Menu

Nedejte nejen kruhům pod očima šanci

Nejčastější problémy v okolí očí jsou kruhy pod očima, vrásky a otoky

Home » Krása » Nedejte nejen kruhům pod očima šanci - 10.2019

Mimořádně jemná pokožka si žádá mimořádně jemnou péči. Pak budou vaše oči přímo výstavní.

Oči jsou nejen zrcadlem naší duše, ale také odrazem každé naší nálady a tělesného blaha. Stres, únava i nedostatek důležitých živin se často projeví právě v citlivé oblasti kolem očí. Pokožka je tu velmi tenká a rychle se vysouší. Mezi nejčastější problémy patří kruhy pod očima, otoky a vrásky. Díky šikovné péči je však snadno dostanete pod kontrolu.

Vrásky:

Především UV záření a nedostatek hydratace za sebou zanechávají drobné vrásky. Kromě dostatečného příjmu tekutin a denní sluneční ochrany proti nim pomáhají také výživné oční krémy s kyselinou hyaluronovou, která pleť vyhladí a vrásky vyplní.

Tmavé kruhy:

Skrz jemnou pokožku pod očima mohou prosvítat krevní cévy. Když jsou špatně prokrvovány, obsahuje krev v cévách méně kyslíku a tím pádem vypadá tmavší, což se projevuje v podobě stínů pod očima. Vyšší příjem tekutin pomůže cévy lépe prokrvovat. Prokrvování mohou podnítit také chladivé krémy nebo obklady.

Otoky:

Jestliže vás vždy po ránu trápí otoky kolem očí, vězte, že za ně zřejmě může špatné proudění lymfy. Protože celou noc ležíme, nemůže lymfa správně a dostatečně proudit. Ranní otoky naštěstí postupně během dne vymizí samy. Můžete je však zmírnit opět pomocí chladivých očních krémů, a především obličejové masáže.

Všechny produkty vždy opatrně vklepejte do pleti. Na den stačí použít lehčí krém, díky kterému bude na pleti lépe držet make-up. Na noc potom klidně použijte o něco hutnější a výživnější krém, neboť má čas přes celou noc, aby se dostatečně vsáknul.

Nahoru
OKDalší informace