Menu

Já se nudím! Zabavte v létě své ratolesti

Naše tipy pomohou vašim dětem rychle zahnat nudu během letních prázdnin

Home » Životní styl » Já se nudím! Zabavte v létě své ratolesti - 07.2020

Nuda o prázdninách? Není divu, koneckonců, děti jsou zvyklé být během roku neustále zaneprázdněné.

Horké letní dny se pro mnohé děti táhnou jako med. Nuda některé z nich zastihne hned v prvních týdnech prázdnin. Také sledujete své potomky, jak se znuděně potloukají sem a tam, místo aby si našly nějakou zábavu? Nezoufejte! Nuda totiž může být podle odborníků klíčem k vnitřní rovnováze. Protože neustálé zahrnování externími podněty, například prostřednictvím mobilních telefonů, herních konzolí nebo vzdělávacích a zábavných programů, vyžaduje kompenzaci.

Dlouhá chvíle může být zdrojem síly. Protože tento čas patří pouze dítěti, a to včetně bloumání a snění. Pokud však nemůže ze své nudy následně najít cestu ven, můžete mu pomoci zabavit se některou z následujících činností.

 

6 nápadů proti dlouhé chvíli – pro děti od tří do osmi let

  1. Zábava v osvěžující vodě

Léto strávené u vody patří k těm nejkrásnějším. Které dítko by nelákaly hrátky v řece, potůčku, u rybníka či jezera, kde by mohlo stavět přehrady a vést s dalšími kamarády vodní bitvu? Nebo uspořádejte soutěž pro družstva: Naplňte balonek vodou a ve dvojici si s ním házejte. Postupně zvětšujte rozestupy. Které dvojici balonek praskne jako první, vypadává. Nebo napněte co největší igelitovou plachtu a pokropte ji vodou – vodní klouzačka je hotová! A pomocí zahradní hadice se dají ve vzduchu vytvořit nejrůznější vzory, které budou skvěle vypadat na fotografiích.

  1. Dobrodružná všednost: Nechte děti pomáhat

Děti se okamžitě cítí dospěleji, když je necháte, aby vám pomohly při každodenních činnostech. Ať už jde o zpracování nákupního seznamu nebo plnění košíku v obchodě. Také při výrobě barevných ledových kostek z ovocných šťáv a kousků ovoce podle chuti, které naplníte do tvořítka na led, si můžete společně s dětmi užít kreativní zábavu.

  1. Přestavte dětský pokoj

Abyste dětský pokojíček opět proměnili na dobrodružné hřiště, stačí často pouze přesunout nábytek na jiné místo nebo postavit bunkr, ve kterém děti mohou posvačit při pikniku nebo přespat. A co takhle malování křídou na omyvatelnou tabuli? Během něj mohou děti popustit uzdu své fantazii.

  1. Hurá do přírody

Máte doma zapáleného turistu? Potom připravte noční výlet s baterkami, nebo dokonce pochodněmi a piknik pod hvězdnou oblohou. Vlahé letní noci k tomu přímo vybízejí. Většinu dětí také nadchne umělecké tvoření přímo v přírodě. Vyrobte společně mandalu nebo obraz z větví, kamenů, listů, šišek a květin nebo tyto přírodní materiály nalepte pomocí lepkavé zeminy na velké balvany a vytvořte na nich různé tváře.

  1. Prší? Kostýmová párty!

Když léto nastaví svou chladnější tvář, seskupte doma na jedno místo všechno, co by mohlo posloužit jako součást kostýmu. Každý člen rodiny si vytvoří svou masku, čím bláznivější, tím lépe! Společně pak můžete tančit, zpívat nebo hrát divadlo.

  1. Živoucí obrazy s mechovým graffiti

Kdo za sebou chce zanechat pěknou stopu, může vyzkoušet mechové graffiti. Smíchejte několik hrstí mechu se 700 ml vody, 2 lžičkami vodního gelu a 120 ml podmáslí a vše společně rozmixujte. Touto směsí namalujte vlastní motiv na velkou desku, kterou následně každých pár dní navlhčete vodou z rozprašovače, a sledujte vývoj svého díla do 3D obrazu. Zaznamenat ho můžete do časosběrného klipu.

Nahoru
OKDalší informace