Menu

Oslnivé metalické líčení

Lesk bez hranic

Home » Krása » Oslnivé metalické líčení - 11.2017

Trend metalického líčení zůstává stále na výsluní. Připravte se na záplavu blyštivých odlesků, které zdobí oční víčka, rty i nehty.

Ačkoli by se dalo přepokládat, že metalický boom už bude pomalu utichat, třpytící se líčidla se naopak připravují na nový vzestup. A výjimečně to nemá ani nic společného s Vánocemi.

Nudy se však rozhodně obávat nemusíte. Každou sezónu se objeví nějaký nový look, nová paletka barev – a aktuálně především také nová textura. Tekuté rtěnky i oční stíny letos hrají prim. Nehledě na obvyklé stálice jako jsou zlaté, stříbrné a bronzové odstíny září nyní i metalické tóny hnědé, rezavé nebo růžové jako o závod.

Podlehněte oslnivému vábení drahých kovů.

Metalické oči

Tekuté oční stíny nabízí celé množství výhod, takže rychle pronikly i do světa metalických odlesků. Bývají vysoce pigmentované, což zajistí nepřehlédnutelný výsledek. Navíc se velmi snadno nanáší, optimálně pomocí jemného houbičkového aplikátoru. V případě nouze si vystačíte s pouhými prsty.

Je dobré vědět: Tyto tekuté textury velmi dobře kryjí a zároveň dlouho vydrží. Jejich intenzitu si můžete samy zvolit, na škále odstínů s lehce třpytivým nádechem až po dramatický večerní look. Jednotlivé barvičky navíc můžete mezi sebou libovolně míchat a z hravých kombinací tak vytvořit zcela individuální metalický tón.

Při nanášení tekutých stínů se doporučuje oční víčko lehce prsty roztáhnout, aby se barva nanesla rovnoměrně. Obzvláště pěkně tento look vynikne, pokud nanesete jeden odstín na celou plochu pohyblivého víčka. Pak doprostřed víčka aplikujte trochu rozjasňovače, čímž vaše líčení získá téměř trojrozměrný efekt. Pokud se vám to zdá příliš, můžete pro decentnější výsledek sáhnout pouze po třpytivých očních linkách.

 

Jediná nevýhoda: Tekuté oční stíny se rády usazují v záhybech víček a jemných vráskách, což zejména v případě zářivého metalického líčení zbytečně kazí celkový dojem. Předejít tomu můžete použitím podkladové báze pod oční stíny, která zabraňuje rozmazávání a zároveň prodlouží výdrž make-upu.

 

Tip: Abyste ještě více zazářila, naneste k vnitřním koutkům oka trochu světlejších stínů. Opticky se tak otevře a rozjasní váš pohled.

Metalické rty

Metalicky třpytící se rty? Zdá se vám, jako bychom se ocitli zpátky v 90. letech? Váš pocit vás neklame. Společně s boomem devadesátek se vrací na výsluní i trend metalických rtěnek, ovšem v mnohem lepší formě. Jejich moderní textura s vašimi rty příjemně splyne. Jejich odstíny navíc pokrývají převážnou část barevného spektra. Od klasické červené, přes něžně růžovou a tělové nude tóny, až po kovové odlesky bronzové či zlaté. Některé barvy jako stříbrná nebo modrá jsou samozřejmě určené pro výjimečné příležitosti a odvážnější fanynky tohoto typu líčení.

Pokud ještě nemáte s metalickými rtěnkami žádné zkušenosti, vyzkoušejte nejprve metalicky se třpytící lesk na rty, který nanesete buď samostatně, nebo přes svou oblíbenou rtěnku. Jelikož na sebe lesklé rty přitahují velkou pozornost, je třeba dbát na to, aby byla pokožka rtů důkladně ošetřena. Doporučujeme proto ještě před líčením použít jemný peeling rtů.

 

Metalické nehty

Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi, kdo má z celé země nejkrásnější nehty? Metalicky zářivý lak sice není úplnou novinkou, dnes se však dokáže lesknout natolik, až vznikne téměř zrcadlový efekt. Setkat se proto můžeme s označením „Mirror Nails“ (česky „zrcadlové nehty“) nebo „Chrome Nails“ („chromové nehty“). Tohoto vytouženého svítivě metalického povrchu bylo dosud možné dosáhnout jen profesionálním ošetřením v nehtovém studiu, nebo náročnými technikami za pomoci fólie na nehty nebo kombinací speciálního gelu a třpytivého pudru. Nyní se však nabízí mnohem rychlejší a pohodlnější řešení v podobě chromových laků na nehty se speciálními pigmenty.

Jak na to: Na čisté, odlakované nehty nejprve naneseme spodní lak. Poté následuje vrstva chromového laku. Po zaschnutí naneseme druhou vrstvu. Protože ani chromový lak nám nezaručí přece jen tak dokonalý zrcadlový efekt jako fólie nebo třpytivý pudr, přetřeme nehty na závěr ještě vrstvou obzvláště lesklého průhledného laku.

 

Tip: Metalický lak zdůrazní každou nerovnost nehtu. Proto předem nehty důkladně ošetřete. Použít můžete vyplňovač rýh na nehty od trend IT UP.

Jak odstranit třpytivý lak na nehty:

Jakkoli krásně se nehty lesknou, dříve či později nadejde čas, kdy musí jejich oslnivý nátěr zase dolů. Díky třpytivým částečkám to ale nebývá tak jednoduché. S naším jednoduchým trikem to však zvládnete raz dva.

Budete potřebovat:

Jak na to:

Krok 1: Z hliníkové fólie si nastříháme 10 proužků, které budeme později omotávat kolem prstů.
Krok 2: Připravíme si i 10 malých chomáčků vaty, případně vatových tamponků.
Krok 3: Vatu namočíme do odlakovače, přiložíme na nehet a obtočíme fólií, aby mohl odlakovač působit.
Krok 4: Tento postup opakujeme pro každý nehet.
Krok 5: Po třech až čtyřech minutách odstraníme fólii a vatou ještě nehet přetřeme. Nyní by měly být všechny třpytivé částečky odstraněny.

 

Další metalické trendy na instagramu:

Nahoru
OKDalší informace