Menu

Osobité účesy

Pixie-Cut nebo Clavi-Cut?

Home » Krása » Osobité účesy - 02.2017

Krátké i dlouhé. Ležérně rozcuchané i uhlazené. Letošní vlasové trendy jsou pestré a rozmanité. Ať už máte vlasy rovné nebo vlnité, jemné nebo husté, jistě si vyberete svůj oblíbený účes a styl.

Pixie-Cut

Pokud bychom měli zvolit jeden nejvíc trendy účes roku 2017, stal by se jím pravděpodobně pixie-cut. Ačkoli slovo pixie označuje v angličtině elfí bytost, nemá tento look vůbec nic společného s dlouhými vlnitými vlasy víl. Přesto působí velmi žensky a výrazně. Pixie-cut představuje dámský sestřih s krátkými vlasy po stranách a o trochu delšími na temeni hlavy. Jeho variací je celá řada a nabízí široký prostor pro styling. Jednou tak může být hladký a elegantní, jindy zase rozčepýřený a rebelský. Pokud se však za svými vlasy ráda trochu schováváte, nebude tento účes pro Vás to pravé ořechové. Pixie-cut je totiž výrazem ženské sebedůvěry, odvahy a hravosti. Navíc působí mladistvě a svěže.

 

Clavi-Cut

A teď něco pro polodlouhé vlasy. Co dříve zůstávalo mimo zájem módního světa jako přechodný účes mezi krátkým bobem a dorůstajícími dlouhými vlasy, se dnes těší velké popularitě pod označením clavi-cut (z anglického clavicle – klíční kost). Jde tedy o vlasy sahající ke klíčním kostem nebo po ramena, což představuje optimální délku lichotící všem tvarům obličeje. Tento střih je vítaný také pro svou všestrannost, neboť opět nabízí nepřeberné stylingové možnosti a úpravy, od uhlazeného sleek vzhledu až po bohaté vlny. Jemné vlasy by měly být zastřiženy kompaktně ve stejné délce, což opticky vytvoří větší objem. Vlnité vlasy zase získají postupným sestříháním ten správný švih. Na rozdíl od rovného střihu předešlé sezóny se v letošním roce nosí vlasy vzadu kratší a vepředu delší.

 

Ofina

Ofina slaví svůj comeback, a to v nejrůznějších podobách a délkách. Na stranu, postupně sestříhaná, přerostlá, velmi krátká, rozčepýřená nebo asymetrická. Méně často se momentálně nosí pouze rovně střižená ofina, protože v módě je lehce rozevlátý, ležérní vzhled. Pokud máte chuť na nenásilnou změnu, ofina osvěží každý účes. Navíc dokáže opticky korigovat tvar tváře a šikovně zamaskovat různé nedostatky na čele. Je však třeba počítat s tím, že si ofina žádá pravidelnou péči a styling.

 

 

Romantic Look

Dlouhé nebo polodlouhé, lehce zvlněné vlasy jsou synonymem ženskosti. Současné trendy kladou i v případě romantických účesů do popředí přirozený pohyb vlasů. Toho docílíte díky speciálním střihům, které vlasům dodají švih a nechají je přirozeně se vlnit. Hitem je tzv. undone-look, tedy doslova nedokončený, stylově rozcuchaný vzhled, který působí, jako byste právě vylezla z postele. Zapomeňte na složitě upravované, precizní účesy. Jde o lehkost a něžnou hravost. Speciální stylingové spreje nebo kulma pomohou vykouzlit ležérní vzhled – rozpuštěné, ledabyle zvlněné vlasy působící dojmem nedbalé elegance. Oblíbený je také lehce uvázaný drdol z „neučesaných“ vlasů. V romantickém duchu se nesou i zaplétané účesy, které je možné zkombinovat s nejrůznějšími stužkami, květinami či jinými doplňky a ozdobami do vlasů. Do módy se zároveň vrací i look, se kterým byste asi nepočítali, a to krepované vlasy.

