Menu

Nude look

Občas stačí pouhý dotek

Home » Krása » Nude look - 10.2018

Kdo říká, že krása vyžaduje přemíru make-upu? Pokud o své tělo pečujete, cítíte se s ním a v něm dobře, takže klidně vyjdete ven ve své přirozené kráse zcela bez líčení.

Jiskra po těle

Kdo se cítí dobře ve své kůži, vyzařuje tuto skutečnost i navenek. Každá část vašeho těla na sebe naváže lásku a v očích začnou sršet jiskřičky, lesk se bude linout z každého pramene vlasů a rozzáří se i pleť. Máte zrovna den, kdy se tato přirozená krása schovává? Zkuste naše malé triky.

Rozjasňující kúra 

  1. Enzymový peeling. Enzymy jsou molekuly, které urychlují reakce v těle. Enzymové peelingy působí v nejsvrchnější vrstvě pokožky a odstraňují odumřelé buňky. Peelingem proto pokožku nejen skvěle vyčistíte, ale zároveň ji zjemníte. Nakonec je ideální vmasírovat do pokožky vyživující sérum.
  2. Hydratační sérum. Séra mají ve srovnání s krémy jednoznačně vyšší obsah účinných látek. Dokáží proniknout i do hlubších vrstev pokožky a tam odvést skvělou práci. Hydratační séra, například s kyselinou hyaluronovou, spolehlivě působí proti suché pokožce, prvním vráskám a poperou se i s kruhy pod očima.
  3. Iluminátor. Teď budeme trošku kouzlit. Kvalitní denní krém zapečetí svrchní vrstvu pokožky a zabrání úniku hydratace. Chcete-li pleť přirozeně projasnit, přimíchejte si do denního krému trošku tekutého rozjasňovače.

Dopřejte pleti alespoň pět minut na vstřebání séra, až poté naneste krém.

Tipy pro přirozený jas:

  • Napařovací lázeň pleť prokrví a rozjasní.
  • Pre- a probiotika, zevně i vnitřně přijímaná, působí jako noví zkrášlovači.
  • Proti pobledlé pleti pomáhají pravidelné peelingy s vitamínem C.
  • Pokožce prospívají také doplňky stravy s kolagenem, kyselinou hyaluronovou, zinkem a kyselinou křemičitou.
  • A podobně působí také antioxidanty jako acai nebo spirulina.

Vneste si krásu do života

Vědomě cílené doteky pohladí nejen tělo, ale také duši. Podněcují produkci oxytocinu, což je hormon navozující štěstí a potlačující stres.

Peelingy: Krouživé pohyby vedené odspodu nahoru peelingovou rukavicí prokrví pokožku.

Masáž hlavy: Pětiminutová masáž pokožky hlavy během mytí vlasů udělá dobře každému.

Uvolnění: Nemusíte mít doma lázně, někdy úplně postačí nechat na své tělo pět až deset minut proudit příjemně teplou vodu.

Oleje: Natřete své tělo po koupeli voňavým olejem, zabalte se do županu a deset minut vůbec nic nedělejte. Vaše tělo se tak dokonale zklidní.

Dopřejte si péči: Zapomeňte na veškeré povinnosti a udělejte si čas sami na sebe. Zajděte si na masáž, do vířivky, na manikúru nebo si vytvořte vlastní relaxační rituál doma.

Vše má svůj čas: Už samotná péče o tělo se může stát malým obřadem. Vychutnejte si deset minut vědomého čištění, peelingu nebo krémování, které posílí vaše pozitivní myšlení.

No-make-up look

Přiznáváme, úplně bez ničeho se tento look neobejde. Přesto ale vyjadřuje přirozenost a pozitivní mysl. Měl by posílit vaše vnitřní já a lásku k vlastnímu tělu. Hlavní roli při něm hrají přednosti tváře, naopak barvy stojí v pozadí. Úplně nejlépe se vyjímá na normální až smíšené pleti. A majitelkám mastné pleti doporučujeme použít matující bázi, protože třpytky v rozjasňující bázi by jí moc neprospěly.

Budete potřebovat:

Jak na to:

Poté, co jste pleť hydratovali, na ni naneste pomocí houbičky rozjasňující (příp. matující) bázi. Jemně ji vklepejte na všechna místa, kam se běžně nanáší make-up. Na kořínky řas naneste hnědou řasenku, ale nebarvěte řasy až ke konečkům. Tím zachováte přirozený ráz líčení, ale přesto zvýrazníte svůj pohled. Bezbarvý gel zafixuje obočí a lesk na rty v jemné barvě doplní celkový nude look. Nakonec vklepejte na tváře a T zónu transparentní pudr, který zafixuje bázi.

Hvězdné nude looky

Nahoru
OKDalší informace