Menu

Kanárské ostrovy v zimě

Sluneční paprsky a fascinující příroda

Home » Inspirace » Kanárské ostrovy v zimě - 12.2018

Kanárské ostrovy zaplavuje teplá záře slunce i během zimních měsíců. Každý z jednotlivých ostrůvků oplývá jedinečným kouzlem a na každém z nich prožijete nezapomenutelné chvilky v rozmanitých přírodních zákoutích.

Tři stovky slunečních dní v roce, mírné teploty a příroda v mnoha podobách dělají z Kanárských ostrovů ideální cíl nadšených cestovatelů, kteří touží po hřejivé síle slunce a pozitivní energii i během zimních měsíců. Není divu, španělské souostroví leží totiž také docela blízko severozápadní Afriky. Na ty největší z ostrovů vás donese letadlo, na ty menší už musíte dojet trajektem. Přestože ostrovy leží docela blízko u sebe, každý z nich má svůj jedinečný charakter.

Tím pádem tu čeká to pravé místo pro dovolenou na každého z nás. A pokud se nemůžete rozhodnout a neumíte si vybrat, jednoduše naskočte na trajekt a cestujte mezi jednotlivými ostrovy. Společným znakem pro všechny ostrovy je nesmírné přírodní bohatství. Části nebo i celé ostrovy byly dokonce prohlášeny za součást biosférické rezervace UNESCO.

Fuerteventura: Ostrov pro vodní víly

Se svým bílým pískem a tyrkysově modrou vodou se Fuerteventura podobá plážím snů v Karibiku. Především jih a východ ostrova každoročně přivítá ctitele slunce, vodní sportovce a všechny milovníky koupání. Zbytek ostrova tvoří plochá a skromná území se sopkami, které lemují historické větrné mlýny.

Stojí za pozornost

 • půvabné pláže jako Sotavento, Castillo nebo Risco del Paso
 • písečné duny v Parque Natural de las Dunas de Corralejo
 • výlet s lodí za potápěním na malém, neobydleném ostrůvku Lobos

Tip na přenocování

Stranou od turistických rezortů v typickém místním domku.

 

Tenerife: Ostrov pro aktivní dovolenou

Největší kanárský ostrov poskytl domov nejvyšší španělské hoře Pico del Teide (3.718 m). Ideální podmínky tu proto pro svou dovolenou najdou horolezci, ale i vyznavači horské cyklistiky, golfu nebo kitesurfingu. Každou noc tu také ožívají kluby, nespoutané večírky, festivaly a každý únor se tu koná druhý největší karneval na světě.

Stojí za pozornost

 • hustě porostlé pohoří Anaga
 • 600 metrů vysoké útesy Los Gigantes v oblasti Teno
 • neutuchající kultura ve futuristické koncertní hale Auditorio de Tenerife

Tip na přenocování

Ekologické a soběstačné bioklimatické sídliště bez emisí oxidu uhličitého Casas Iter Bioclimáticas.

 

 

Lanzarote: Ostrov pro milovníky sopek

Lanzarote se svými více než 100 sopkami působí jako země z jakési vzdálené planety. Typický obrázek z těchto míst zobrazuje prostou krajinu, kterou křižují krátery a propadliny vytvořené sopečnou činností. Kromě toho pokrývají oblast formace z hornin, kaktusy, černé a zlaté pláže a mystickou atmosféru doplňují vesničky s bílými domky. Příroda tu však jde ruku v ruce i s uměním. Díla místního umělce César Manrique se dostala do celého světa.

Stojí za pozornost

 • výlet do národního parku Timanfaya s jedinečnými útvary z lávy
 • návštěva pitoreskní vesnice Haria v údolí tisíce palem
 • výlet lodí na malý ostrov La Graciosa, kde se dá surfovat, potápět, koupat i jezdit na kole

Tip na přenocování

Klidný odpočinek vám poskytne ekologické ubytování Finca de Arrieta s chatami a jurtami.

 

Gran Canaria: Ostrov pro rodiny s dětmi

Především rodiny hledající klidné místo pro dovolenou s dětmi míří na ostrov Gran Canaria. Právě ten patří k nejoblíbenějším ostrovům a nabízí od všeho kousek: pláže, kulturu, nákupy i přírodu. Děti se zabaví při výletu do akvária, na safari s osly nebo při vyjížďce lodí za pozorováním delfínů. Průměrná roční teplota se tu pohybuje kolem 24 °C.

Stojí za pozornost

 • krásné hlavní město Las Palmas se starým centrem Vegueta
 • krajina plná dun Maspalomas
 • nedělní trh ve starém centru Teror plném pamětihodností

Tip na přenocování

Zahradní bungalovy s bazény, restaurací a programem pro děti v Miraflor Suites Hotel.

 

La Gomera: Ostrov pro pěší turisty

Magický ostrov, kde se zastavil čas a kde se člověk dotkne nebe. La Gomera patří singl cestovatelům a pokořitelům horských vrcholů. Energii tu načerpáte především během procházek přírodou. Spletitá síť cest i cestiček tu čítá přes 600 kilometrů délky. Charakter ostrova vystihují velké výškové rozdíly a nejrůznější vegetační zóny. Zvláštností, se kterou se setkáte pouze zde, je hvízdavý jazyk Silbo Gomero.

Stojí za pozzornost

 • mlžný les v národní parku Garajonay
 • údolí Valle Gran Rey s terasovitými poli a palmami
 • pozorování velryb z lodi

Tip na přenocování

Vzdejte se vědomě luxusu a velkého komfortu a přespěte v hotelu bez přístupové cesty El Cabrito přímo u moře.

 

 

La Palma: Ostrov pro snílky

Nejzelenější kanárský ostrov La Palma se někdy nazývá také Isla bonita, tedy krásný ostrov. Husté lesy, příkrá pobřeží, tajemné zátoky, vulkanické pláže, nezapomenutelný východ slunce a hvězdná obloha si získá srdce každého romantika. Nízké osídlení a minimální světelné znečištění k tomuto jen přispívají.

Stojí za pozornost

 • noční procházka v národním parku Caldera de Taburiente
 • koupání v přírodním bazénu v Atlantiku
 • prohlídka astrofyzikální observatoře Roque de los Muchachos

Tip na přenocování

Vzhledem k jedinečné noční obloze nabízí většina ubytování potřeby pro pozorování hvězd, například teleskopy nebo brýle pro noční vidění.

El Hierro: Ostrov pro hledače klidu

Nejmenšímu kanárskému ostrovu se někdy přezdívá zapomenutý. Turistický ruch a vřavu tu nečekejte. Hledáte-li klid a pokojný odpočinek, pak je najdete právě zde. El Hierro si stále zachovává svou původní tvář, s nízkou hustotou osídlení, žádným letištěm ani nákupním centrem. Zato vás tu však přivítá křišťálově průzračná voda, s rozmanitým podmořským životem, přímo jako stvořená k potápění. Zvláštností tohoto ostrova je vlastní elektrárna využívající větrného a vodního zdroje.

Stojí za pozornost

 • pláž Playa de las Arenas Blancas
 • koupání v přírodních bazénkách uprostřed skal, například v Charco Azul
 • strom Garoé – zřejmě nejznámější strom na světě

Tip na přenocování

Paradores jsou typické španělské penziony. Útočiště u moře vám poskytne Parador von El Hierro.

Nahoru
OKDalší informace