Active Beauty
Jablečný ocet a dýně: Pomoc pro namáhané vlasy

Jablečný ocet a dýně: Pomoc pro namáhané vlasy

Teplé letní měsíce představují pro duši dokonalou relaxaci. Avšak o to náročnější bývají pro naši hlavu. Protože slunce, sůl a chlór nevysušují jen pokožku, ale trpí kvůli nim také vlasy. Každý, kdo je během teplých dní dostatečně nehydratoval, musí nejpozději začátkem podzimu vyhlásit válku vysušeným konečkům, mnohdy celým délkám vlasů.

Dýně a jablečný ocet: Jak je použít na vlasy?

Kyselé oplachování: Jablečný ocet vlasy vyčistí

Po létě jde o to, abychom vlasy opět posílili. Vlasové masky i bezoplachová péče připraví celé prameny na chladné měsíce. Vlasy totiž hydratují, posilují jejich strukturu a působí proti zplihnutí a roztřepeným konečkům. Aby mohla naše hříva vyživující péči dostatečně vstřebat, měli bychom ji nejprve zbavit letních zbytků. K tomu se skvěle hodí takzvané kyselé oplachování, například z jablečného octa. Jednou týdně se doporučuje vmasírovat do délek umytých vlasů jablečný ocet zředěný vodou. Kyselina uzavře přirozenou svrchní vrstvu vlasů a rozzáří je.

Vlasová maska s dýní

Dýně obsahují velké množství vitamínů a také betakaroten, sekundární rostlinnou látku, která bojuje proti volným radikálům. Také při vnějším nanášení poskytne vlasům a pokožce bohatou péči. To znamená, že tato barevná zelenina si najde místo nejen na talíři, ale také v koupelně – ve formě masky na vlasy s medem a olivovým olejem.

Jak na to: Smíchejte 3 lžíce dýňové dužiny, 1 lžičku medu a 1 lžíci olivového oleje, směs naneste do vlasů a nechte asi 20 minut působit, poté opláchněte.

I pokožka potřebuje vyživit

V létě musí vydržet nápor slunečních paprsků, na podzim vzdorovat suchému vzduchu a chladu: Nejsvrchnější vrstva pokožky, epidermis, slouží nepřetržitě. Aby nás zvládla stále chránit, potřebuje dostatečnou zásobu hydratace. Tu jí spolehlivě dodá kyselina hyaluronová a glycerin. Využít můžete také výtažky z šípků, brusinek nebo jablečných slupek. Je velice důležité, abychom pokožku pravidelně zásobovali látkami, které ji udržují hydratovanou. Kromě hyaluronu se k tomu hodí mandlový olej nebo hedvábné proteiny.

Pro posílení kožní bariéry můžete použít i oleje. Ten z divoké růže podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá pokožce ukládat hydrataci. Pomocí domácího peelingu, například s ovesnými otrubami nebo mořskou solí, můžete epidermis připravit na zimu hned ve dvou ohledech: Zbavíte pokožku starých vrstev, takže ta pak bude pečující látky lépe absorbovat.