Menu

Jak ve vlasech vytvořit vlny

Nechte své vlasy zaplavit mořem vln

Home » Krása » Jak ve vlasech vytvořit vlny - 10.2018

Objemné kudrlinky a oslnivé vlny nám zamotají hlavu i na podzim. Vždy toužíme po tom, co nemáme. Jak typické. Která žena se splývavě hladkými vlasy si nikdy nepřála mít divoké vlny? Naštěstí existují metody, jak si k vysněné lví hřívě jednoduše dopomoci.

Kudrlinky

Milionu prstýnků na hlavě dosáhnete nejlépe pomocí papilotových natáček nebo kulmy. Ale také můžete zaplést ještě vlhké vlasy například do francouzského copu. Nechte je přes noc uschnout a ráno už postačí cop rozplést, prsty opatrně pročesat vlny a zafixovat je lakem na vlasy.

Vlny

Kdo by nechtěl vlasy připomínající příliv a odliv moře v podobě plážových vln? Jelikož na přímořský vánek a sůl z moře si budeme muset zase chvilku počkat, sáhněte v mezičase po kulmě nebo žehličce na vlasy. S nimi vytvoříte přirozené zvlnění i pokládanou vlnu vzpomínající na dobu 20. a 30. let minulého století. Okouzlujícího výsledku dosáhnete ale i s většími natáčkami.

Než začnete vlasy vlnit, kulmovat nebo jinak natáčet, potřebují ošetřit, aby nedošlo k jejich poškození. Začněte s umytím šamponem určeným na vlněné vlasy, který je zdrsní, aby vlny lépe držely. Jelikož při následném sušení a kulmování pracujete s horkem, nezapomeňte použít ochranný produkt. Pokud máte jemné vlasy, sáhněte po tužidle, které většinou ochranu před teplem obsahuje, a navíc vlasy skvěle připraví na další styling.

Po těchto přípravách už můžete přistoupit k samotnému vlnění. Styl a výsledný look si zvolte podle struktury svých vlasů. Pokud máte vlasy splihlé, použijte ještě sprej na objem, který zlepší celkový finiš. A jestliže máte přirozeně rovný účes a vaše vlasy se odmítají s vlnami kamarádit, přestože vy po nich toužíte, navštivte kadeřnický salon. Tam mají k dispozici spoustu dalších metod, jak vaše kadeře dlouhodobě zvlnit. Vaší vysněné image tak již nic nestojí v cestě.

Styling horkým vzduchem

Kudrlinky

Nejrychlejší způsob nabízí kulma. Čím větší použijete, tím větší budou také výsledné kudrny. Takže pokud toužíte po milionu drobných prstýnků, budete potřebovat úzkou kulmu. Postupně natáčejte pramen po prameni od konečků až ke kořínkům a nakonec zafixujte lakem na vlasy.

Vlny

Zní to paradoxně, ale je to tak: Vln docílíte nejlépe pomocí žehličky na vlasy. Nejprve zapleťte vlasy do několika copů a potom přes ně přejeďte žehličkou. Copy rozpleťte a hotovo!

Ty nejlepší produkty pro domácí styling zakoupíte i na dm online shopu.

Styling bez horkého vzduchu

Kudrlinky

Nejkrásnější kudrlinky vytvoříte, když rozdělíte vlhké vlasy na drobné pramínky a ty natočíte na papilotové natáčky. Poté nechte vlasy samovolně uschnout. Nejefektivnějšího výsledku se dočkáte, když si necháte natáčky přes celou noc.

Vlny

Velké a objemné vlny vytvoříte pomocí velkých natáček. Stejně jako u papilotů natočte na natáčky ještě vlhké vlasy a opět je nechte samovolně uschnout. Jestli to zvládnete, opět vydržte v natáčkách celou noc.

Styling přírodních vln

I majitelé vlnité hřívy ví, že občas je potřeba svým vlasům k perfektnímu looku pomoci. A navíc dostat přirozeně zvlněné vlasy do formy, bývá náročnější než vytvořit zcela nové. Protože vlnité vlasy bývají většinou sušší než ty rovné. Proto nepodceňujte sílu kondicionéru, který dodá vlasům lesk a zjemní je. Ke stylingu použijte máslo na vlasy nebo krém na vlny, které se s neposednými vlnami vypořádají a zkrotí je. Jestliže nestíháte a musíte vlasy vyfénovat, přepněte jen na studený vzduch, protože ten horký vlasy opět vysuší.

Styling trvalých vln

Trvale zvlněných vlasů dosáhnete pouze pomocí chemického přeformování vlasu. A to dá vlasům stejně jako barvení nebo odbarvování pořádně zabrat. Naštěstí se v kadeřnických salonech používají vysoce kvalitní a moderní produkty, které vlasy již tolik nezatěžují. A odborníci také ví, po čem sáhnout, aby vlasy opět vyživili a zregenerovali. Rozhodně proto nepodceňujte pečlivý výběr salonu a nepouštějte se do trvalé ondulace sami doma.

Nahoru
OKDalší informace