči

Home » Krása » Péče o mužskou pleť - 05.2017

Vaše pokožka svědí, pálí a volá SOS? Zkontrolujte si složení používaných pečujících produktů. Nebo je rovnou zaměňte za přípravky určené pro citlivou pleť.

Pleť mužů je jiná než pleť žen a vyžaduje proto i jinou péči. V důsledku vyšší produkce kožního mazu bývá zpravidla mastnější a pórovitější. Zároveň je až o 20 % silnější a hrubší. Díky tomuto robustnějšímu povrchu se snáze vypořádává se suchým vzduchem a slunečním zářením. Lépe také váže vodu, takže působí vypnutější a pružnější. Navíc začíná stárnout v průměru až o deset let později než v případě něžného pohlaví.

Její výchozí podmínky jsou tedy velmi dobré, ale zajisté ne ideální. Mužská pokožka, zejména v obličeji, je totiž často ve stresu. A ten jen tak nepoleví.

Znečištěné životní prostředí, hektický životní styl, nezdravá strava, alkohol, kouření, nevhodné pečující produkty a každodenní holení dávají pokožce pořádně zabrat. Když si uvědomíme, že se pánové holí průměrně 16.000krát za život, není divu, že se jejich pokožka stává v průběhu času stále podrážděnější. Pravidelné holení totiž narušuje ochranný kožní film. Tím, že je odstraněna horní vrstva pokožky, jsou odhalené nové kožní buňky volně vystavené nepříznivým vlivům vnějšího prostředí, na které pak pleť reaguje obzvlášť citlivě. Rychle se vysušuje, je napjatá a nepříjemně svědí.

Byla by určitě chyba, půjčovat si pečující kosmetiku od partnerky. Z uvedených důvodů je jasné, že mužská pleť má své specifické nároky a měla by být proto ošetřována pouze speciálními přípravky, které jsou jí šité na tělo. A těch je v dnešní době na výběr víc než dost.

 

Krátký přehled: Jak se liší pokožka mužů a žen?

Mužská pokožka:

 1. … je mastnější a mívá více rozšířené póry než ženská pleť. Mužský hormon testosteron totiž produkci kožního mazu stimuluje, zatímco ženský hormon estrogen ji naopak snižuje.
 2. … je průměrně o 0,2 mm silnější než ženská pokožka, což představuje rozdíl asi 20 %.
 3. … lépe snáší působení slunečního záření a suchý vzduch, a to díky vyšší koncentraci pigmentu melaninu.
 4. … dokáže lépe vázat vodu a působí tak pevnější a pružnější.
 5. …. začíná stárnout přibližně o 10 let později než pleť žen. Od 35. roku života se však proces stárnutí pokožky zrychluje.

 

Test: Máte citlivou pokožku?

 1. Máte pocit, že je vaše pleť často suchá a napjatá?

 2. Stává se, že vás pleť po holení svědí a pálí?

 3. Objevují se na obličeji začervenalá místa?

 4. Má vaše pleť sklon k tvorbě suchých šupinek?

 5. Reaguje vaše pleť na běžnou pěnu na holení lehkým podrážděním?

 6. Zdá se vám po osprchování pokožka spíše vysušená?

  Pokud jste na polovinu otázek odpověděli ano, máte pravděpodobně citlivou pokožku a měli byste jí věnovat speciální péči.

  BUCH TIPP Citlivá záležitost

  Šetrná péče. Tělová emulze Balea MEN Sensitive s aloe vera a bambuckým máslem poskytuje citlivé mužské pokožce intenzivní hydrataci. Jemné složení s panthenolem ji zklidňuje. Je vhodná i na čerstvě oholenou pokožku.

  Jemné holení. Gel na holení Balea MEN Ultra Sensitive je vhodný i pro velmi citlivou pleť se sklonem k alergiím, kterou zklidňuje a předchází podráždění.

  BUCH TIPP Po holení žádné pnutí

  Pečující. Balzám po holení Balea MEN Sensitive s aloe vera a provitamínem B5 příjemně zklidňuje a hydratuje citlivou pokožku. Snadno se roztírá a rychle vstřebává.

  Zklidňující. Balzám po holení Balea MEN Ultra Sensitive obsahuje vitamínový komplex a bambucké máslo, které zmírňují začervenání a podráždění pokožky. Vhodný i pro velmi citlivou pleť se sklonem k alergiím.

Nejdůležitější pravidla šetrné péče o pleť

Žádný alkohol: Vybírejte si mycí pěny, gely na holení a balzámy po holení bez obsahu alkoholu.
Správné pH: Používejte kosmetické přípravky s pH, které odpovídá vašemu typu pokožky.
Neparfemovaná péče: Abyste se vyhnuli podráždění pokožky, upřednostňujte raději pečující produkty bez parfemace.
Tenká vrstva: Při nanášení pečujících přípravků to s jejich množstvím příliš nepřehánějte.
Potřebná vlhkost: Zásobujte svou pokožku dostatečnou mírou hydratace.
Dovolené tuky: Nebojte se vyzkoušet mastnější krémy s výživnějším složením.
Mírné teploty: Obličej ani tělo neumývejte příliš horkou vodou.
Pozor na mýdlo: Vyhýbejte se klasickému mýdlu, které může pokožku zbytečně dráždit.

Nahoru
OKDalší informace