Menu

Multimasking

Čerpejte z výhod týmové práce pleťových masek

Home » Krása » Multimasking - 03.2018

Univerzální pleťová maska bohužel neexistuje. Proto přichází ke slovu tzv. multimasking, který kombinuje více produktů na různé zóny obličeje. Výsledkem je krásná a rozzářená pokožka.

Pokožka na celém obličeji není stejná a různá místa potřebují odlišnou péči. Tedy i odlišné kosmetické přípravky s obsahem specifických účinných látek zaměřených na konkrétní slabiny daných partií. Kombinace pleťových masek je proto ideálním řešením. Namíchejte si beauty koktejl podle vlastních potřeb.

Vyživující

Zejména zralá pokožka vyžaduje intenzivní péči a výživu. V anti-aging maskách jsou obsažené látky jako elastin, retinol a liposomy, které pleť chrání před vysoušením a pomáhají jí zachovat potřebnou pružnost a mladistvou vláčnost.

Přírodní. Pleťová maska alverde s bio bambuckým máslem a růžovým olejem o pokožku intenzivně pečuje, hydratuje ji a vyživuje.

Čisticí

Problematickými místy bývají čelo, nos a brada – známé jako T-zóna. Pokožka v této oblasti se nejvíce mastí, takže póry mají tendenci ucpávat se. Zde je proto vhodné sáhnout po čisticích maskách s obsahem léčivých jílů, čajovníkového oleje nebo aktivního uhlí, které zároveň působí antibakteriálně.

Slupovací. Balea Soft & Clear slupovací pleťová maska s hloubkově čisticím účinkem s kyselinou salicylovou, aktivním uhlím a zinkem chrání proti vzniku nechtěných pupínků. Díky speciálnímu složení se při slupování masky šetrně odstraní také odumřelé šupinky kůže, nečistoty a přebytečný maz.

Pokud si nevíte rady, po které masce sáhnout, navštivte kosmeticky salon, kde vám aplikují masku šitou na míru.

Hydratační

Citlivější pleť v oblasti tváří mívá spíše sklon k vysušování. Uvítá tedy pečující masku s obsahem látek, jako je kyselina hyaluronová, termální voda a vitamíny A, C a E, které ji napumpují náloží hydratace a svěžesti.

Povzbuzující. Pleťová maska Balea s výtažky z mořských řas a termální vodou bohatou na minerály dodá suché pokožce intenzivní, dlouhotrvající hydrataci a zářivý vzhled.

Chytrý multimasking

Někdo má pleť mastnou, někdo suchou jiný zase smíšenou. Avšak ani tyto charakteristiky nemůžeme vztahovat na celý obličej. Okolí očí si totiž zajisté žádá jinou péči než tváře či čelo. Proto byste měla kombinovat několik masek najednou, k čemuž jsou ideální multimasking masky.

Jedinečné duo. Díky pleťové masce Balea multimasking s léčivými jíly se každé části obličeje dostane ošetření, které odpovídá jejím potřebám. Růžová maska s jojobovým olejem jemně pečuje o sušší partie tváří, zatímco zelená maska na T-zónu s antibakteriální kyselinou salicylovou hloubkově čistí póry a absorbuje přebytečný kožní maz.

V dm online shopu na vás čeká mnoho dalších skvělých pleťových masek.

5 nejčastějších omylů ve světě pleťových masek

„Čím déle nechám masku působit, tím lépe.“
Zde se vyplácí věřit informacím na obalu. Pokud výrobce uvádí, abyste nechali masku působit 15 až 20 minut, pak 30 minutami působení určitě ničemu nepomůžete. Spíše svou pleť opět zatížíte a vysušíte a v konečném důsledky byste dosáhli opačného efektu, než kvůli kterému jste původně po masce sáhli.

„Drahé masky budou mít logicky lepší výsledek.“
Obecně máme tendence tíhnout k názoru, že kvalitní zboží musí být drahé. Avšak ne vždy tomu tak je. U pleťových masek záleží především na obsažených ingrediencích, které musí vyhovovat vaší pleti, cena není rozhodující.

„Čím jsem starší, tím rozmanitější masky musím používat.“
Masky pro mladou pleť, pro teenagery, pro pleť od 50 let… Je velmi jednoduché nechat se svést marketingovými lákadly na obalech. Fakt je ten, že mastná pleť zůstává mastnou a suchá zůstává suchou bez ohledu na věk. Řiďte se proto především potřebami své pleti než líbivými hesly.

„Pleťové masky musím neustále střídat, protože pleť si na jeden produkt brzy zvykne.“
Pleť sice nebude na účinné látky reagovat okamžitě jako na začátku, protože už je jimi do jisté míry nasycena, ale rozhodně to neznamená, že s dobou používání klesá účinnost. Pokud jste konečně našli masku, která vám vyhovuje, rozhodně ji nemusíte za měsíc vyměnit za jinou.

„Pravý muž nepoužívá žádnou pleťovou masku.“
I mužská pleť si zaslouží a potřebuje péči a pleťová maska ještě nikomu neublížila – pokud je zvolena správně podle typu a potřeb dané pokožky. V dnešní době nabízí trh již mnoho pleťových masek určených přímo pro muže, ale ti se nemusejí bát zavítat ani do dámské sekce.

Nahoru
OKDalší informace