Menu

Opalovací prostředky do města i do hor

Bez nich už ani ránu

Home » Krása » Opalovací prostředky do města i do hor - 07.2018

Sluníčku je úplně jedno, zda se pohybujeme rozpálenými uličkami měst, stoupáme na vrcholky hor nebo se povalujeme na pláži. Škodlivé UV záření si nás najde všude.

Do hor

S každým výškovým metrem se ztenčuje ochranná vrstva atmosféry, která filtruje UV záření ze slunečního světla. Takže čím výš, tím více nebezpečné záření je. Zjednodušeně by se dalo říct, že s každými 100 metry se zvýší hladina záření zhruba o 20 %. Na ledovcích a sjezdovkách se světlo navíc ještě odráží. Takže čím více se přiblížíte vrcholu, tím vyšší ochranný faktor byste měli použít. Také nezapomeňte přibalit pokrývku hlavy, sluneční brýle a balzám na rty s ochranným faktorem.

Protože během trekingu se potíme, měli bychom sluneční ochranu aplikovat každé dvě až tři hodiny.

SUNDANCE sprej na opalování Sport OF 30 je vhodný pro citlivou, neopálenou pokožku. Ochranný systém s vitamínem E chrání před UVA i UVB zářením. Odolá i potu.

alverde Sun voděodolný balzám na rty s rakytníkem a olivovým extraktem pečuje o rty a současně je chrání proti spálení.

Do města

Málokdo to ví, ale dokonce i přes tónovaná skla automobilů na naši kůži dopadá až 60 % podílu UVA záření. Také bychom si měli uvědomit, že 80 % všech poškození pokožky způsobených slunečním zářením vzniká do 30. roku našeho života. A to nejen kvůli opalování, ale spíše mimochodem během pohybu na ulicích, při sportu a procházkách. Takže sluneční ochranu bychom měli používat, i když se zrovna nechystáme k vodě nebo do hor. Přinejmenším pleť na obličeji bychom měli denně ošetřit. Ideálně denním krémem, případně make-upem s obsaženým UV faktorem. Věděli jste, že stárnutí pokožky je z 80 % zapříčiněno UV zářením?

SUNDANCE voděodolný sluneční fluid Anti Pollution OF 30 hydratační fluid chránící před škodlivými vlivy je vhodný pro obličej a dekolt jako základ pro make-up.

Balea výživný denní pleťový krém s mandlovým olejem a výtažky ze žlutého melounu a vilínu udržuje pokožku hydratovanou a integrovaný OF 15 zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí.

Na pláž

Ať už trávíte léto u moře, jezera nebo u rybníka za rohem, měli byste mít na mysli, že voda odráží a zesiluje UV záření. Mýlíte se, pokud vás teď napadlo, že ponoření pod vodu vám pomůže. Do půl metru pod hladinou působí záření totiž stejně, jako když stojíte na přímém slunci. Proto při koupání používejte voděodolnou sluneční ochranu. Ostatně i ve stínu dopadá na naši pokožku ještě 40 % UV záření, a dokonce i pod slunečníkem se můžeme spálit. A silná vrstva mračen zadrží záření ještě méně.

Podle jedné studie používá 57 % respondentů nejraději opalovací krémy, 33 % spreje a 10 % oleje.

SUNDANCE roll-on na opalování OF 30 se snadno nanáší a poskytuje okamžitou a spolehlivou ochranu před UVA/UVB a IR-A zářením.

SUNDANCE transparentní a voděodolný sprej s kokosovou vůní a OF 30 poskytuje okamžitou a spolehlivou ochranu před spálením.

Krém, emulze, olej nebo sprej – v čem tkví rozdíl?

Bohaté opalovací krémy nebo lehké sluneční spreje, to je, oč tu běží. V řadě rozhodují osobní sympatie, ke kterému opalovacímu prostředku se uchýlíme. Ale nejen ty. Pojďte s námi prozkoumat rozdíly mezi jednotlivými druhy.

Krém na opalování

Opalovací krém se stal favoritem číslo jedna u většiny lidí. A to především díky svému složení s velkým podílem tuků, které váže aktivní složky lépe než ostatní opalovací prostředky, a navíc zajišťuje vyšší ochranu před UV zářením než ostatní prostředky. Proto by je také měly volit maminky k ochraně citlivé pokožky svých miminek a malých dětí. Obecně mívají opalovací krémy nejhutnější konzistenci a nejvíce chrání pokožku před vysoušením.

Emulze na opalování

Lehké sluneční emulze bývají nejčastěji ve formě mléka. Nezáleží na tom, zda máte mastnou, normální nebo suchou pokožku. Sluneční emulzi můžete totiž klidně použít na jakýkoliv typ. Jejich lehoučká konzistence zajišťuje snadné roztírání a rychlé vstřebání do pokožky.

Olej na opalování

Praví milovníci slunění nedají na opalovací olej dopustit. Odráží z pokožky světelné paprsky a tím zajišťuje intenzivní a perfektní opálení. Kromě toho zásobuje pokožku bohatou dávkou hydratace a zanechává ji hedvábně jemnou. Na rozdíl od krémů a emulzí nezahrnou vaši pleť bílým kabátkem. Pokud také patříte k těm, jejichž srdce si získaly právě opalovací oleje, dávejte pozor, jak dlouho se pohybujete na přímém sluníčku. Oleje totiž mívají jen nízké stupně ochranného faktoru.

Sprej na opalování

Velkou výhodou sprejů na opalování je jejich snadná aplikace. Jednoduše zmáčkněte rozprašovač a ochrana před UV zářením se vám rozprostře po těle. Ale pozor, právě při tomto způsobu nanášení unikne až polovina spreje mimo pokožku. Proto byste měli sprej aplikovat několikrát, aby byl ochranný účinek dostatečný.

 

 

Nahoru
OKDalší informace