Menu

Osvěžení: Jak přečkat tropické teploty

V parných letních dnech může být teplo značně unavující

Home » Životní styl » Osvěžení: Jak přečkat tropické teploty - 07.2020

V tropických letních dnech může být horko občas docela nepříjemné. Lehká kuchyně, osvěžující wellness rituály a vhodná kosmetika vám pomohou udržet chladnou hlavu.

Azurová obloha, zářící slunce a nikde ani mráček, který by nám mohl zkazit náladu. Pěkné počasí nás však nabíjí pozitivní energií jen do určitého stupně. Jakmile teplota sedmý den po sobě přesahuje 30stupňovou hranici, může se naše nadšení z léta rychle vytratit. Především ve chvílích, kdy nemůžeme spontánně skočit do bazénu, abychom se ochladili, ale trčíme v dusné kanceláři nebo vyhřátém bytě ve městě.

5 tipů pro ochlazení

  1. Strava: Sezónně a regionálně

Co se týká stravy, měli bychom se zaměřit na sezónní potraviny. Rostliny, které u nás v létě vyrůstají, se v zásadě hodí k tomu, abychom své tělo udrželi svěží a bdělé. Ovoce a zelenina s vysokým podílem vody, jako například rajčata, okurky nebo vodní meloun se hodí pro vítané osvěžení během léta. Stejně tak ochlazují mléčné produkty a syrová strava. Šalvěj, máta a kopřiva mírní pocení, zejména ve chvíli, kdy je popíjíme v podobě čaje. Na zahnání žízně se výborně hodí jablečná šťáva s obyčejnou vodou a špetkou soli – díky izotonickému účinku optimálně vyrovnává hydrataci v těle – nebo voda s citronem, která působí bazicky a posiluje imunitní systém.

Tip: Na teplotě ani tak moc nezáleží, ale určitě bychom se měli vyhýbat extrémům. Velmi horké, ale také ledové pokrmy a nápoje mohou tělo zatížit a ještě více podnítit produkci tepla.

  1. Za osvěžením do sprchy

Stejně jako v kuchyni bychom si měli i v koupelně dát pozor na teplotu. Příliš studená voda uzavře póry, takže teplo z těla hůře odchází a člověk se v konečném důsledku potí ještě více. Chcete-li na své pokožce pocítit příjemné brnění, sáhněte po sprchovém gelu nebo tělovém mléku s osvěžujícím složením obsahujícím mátu nebo mentol. Začít den svěžím krokem pomáhají také lehké letní vůně. Na rozdíl od těžkých zimních parfémů vsaďte na citrusové nóty, zelený čaj nebo decentní květinové akordy.

  1. Pečující produkty: Do ledničky s nimi

Pro zvýšení osvěžujícího efektu vložte pečující kosmetiku před použitím do chladničky. Tělová mléka, pleťové krémy, přípravky po opalování i hydratační spreje a pleťové masky chlad velmi dobře snáší a po aplikaci pokožku ještě více zchladí.

  1. Chladivá masáž v kanceláři

Pokud vám horko stoupne do hlavy, zkuste chladivou masáž, která dokáže zázraky. Kápněte do vody pár kapek mátového oleje, ponořte do směsi prst a pak si tímto prstem po dobu pěti vteřin mačkejte na kořen nosu mezi obočím. Potom do vody ponořte špičky prstů obou rukou a následně s nimi chvilku jezděte podél obočí směrem ke spánkům. Tímto způsobem aktivujete receptory chladu v pokožce a ochladíte své tělo.

  1. Osvěžující večerní koupel nohou

Dlouhý horký den dokonale zakončí chladivá koupel nohou s mátou nebo šalvějí. Ta zmírní pocit těžkých a unavených nohou. Hotovým blahem jsou také osvěžující krémy na nohy a masky a jemná masáž žínkou naplněnou ledem. Ta uvolní vazivové tkáně a pomůže také proti oteklým nohám.

Nahoru
OKDalší informace