Menu

Listopad se ponese ve znamení pomoci

Pomáhejte společně s námi těm, kteří to potřebují

Home » Inspirace » Listopad se ponese ve znamení pomoci - 11.2020

V listopadu nás čeká hned několik příležitostí, kdy budeme všichni moci pomáhat těm, kteří to potřebují. Ať už v rámci Sbírky potravin nebo třetího ročníku Giving Friday.

Sbírka potravin daruje jídlo potřebným

Plýtvání jídlem je globálním problémem, který se dotýká řady oblastí našich životů. Na světě přitom trpí podvýživou stovky milionů lidí. I mezi námi žijí tací, kteří nemají dostatek základních potřeb včetně potravin. Právě lidem v tíživé životní situaci můžeme všichni pomoci v rámci Sbírky potravin pořádané Českou federací potravinových bank.

V prodejnách dm se Sbírka potravin koná v termínu 21. – 26. 11. 2020. V tyto dny můžete v kterékoliv prodejně dm nakoupit potraviny či drogistické zboží a ty následně předat dobrovolníkům do připravených nákupních košíků. Jednoduše je poznáte podle zelené zástěry s logem sbírky. Darované jídlo a drogistické produkty poté rozdělují neziskové organizace opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v nouzi či lidem bez domova.

V loňském roce se v prodejnách dm podařilo vybrat rekordních 14 tun potřebného zboží. Zákazníci dm darovali potřebným 3,56 tun potravin a 10,49 tun drogistického zboží.

Společně pro druhé, to je Giving Friday

O co v rámci této aktivity vlastně jde? Celé bychom to mohli shrnout tak, že jakýmkoliv svým nákupem uskutečněným v rámci Giving Friday přispějete dobré věci a pomůžete dětem samoživitelů. Společnost dm totiž věnuje z celého obratu uskutečněného 27. 11. 2020 ve všech prodejnách dm ČR a na online shopu 5 procent organizaci Fandi mámám.

Ta podporuje maminky samoživitelky, které se dostaly do tíživé životní situace. V minulosti však pomohla také tatínkům samoživitelům. Tito rodiče svým dětem mnohdy nemohou kvůli nedostatku financí pořídit ani aktovku do školy či plenky. Projekt Fandi mámám jim s těmito náklady pomáhá a přispívá jim také například na trvanlivé potraviny nebo zájmový kroužek dítěte.

Iniciativou Giving Friday se dm záměrně staví proti velkým slevovým kampaním, jež se ve stejný den tradičně konají pod heslem Black Friday. Aktivita se v dm koná již třetím rokem. V roce 2018 darovala dm organizacím podporujícím děti a mládež ve smysluplném trávení volného času částku 1,7 milionu korun. V rámci loňského ročníku zase rozdělila 2 miliony korun mezi 70 domovů a institucí pro seniory, které za darovanou částku uspořádaly aktivity mezigeneračního setkávání na posílení pouta mezi dětmi a seniory.

 

Pokud také chcete podpořit druhé, můžete kdykoliv v období 21. – 27. 11. 2020 přijít nakoupit do dm a pomáhat společně s námi.

Nahoru
OKDalší informace