Menu

Květnový beauty program

Cíl je jasný. Pevná, pružná a hladká pokožka - připravená na léto

Home » Krása » Květnový beauty program - 04.2017

Letní sezóna se nezadržitelně blíží. A s ní i čas lehkých šatiček a otevřených sandálků. Se stoupající teplotami tak chtě nechtě odhalujeme víc z našeho těla. Ne vždy jsme ale s tím, co se v zimě skrylo za vrstvami oblečení, skutečně spokojené. Zdá se Vám Vaše pokožka povadlá, hrubá a matná? Trápí Vás nepěkné dolíčky na stehnech? Opomíjela jste pedikúru a kůže na chodidlech je nyní drsná? A také neupravené nehty by potřebovaly více péče? Pak je nejvyšší čas napravit zanedbané, abychom mohly do slunečného ročního období vykročit krásné, svěží a rozzářené.

Se strašákem jménem celulitida se potýká až 80 % žen. Je jasné, že žádný sebelepší krém ji nenechá zmizet jako mávnutím kouzelného proutku. Speciální kosmetické přípravky proti celulitidě však dokáží při pravidelném používání nežádoucí hrbolky alespoň opticky vyhladit. Účinné a efektivní jsou také masáže kartáčem nebo speciální rukavicí. Přitom asi není třeba zmiňovat, že pohyb a zdravá strava by měly představovat hlavní součást komplexního programu pro krásnou pokožku. A to v dlouhodobém časovém měřítku.

Nemilosrdné tukové buňky

Naše vazivo tvoří velmi elastická hmota, která je vyztužena kolagenními a elastinovými vlákny. Ta se vyznačují extrémní pružností a ohebností, takže mají schopnost roztáhnout se a vrátit zpět. Společně vytváří pevnou strukturu, která se však zhruba po třicítce začíná pomalu uvolňovat, což vede ke ztrátě elasticity pokožky. S přibývajícím věkem je povolování vazivové tkáně stále zřetelnější. Tyto projevy pak můžeme s nelibostí pozorovat na stehnech, hýždích a bříšku. Nezdravý životní styl, kouření, alkohol a nedostatek spánku pak k prohloubení tohoto problému ještě přispívají. Také bezstarostné slunění proces ochabování pokožky urychluje. Sluneční záření, zejména UV-A paprsky, totiž pronikají až do kolagenních vláken a poškozují je.

Pružná struktura vazivové tkáně má navíc u žen jeden důležitý důvod. V těhotenství se totiž musí výrazně roztáhnout. Tuto poddajnost však chytře zneužijí tukové buňky, které se hned snaží vtlačit do volných míst. Jakmile se zde uhnízdí, mohou omezovat prokrvování a zpomalují tok lymfy. Viditelným projevem na pokožce jsou pak obávané dolíčky různé velikosti.

Hladký povrch

Vypnout pokožku jen za pomoci krémů je obtížné. K dosažení takového efektu by totiž musely proniknout hluboko do jejích spodních vrstev, až k tukovým buňkám. To ale nedokáží. Docílit viditelných výsledků s nimi však přesto můžeme. Inovativní produkty s komplexem účinných látek, jako je kofein, zelený čaj, koenzym Q10 nebo fytohormony, vyhlazují a zpevňují alespoň vnější vrstvu pokožky. Kromě toho mohou aktivovat látkovou výměnu kožních buněk a podporovat tvorbu kolagenu. Při dlouhodobém, pravidelném používání se pak pokožka skutečně stává hladší a vypnutější. Přípravky proti celulitidě s obsahem kofeinu je ideální aplikovat hned po ránu nebo před sportovní aktivitou. Metabolismus kožních buněk pak běží na plné obrátky a účinné látky tak mohou lépe působit.

