Menu

Lesky na rty: oslnivé a trendy

Novinky a tipy pro zářivý úsměv

Home » Krása » Líčení a trendy » Lesky na rty: oslnivé a trendy - 07.2016

Zapomeňte na matné rty. A seznamte se s novou generací lesků na rty.

Lesk na rty právě zažívá svůj comeback. Již dávno překonal svou starou image lepkavé polevy, na které se jen zachytávají nečistoty, a kterou je třeba každých deset minut znovu nanášet. Stal se neodmyslitelnou součástí každé kosmetické taštičky a jeho kouzlu třpytivých odlesků podléhají nejen modelky a filmové hvězdy.

leky na rty

Oslňující. Moderní lesky na rty nemají nic společného s hutnou lepivou masou, kterou jejich konzistence mohla dříve připomínat.

Lesky nové generace

Supermoderní lehké textury na rty přirozeně a jemně přilnou. Jednoduše se aplikují, nelepí a navíc o rty zároveň pečují, dodávají jim hydrataci, chrání je před slunečním zářením, rozzáří je, zvýrazní barvu nebo dokonce vykouzlí větší objem. Na rozdíl od rtěnky obsahuje lesk na rty o čtvrtinu méně barvených pigmentů. Celkem asi jen 3 procenta. Ty však mají nevídané schopnosti. Barevné mikročástečky s transparentním jádrem se postarají to, že je světlo schopné proniknout všemi vrstvami. Výsledkem jsou pak intenzivní barvy způsobené právě výrazným odrazem světla.

Odlesky jsou celkově velmi oblíbené. Ať už se rozhodnete pro transparentní, decentní nebo syté barvy, čím vyšší je lesk, tím plnější rty působí. Snadno tak tedy za pomoci lesku na rty můžete docílit push-up efektu, tedy optického zvětšení rtů. I co se týče barev, ponechávají Vám lesky na rty široké pole pro experimentování. Vybírat můžete z křiklavých odstínů růžové, signální oranžové, klasické červené, až po tělové tóny a přirozeně transparentní textury.

zářivé rty

Multitalent. Lesky na rty nové generace toho umí hodně: Pečují o rty, hydratují je, chrání před slunečním zářením, zvýrazňují barvu a vykouzlí i větší objem.

Do každé kabelky

Jelikož jsou plné a zářivé rty považovány za symbol ženské atraktivity, je lesk na rty oblíbeným kosmetickým pomocníkem pro všechny věkové skupiny. Pro mladé dívky často představuje jejich první „rtěnku“, starší dámy s jeho pomocí maskují drobné vrásky kolem úst. Jeho vynálezcem je polský emigrant a průkopník kosmetického průmyslu Max Factor. Roku 1928 představil vůbec první pomádu na rty „lip pomade“, později známou jako lesk na rty, která zaručovala hollywoodským divám v období černobílého filmu okouzlující lesklé rty. Tento produkt se stal žádaným hitem a od roku 1932 se začal nabízet široké veřejnosti.

Tip pro krásné rty

V zásadě může každá žena nosit jakoukoli barvu rtěnky. Na jemně opálené pokožce hezky vyniknou tóny oranžové a růžové. Bledou pleť osvěží například jasně malinová. A tmavší pleti sluší celá barevná paletka, od nahých odstínů až po sytě červené.

Hlavní sezóna

Zlaté časy prožíval lesk na rty také v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Tehdy se zdál být nepostradatelným a všudypřítomným. V roce 1973 zaplavil americký trh kultovní produkt „Lip Smacker“, aromatizovaný balzám na rty v tyčinkovém balení. K dostání byl v nejrůznějších barevných odstínech a příchutích, včetně Cola Coly, a stal se symbolem mládí. I v dnešní době lesky na rty neodmyslitelně patří k ležérnímu i luxusnímu stylu líčení a nabízí se v nepřeberném množství druhů, barev, vůní, příchutí i cenových kategorií.

lesklé rty

Úsměv, prosím. Lesk na rty rozzáří váš úsměv.

Jak správně nanášet lesk na rty:  číst dál

Svůdné rty snadno a rychle

Než začnete se samotným líčením, nejprve rty lehce promasírujte kartáčkem na zuby. Tím odstraníte odumřelé kožní buňky a rty příjemně zjemníte. Poté na ně naneste pečující balzám, který je hydratuje a připraví na aplikaci lesku na rty.

Jak na to:

Krok 1: Naneste na rty podkladovou bázi pod rtěnku.
Krok 2: Tužkou na rty vykreslete kontury rtů. Ideálně se hodí tužka v tělovém odstínu.
Krok 3: Nyní konečně přichází na řadu lesk. Začněte s aplikací ve středu horního i dolního rtu a rozetřete ho směrem k okrajům. Aby rty získaly opticky ještě větší objem, naneste nakonec do střední části horního rtu ještě vrstvičku lesku navíc.

 

 

Líbí se vám víc matné nebo lesklé rty?

matt

nebo

glossy

 

Nahoru
OKDalší informace