 

Sleek Hair

V podstatě nejde o nic jiného než extrémně uhlazené vlasy. Tedy pravý opak romantického stylu. Účes ani délka vlasů přitom nehraje roli. Čím delší máte vlasy, tím více času samozřejmě budete na jejich pečlivé vyhlazení potřebovat. Tento minimalistický, velmi moderní look má v sobě luxusní nádech a nabízí množství stylingových variací. Pěšinku si můžete učesat přísně uprostřed, na straně nebo extravagantně cikcak. Hladký účes je možné doplnit i mokrým efektem za pomoci vhodného stylingového gelu.

 

Produktové tipy pro perfektní styling:

BUCH TIPP Kreativní

Silně tužící gelový vosk Balea dodá účesu požadovanou strukturu a brilantní lesk. Umožňuje individuální styling a zároveň chrání vlasy před vysoušením.

BUCH TIPP Modelující

Pečující stylingový krém Balea Professional s fytokeratinem dodává vlnitým a kudrnatým vlasům pružnost a lesk. Přirozeně zvýrazňuje a definuje vlny a působí antistaticky.

 

Ještě více trendů: Barvy na vlasy

Nejen účesy, ale také barvy na vlasy podléhají módním trendům.

Přirozenost a individualita nyní hrají hlavní roli i u vlasových trendů. Speciální techniky barvení mohou tento styl šikovně podpořit.

Hlavním trendem této sezóny je „návrat ke kořenům“, tedy ke své přirozené barvě vlasů. Extrémní barevné experimenty patří minulosti. Vlasy by měly zářit, aniž by však přitom působily nepřirozeně. Zároveň jde o to, podtrhnout vlastní osobnost a zdůraznit své přednosti. V módě jsou hřejivé tóny. Blonďaté, hnědé i zrzavé vlasy už mají dost studených odstínů, proto je načase oživit je teplým leskem. Zářivě měděné, zlatavé a aktuálně i růžové tóny jsou skvělými společníky pro blond hřívu. Také hnědé odstíny by měly zůstat jemné, teplé a prosvětlené. Právě hnědé vlasy ideálně korespondují s novými technikami barvení v duchu melírování. V popředí stojí světlé a tmavé efekty střídající se na co nejmenším prostoru, vytvářející důmyslnou hru barev a vnášející do vlasů blyštivé odlesky.

Osobité barevné efekty s prolínáním odstínů mohou šikovně podpořit i speciální techniky barvení vlasů. Hair contouring (vlasové konturování), tedy optické modelování tváře zvýrazňováním nebo ztmavováním vybraných pramenů různými odstíny jde ruku v ruce s individuálním free-stylem. Dalším hitem je technika baylayage, která je považována za důmyslnějšího nástupce oblíbeného ombré. Tato úprava vlasů je charakteristická zesvětlenými pramínky místy už od kořínků až ke konečkům, přičemž na konci jsou vlasy zesvětleny téměř po celém objemu. Působí přirozeně a jemně.

Známé tváře s trendy účesy

Mají svůj styl a nebojí se ho ukázat:

Ať už jde o rozverný Pixie-Cut, ležérní Clavi-Cut nebo rozevlátý romantický look, každý trendy účes má svou známou představitelku.

😊

Ein von Kaley Cuoco 😋 (@kaleycuocoofficial) gepostetes Foto am

#Twiggy ✨✨

Ein von Twiggy Daily (@twiggydaily) gepostetes Foto am

I FEEL like this has a connection with the WUTB music video because it just came out of nowhere, but look at her omg😍 #Adele

Ein von Adele Fanpage (@adele.always) gepostetes Foto am

#Freckles on a #Friday 📷 @chriscolls

Ein von Poppy Delevingne (@poppydelevingne) gepostetes Foto am

#olsentwins

Ein von @olsentwins gepostetes Foto am

Nahoru
OKDalší informace