Dalším klíčem ke krásné a zdravé pokožce je dostatečná hydratace. Čím více jí své kůži dopřejete, tím vláčnější a hladší na dotek zůstane. Efektivní jsou proto především krémy či emulze s hydratačními specialisty, kterým vévodí kyselina hyaluronová nebo výtažky z aloe vera. Správné prokrvování a látkovou výměnu šikovně podpoří i cílené masáže. Lymfodrenáže nebo i běžné masáže kartáčem či žínkou ve sprše stimulují krevní a lymfatický oběh, který je důležitý pro odplavování škodlivých látek. Masážní techniky navíc posilují vazivo a zlepšují tak celkový vzhled kůže.

Posílená imunita

Masáž suchým kartáčem představuje snadnou, ale velmi účinnou metodu, jak dostat pokožku i celé tělo do správné kondice. Pokud ji budete provádět pravidelně a systematicky, může se stát i efektivním bojovníkem proti celulitidě a zmírňovat její příznaky. Masážní tahy kartáčem odstraní odumřelé kožní buňky, otevřou póry, povzbudí mikrocirkulaci i vyplavování toxinů. Pokožka se tedy dobře prokrví, příjemně prohřeje, vyhladí, zpevní a získá celkově lepší vzhled. Zároveň jde i o příjemný relaxační zážitek pro krásu i zdraví.

A pokud si po důkladné masáži navíc dopřejete sprchu střídavě teplou a studenou vodou, stimulujete tak nejen prokrvování, ale navíc posílíte i obranyschopnost organismu.

 

Tip na přírodní vyhlazení: Tělový olej alverde proti celulitidě s bio citronem a rozmarýnem podporuje prokrvování a detoxikaci pokožky a zanechá ji zpevněnou a rozzářenou.

 

 

 

Sametová chodidla

Je poměrně běžné, že během zimního období v péči o tělo částečně polevujeme. Zejména co se týče míst, která zůstávají po většinu času dobře skryta. Jako jsou například naše chodidla. Výsledkem pak často bývá zrohovatělá kůže na patách, puchýřky či otlaky a lámavé nehty s oprýskaným lakem. Než si tedy znovu obujeme letní sandále a žabky, je třeba dopřát svým nožkám patřičnou péči a snadnou zkrášlující proceduru, aby se v otevřených botkách mohly pěkně vyjímat.

Beauty program pro dokonalé nožky

Krok 1: Pečující rituál začněte koupelí nohou. Její teplota by neměla přesáhnout 38 °C a její délka přibližně 10 minut. Během této doby se nožky příjemně uvolní a jejich pokožka optimálně změkčí, což ji připraví na následné ošetření. Speciální přísady jako soli nebo oleje do koupele o pokožku již během lázně účinně pečují.

Krok 2: Pokud chcete, můžete do této procedury zahrnout i speciální peeling na chodidla, který efektivně odstraní odumřelé kožní buňky. Poté nohy dobře osušte.

Krok 3: Nyní přichází na řadu důkladné obrušování. Za pomoci pemzy nebo speciálních pilníků jemně oškrabejte vrstvu zrohovatělé pokožky, zejména na patách a bříšcích prstů. Tip: Efektivní, ale zároveň pohodlné a šetrné řešení nabízí elektrický pilník na chodidla.

Krok 4: Poté, co je pokožka zbavena ztvrdlé kůže, je třeba jí dopřát extra porci výživy a hydratace. Speciální krémy na nohy s pečujícími oleji, ureou nebo aloe vera promění suchou a popraskanou pokožku chodidel znovu v sametově hebkou.

Krok 5: Když jsou důkladně ošetřená chodidla, můžeme se věnovat nehtům na nohách. Ty je nejlepší zastříhnout kleštičkami na nehty, a to do rovna a na úrovni jednotlivých prstů. Pilníčkem pak můžete jejich tvar doupravit a nehtovou kůžičku případně pomocí tyčinky z růžového dřeva opatrně zatlačit k nehtovému lůžku.

Krok 6: Nakonec konečně vstupují do hry barvy. Pečlivě nalakované nehty na nohou představují třešničku na dortu. Doporučuje se nanést nejprve vrstvu spodního bezbarvého laku a až poté svůj oblíbený odstín.

Nahoru
OKDalší informace