Menu

Jak bojovat s rozšířenými póry

Sbohem černým tečkám

Home » Krása » Jak bojovat s rozšířenými póry - 09.2017

Rozšířené póry ženy často považují stejně jako vrásky za vadu na kráse. Díky správné péči je však možné jejich viditelnost minimalizovat.

V Americe, která občas mívá sklon některé věci trochu přehánět, získal už i tento kosmetický problém své poněkud dramaticky znějící pojmenování: porexia. Tedy nadměrný stres z rozšířených pórů. Také Asiatky bývají posedlé bezchybnou porcelánovou pletí, která vypadá jako dokonale vyretušovaná fotografie na instagramu. V našich končinách to většinou bereme s větším nadhledem, přesto však mnoho žen při pohledu do zrcadlu trápí viditelné póry a černé tečky, zejména na nose, bradě a čele.

Je však třeba si uvědomit, že póry tvoří přirozenou součást každé pokožky a plní celou řadu důležitých funkcí. Skrze ně naše pokožka dýchá, vylučuje maz a škodliviny a přijímá pečující látky z kosmetických produktů. Zároveň je nutné říci, že žádný zázračný přípravek vás rozšířených pórů nikdy zcela nezbaví, přesto je však cílenou péčí možné jejich nežádoucí vzhled efektivně potlačit.

Proč a jak

Velikost pórů určují v první řadě geny, ale také věk i náš životní styl. Přirozeným stárnutím ztrácí pokožka svou původní pružnost, což s sebou nese i rozšiřující se póry. Tento proces je ještě urychlen nadměrným opalováním a nedostatečnou ochranou před slunečním zářením. Také v případě zanedbávání čištění pleti se mohou zbytky make-upu usazovat v pórech a tím je i zvětšovat.

Základním kamenem úspěchu v boji proti rozšířeným pórům je udržovat je čisté a zabránit tak jejich ucpávání. Kromě každodenního čištění pleti večer i ráno se doporučuje pravidelně používat peeling a čisticí pleťové masky. Účinné jsou především přípravky s kyselinou salicylovou, vilínem nebo výtažky z vrby bílé. Navíc se dnes nabízí i speciální pleťové krémy, podkladové báze či séra, která můžeme najít pod označením „Pore-Minimizer“. Díky matujícím pigmentům a dalším aktivním látkám dokáží pleť okamžitě vyhladit, přechodně stáhnout póry a vyčarovat sjednocenou, sametově hebkou a rozjasněnou pleť.

A nejjednodušší trik na konec: Úsměv, který rozzáří vaši tvář a potlačí všechny domnělé nedokonalosti.

Péče

Klíčovou roli v boji s rozšířenými póry hraje správná péče, která má plnit dva hlavní úkoly. A to jednak zásobovat pleť dostatečnou hydratací, aby zabránila nadměrné produkci kožního mazu. Zároveň by měla obsahovat účinné látky, které cíleně působí proti rozšířeným pórům. Například kyselina salicylová, vilín a výtažky z vrby bílé vynikají adstringentními, tedy stahujícími účinky. Ani ty nejlepší pečující přípravky sice nedokáží póry dlouhodobě zmenšit, jsou však schopné pleť na několik hodin povrchově vyhladit a opticky zjemnit.

Produktové tipy:

Okamžitý efekt. Pleťový korektor Balea Teint Perfektion díky minerálním pigmentům odrážejícím světlo pleť opticky vyhladí, zakryje vrásky i rozšířené póry a vyčaruje sametově hebkou pleť.

Přírodní čištění. Pleťové tonikum alverde clear s léčivým jílem a výtažky z bio zeleného čaje působí antibakteriálně, pomáhá zjemňovat rozšířené póry a příjemně pleť osvěžuje i matuje.

Peeling

Pravidelné použití peelingu představuje optimální základ pro čistou a jemnou pleť. Peeling stimuluje mikrocirkulaci pokožky, čímž je usnadněno odstraňování usazených nečistot. Zároveň proniká hluboko do pórů, čistí je zevnitř a dezinfikuje. Jedinou nevýhodou tohoto hloubkové čištění pleti bývá fakt, že často vede k vysušování pokožky, která pak reaguje zvýšenou produkcí kožního mazu. Proto se to ani s aplikací peelingu nemá přehánět.

