Menu

Odvážnější trendy líčení

Prohrajte si s výraznějším líčením

Home » Krása » Odvážnější trendy líčení - 12.2017

Pestré barvy v kombinaci s nenucenou přirozeností vytváří originální look, který podtrhne vaši individuální krásu.

Přirozeně svěží pleť

Mějte odvahu být sama sebou. A ukázat svou pravou tvář. Cílem není vyretušovaná dokonalost, ale přirozený vzhled bez zbytečných nánosů make-upu. Aktuální trend Non-Touring, který vychází z nahého líčení, sází na svěží pleť pouze s použitím rozjasňovače.

Budete potřebovat:

  • podkladovou bázi pod make-up
  • BB krém
  • rozjasňovač

První krok představuje nanesení tenké vrstvy podkladové báze, která sjednotí tón pleti a zakryje drobné nedokonalosti. Pro dosažení přirozeného vzhledu můžete také sáhnout po lehce krycím BB krému. Nakonec aplikujte na lícní kosti, hřbet nosu a pod obočí trochu rozjasňovače, který vaši tvář krásně rozzáří.

Tip: I pokud máte sklon k mastnější pokožce, neuchylujte se v tomto případě k matující podkladové bázi. Pleť se tentokrát může klidně trochu lesknout.

Neodolatelné rty

Mějte odvahu vyjádřit svůj názor. Pokud zároveň použijete výraznou rtěnku, ať už půjde o klasickou sytě červenou, zářivou pink, hravou oranžovou nebo vznešenou bordó, budou vám všichni doslova viset na rtech.

Budete potřebovat:

  • peeling na rty
  • podkladovou bázi pod rtěnku
  • rtěnku ve výrazném odstínu

Výrazná rtěnka vyžaduje dokonale hladké rty, proto je vhodné nejprve použít jemný peeling. Ten rty zbaví šupinek odumřelých kožních buněk a zanechá je sametově hebké. Poté se doporučuje nanést podkladovou bázi pod rtěnku, která vyhladí drobné vrásky, dodá rtům potřebnou hydrataci a prodlouží výdrž barevného efektu rtěnky.
Pak už jen stačí obtáhnout linii rtů neutrální konturovací tužkou nebo špičkou rtěnky a následně vybarvit celou plochu rtů. Přebytečnou barvu můžete lehce obtisknout do kosmetického ubrousku nebo papírového kapesníčku.

Tip: Zejména u výrazně nalíčených rtů si vždy raději zkontrolujte, zda se trochu barvy nedostalo na zuby.

Výrazné obočí

Mějte odvahu vybočovat z řady. Stejně jako obočí, které se již dávno pečlivě nedrží dané linie, ale svobodně si prosazuje svůj přírodní, nezkrocený vzhled. V módě i nadále zůstává husté, výrazné obočí, které působí mladistvě a dodá vaší tváři nezaměnitelný výraz.

 

Budete potřebovat:

 • tónovací gel nebo řasenku na obočí
 • pudr na obočí
 • tužku na obočí
 • kosmetický štěteček se zkoseným hrotem

Speciální řasenka obočí nejen jednoduše ztmaví, ale jelikož obsahuje jemná mikrovlákna, která k obočí přilnou, mu dodá i opticky plnější a hustší vzhled. Nanáší se vždy po směru růstu chloupků. Pro intenzivnější modelaci a zvýraznění se hodí pudr na obočí. Jeho precizní aplikaci zajistí štěteček s pevným, lehce zkoseným hrotem.

Pomocí tužky na obočí pak můžete doplnit chybějící chloupky jemnými tahy. Výsledek můžete nakonec zafixovat transparentním gelem na obočí.

Tip: Barva, kterou při líčení obočí použijete, by měla být o jeden až dva tóny tmavší, než je přirozený odstín vašeho obočí.

Rozzářené oči

Mějte odvahu vnést do svého života barvy. A také do své tváře. Nebojte se rozzářit oční víčka výraznými odstíny, které přitáhnou pohledy ostatních. S návratem líčení inspirovaným stylem 80. a 90. let se na výsluní opět dostávají především fialové tóny. A to ve všech svých nuancích, od něžně šeříkové až po sytě švestkovou.

Budete potřebovat:

 • korektor
 • podkladovou bázi pod oční stíny
 • oční stíny v barvě lila
 • štěteček na oční stíny

Jelikož fialové oční stíny obsahují červené a modré barevné tóny, mohou ještě více zvýraznit případné kruhy pod očima. Ty je proto třeba předem dobře zakrýt pomocí tekutého korektoru. Poté přichází na řadu podkladová báze pod oční stíny, která zabraňuje jejich rozmazávání a drolení. Následně naneste kosmetickým štětečkem oční stíny rovnoměrně na celou plochu očních víček. Jakou barevnou intenzitu zvolíte, záleží jen na vás.

 

Další trendy looky na instagramu

Nahoru
OKDalší informace