Menu

Nápadité letní účesy

Zkuste účesy nejen pro horké dny

Home » Krása » Nápadité letní účesy - 06.2017

V horkých letních dnech zrovna netoužíme po tom, aby nám dlouhé vlasy padaly do obličeje a zbytečně se lepily na krk. Zkroťte svou hřívu pomocí jednoduchých, ale nápaditých účesů. Potřebovat budete jen pár sponek a špetku šikovnosti.

Elegantní:

Obtížnost: velmi snadné

I s minimálním úsilím a prostředky je možné dosáhnout působivého výsledku. Klasický culík stažený níže na šíji je ideální pro každou příležitost. Černá sametová stuha mu navíc dodá elegantní nádech.     

Jak na to: Vlasy nejprve dobře pročešte. V oblasti šíje je stáhněte do nízkého culíku, který zafixujete běžnou gumičkou do vlasů. Pomocí stylingové pěny na vlnité vlasy nebo spreje s mořskou solí vytvarujte ležérní, lehké vlny. Nakonec culík převažte delší ozdobnou stuhou, která jednoduchému účesu dodá romantický vzhled.

Uhlazený:

Obtížnost: snadné

Oblíbený wet look k létu prostě patří. Tato jeho varianta udrží všechny neposlušné vlasy mimo obličej a sepne je na šíji do nízkého culíku. Hlavní roli zde však hrají sponky – pírka, která neslouží jen k fixaci účesu, ale především k dekoraci a působí jako hravý a stylový doplněk.

Jak na to: Vlasy rozčešte a rozdělte je pěšinkou na straně. Do horní partie vlasů (u hlavy) zapracujte stylingový gel s mokrým efektem. Poté rozpuštěné vlasy sepněte těsně u šíje do culíku. Nakonec umístěte 15 – 20 vlnitých pírek v rozestupu asi půl centimetru do postranního pramene. Jednoduché, ale efektivní.

Tip na líčení: Při líčení ve stylu malá mořská víla hraje hlavní roli bezchybná, sjednocená pleť. Na víčka naneste modrozelené oční stíny, ideálně s metalickými odlesky. Lesk na rty v něžně růžové a světlá tvářenka pak dotvoří lehce zasněný look.

 

Zaplétaný:

Obtížnost: těžké

Co z pohledu zepředu vypadá jen jako přísně sepnutý drdůlek, překvapí zezadu umně zaplétanými copánky. Splétají se od šíje směrem nahoru a končí na temeni hlavy, kde jsou sepnuté do vysokého drdolu. Zní to trochu komplikovaně a ani samotná úprava není zrovna nejsnadnější. S trochou cviku a trpělivosti se ale i tento účes jistě podaří. Pro začátek můžete požádat o pomoc kamarádku.

Jak na to:

Krok 1: Tento účes se zaplétá „hlavou vzhůru“. Nejlépe si proto sedněte na židli a předkloňte hlavu, aby vlasy visely volně dolů a nejprve je dobře pročešte.
Krok 2: Hřebenem rozdělte vlasy v horní části krku horizontálně na dvě části. Ze spodní partie pak oddělujte jednotlivé prameny.
Krok 3: Každý pramen zapleťte do francouzského copu, který bude dosahovat asi do půlky hlavy, a zafixujte ho malou gumičkou na vlasy.
Krok 4: Tento postup opakujte, dokud nejsou zapletené všechny vlasy na šíji. Copy by měly být alespoň tři až čtyři.
Krok 5: Nyní můžete konečně zvednout hlavu zpátky. Přední část vlasů zčesejte hladce dozadu a spolu s konci copánků ji svažte do drdolu, který upevníte vlásenkami. Hotový výtvor pak dobře zafixujte lakem na vlasy. Případně můžete drdol navíc ovázat černou stužkou.

Ležérní:

Obtížnost: snadné

I zde dodají efektně umístěná pírka jednoduchému účesu nový šmrnc a promění ho v malé umělecké dílo. Ideálně se hodí k lehce zvlněným vlasům, uschlým volně na slunci. Zapůsobí ale také jako elegantní účes na večer.frisur mit vielen Bobby Pins

Jak na to: Pokud zrovna nemáte přirozené vlny, můžete do vlhkých vlasů nanést stylingový sprej s mořskou solí nebo tužidlo pro vlnité účesy, abyste docílila plážového looku. Poté vlasy rozdělte pěšinkou uprostřed a zastrčte je za uši. Následně je po každé straně upevněte větším množstvím pírek, která mají zároveň i rafinovaný dekorační účel. Pro větší efekt můžete umístit i dvě sponky přes sebe do kříže.

DALŠÍ TIPY NA KREATIVNÍ STYLING:

Nahoru
OKDalší informace