Produktové tipy:

S čistým štítem. Mycí gel, peeling a maska 3v1 Balea s ovocnými kyselinami šetrně, ale důkladně čistí pleť, reguluje nadměrnou produkci kožního mazu a zanechává pleť jemnou a svěží.

Ovocná vzpruha. Peeling alverde beauty & fruity s osvěžujícími výtažky z bio limetky a jablka jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky a usazené nečistoty. Zároveň pleti dodává potřebnou hydrataci a novou vitalitu.

Pleťové masky

Také čisticí masky, aplikované jednou až dvakrát týdně, efektivně pomáhají stahovat a zjemňovat rozšířené póry. Nejenže podporují prokrvení pokožky, ale stimulují i vylučování nadbytečného kožního mazu. Zejména pro mastnější a problematickou pleť se sklonem k ucpaným pórům jsou ideální masky s léčivým jílem nebo aktivním uhlím, které působí detoxikačně. S oblibou se využívají i tzv. peel-off, tedy slupovací masky, které nečistoty z pleti doslova vytáhnou.

Produktové tipy:

 Černý detox. Pleťová maska Balea s aktivním uhlíkem kombinuje v jednom použití čisticí, antibakteriální i pečující účinky. Jemná textilie s bambusovými vlákny k pleti příjemně přilne a zanechá ji svěží a regenerovanou.

 Jedinečné duo. Díky pleťové masce Balea multimasking s léčivými jíly se každé části obličeje dostane ošetření, které odpovídá jejím potřebám. Růžová maska s jojobovým olejem jemně pečuje o sušší partie tváří, zatímco zelená maska na T-zónu s antibakteriální kyselinou salicylovou hloubkově čistí póry a absorbuje přebytečný kožní maz.

Make-up

Pro optické zakrytí rozšířených pórů se optimálně hodí matující minerální make-up, který pleť jemně sjednocuje a vyhlazuje, minimalizuje viditelnost nedokonalostí pleti, absorbuje přebytečný maz a zamezuje vzniku nežádoucího lesku. Existují i speciální podkladové báze s podobným účinkem. Nedoporučuje se je však používat každý den, protože vrstvení kosmetických přípravků by mohlo vést k dalšímu ucpávání pórů.

Produktové tipy:

Sametový vzhled. Matující make-up trend IT UP Matte Beauty Perfection zajistí dokonale sjednocený tón pleti, kterou zároveň zjemňuje. Pomáhá zmenšovat póry a redukovat nežádoucí lesk.

Optimální základ. Podkladová báze pod make-up od s.he stylezone kryje drobné nedokonalosti, opticky stahuje rozšířené póry a matuje pleť.

Další tipy, jak minimalizovat rozšířené póry:

  • Dopřejte si pravidelně profesionální čištění pleti v kosmetickém studiu.
  • Příliš časté mytí obličeje vodou pleť zbytečně vysušuje. Používejte raději jemné čisticí produkty s neutrálním pH, které pokožku zároveň hydratují.
  • Vyhýbejte se hutným krémům s mastnějším složením. Raději sáhněte po lehčích texturách, které nabízí pleťové fluidy nebo hydratační gely.
  • Vyzkoušejte pečující přípravky s obsahem čajovníkového oleje, zinku, křemíku nebo kyseliny salicylové, které pomáhají regulovat produkci kožního mazu a působí protizánětlivě.
  • Nezapomínejte na důkladnou ochranu proti UV záření, které zrychluje stárnutí pokožky, a tím i riziko zvětšování pórů.
  • Make-up nenanášejte v příliš silné vrstvě, aby zbytečně neucpával póry, a tak je ještě víc nezviditelnil.

Tip: Pravidelným a důkladným čištěním pleti předcházíte usazování mazu a nečistot v pórech.

DIY: Domácí pleťová maska zjemňující póry

gesichtsmaske mit diesen zutaten selbst machenBudete potřebovat: 

Příprava:
Oddělte žloutek od bílku a bílek vyšlehejte do pěny. Ve druhé misce smíchejte žloutek s jablečným octem a medem a na závěr opatrně přimíchejte bílkovou pěnu.

Použití:
Vzniklou hmotu naneste pomocí vatového tamponku na obličej (vynechte oblast kolem očí a úst) a nechejte asi 15 minut působit. Poté důkladně smyjte vlažnou vodou.

Nahoru
OKDalší informace