Menu

Nové retro: Make-up trendy pro nostalgiky

Styling typu Disco Fever nebo Smokey Eyes v novém pojetí

Home » Krása » Nové retro: Make-up trendy pro nostalgiky - 10.2019

Styling typu Disco Fever nebo Smokey Eyes patří k léty prověřeným klasikám. Nově pojaté vstoupí na podzimní a zimní scénu a opět v nás nechají pookřát mnohdy dávno zapomenuté epochy.

90. léta: Smokey Eyes

K vytvoření tohoto looku orámujte oči kolem horní i spodní linie černou kajalkou. Na horní víčko naneste černé oční stíny a pomocí prstů je rozmažte k vnějším stranám. Nakonec naneste bohatou dávku řasenky na horní i spodní řasy. Obočí i rty nechte u tohoto líčení decentně v pozadí a držte je v přírodních tónech. V případě potřeby zmatněte pleť pudrem v odstínu nejbližším vaší pleti.

Tip: Celý obličej skvěle orámuje kučeravý účes inspirovaný Mariah Carey v začátku její kariéry. Vlasy natočte pomocí kulmy, lehce pročešte a hotový účes zafixujte sprejem na vlasy. Nezapomeňte použít ochranu před teplem a také tužidlo na vlnité vlasy.

Nostalgický hudební doprovod: Mariah Carey: Without You

 

 

 

80. léta: Pop & New Wave

Tenhle styling rozhodně vyžaduje odvahu použít i výraznější barvy. Směle při něm můžete zkombinovat dva až tři odstíny, například oranžovou, růžovou a červenou. Zvolíte-li neonový styl, vybarvěte oční víčka oranžový stínem až k obočí, které následně pročešte směrem nahoru.

Na lícní kosti naneste tvářenku v oranžových tónech, která bude ladit s očními stíny. Odvážnější povahy tvářenku protáhnou až nahoru ke spánkům. Rty namalujte opět výraznou barvou, v našem případě zářivě červenou, pomocí prstů rozetřete rtěnku po celých rtech a zakončete vrstvou lesku.

Tip: Toto líčení podtrhne účes inspirovaný Jennifer Grey v její roli Baby v Hříšném tanci. Vlasům dodejte objem a poté je sčesejte k jedné straně, v případě potřeby zafixujte vlásenkami. Nebojte se sáhnout po velkých náušnicích.

Nostalgický hudební doprovod: Bill Medley a Jennifer Warnes: The Time Of My Life.

 

70. léta: Glitter-Fever

Nyní přijdou na řadu flitry, třpytky a lesk. A protože třpytivé částečky lépe drží na dobře navlhčené pleti, poslouží vám hydratační péče nebo maska jako ideální start. Použít však můžete také zářivý podklad, který vám poskytne pudr smíchaný s rozjasňovačem.

Abyste se stále pohybovali v moderním stylingu, zvolte oční stíny a rtěnku ve stejném tónu. Vsaďte například na odstín rosé, vínově červenou nebo třpytivou fialovou, které se díky obsaženým třpytkám budou pod světlem disco koule blýskat jako o závod. Rty přetřete světle růžovou rtěnkou, kterou zvýrazněte leskem.

Tip: I u tohoto looku se můžete uchýlit k vlnám nebo loknám. Hlavní je, aby účes působil lehce a vzdušně. Bezchybný finiš vám zajistí sprej pro lesk vlasů.

Nostalgický hudební doprovod: ABBA: Dancing Queen

 

 

 

60. léta: Doll-Eyes

Pro tento look s velkýma očima nejprve bohatě orámujte obě oči světle šedou nebo hnědou kajalkou. Pro efekt panenkovských očí à la Twiggy nalepte na horní víčko, odvážnější mohou i na spodní, umělé řasy. U tohoto líčení se vyplatí trpělivost a aplikace jednotlivých umělých řas, díky kterým můžete dosáhnout obdivuhodných výsledků.

Spodní řasy zvýrazněte silnou dávkou černé řasenky. K porcelánové pleti vám dopomůže pudr s třpytivým efektem. Rty přetřete jen rtěnkou v nude odstínu.

Tip: Pomocí vosku vyčešte a zafixujte vlasy dozadu, kde je sepněte do nízko posazeného culíku nebo drdolu. Pokud je však sčešete dozadu, ale konce necháte rozpuštěné, dosáhnete modernějšího rázu celého vzhledu.

Nostalgický hudební doprovod: Nancy Sinatra: These Boots Are Made For Walking

Nahoru
OKDalší informace