Menu

Giving Friday: Propojujeme generace

Společnost dm věnuje 2 miliony Kč na společné aktivity dětí a seniorů

Home » Inspirace » Giving Friday: Propojujeme generace - 11.2019

V pátek 29. 11. 2019 se ve všech prodejnách dm uskutečnil druhý ročník iniciativy Giving Friday. I letos se společnost dm rozhodla, že jednorázové slevové šílenství promění v dobročinnou aktivitu, na jejímž konci bude rozdávat radost a pomoc. Společnost dm chtěla věnovat 5 % z celkového denního obratu všech prodejen a online shopu na aktivity, jejichž úkolem je posílení pouta mezi dětmi a seniory. Nakonec tak po navýšení výsledné částky přibližně 1,9 milionu o více než sto tisíc korun poputují na propojení generací rovné 2 miliony korun.

Společnost dm podpoří společné aktivity dětí a seniorů

„Jsme velice rádi, že se letos podařilo získat ještě vyšší částku, než tomu bylo minulý rok. A těší nás také reakce zákazníků, díky kterým máme jistotu, že podobné aktivity mají smysl. Také proto jsme se nakonec rozhodli výslednou částku ještě navýšit a zarovnat ji tím na 2 miliony,“ hodnotí Giving Friday Martina Horká, jednatelka společnosti dm.

Až do 26. ledna 2020 se mohou na webových stránkách přihlašovat domovy seniorů se svými projekty na podporu propojení generací. Celkem společnost dm přispěje 70 projektům. Na každý projekt tak společnost dm věnuje přes 28 tisíc korun. Jaké projekty budou vítězné, můžete rozhodnout i vy. Více informací k hlasování najdete již začátkem února 2020
na stejném webu a také v regionálním Deníku.

Rozhodněte, kde pomůžeme

Přihlaste od 1. 12. 2019 nejpozději do 26.1. 2020 svůj domov pro seniory, který podle vás máme v rámci projektu „Propojujeme generace“ finančně podpořit. Přihlašovací formulář najdete na našem webu. Přihlašovat je možné také osobně prostřednictvím jakékoliv lokální redakce regionálního Deníku. Na konci února můžete následně hlasovat pro své favority. Více informací k hlasování najdete začátkem února 2020 na webu dm a také v regionálním Deníku.

Peníze získané z letošního ročníku budou moci domovy seniorů využít na nejrůznější společné aktivity seniorů s dětmi. Ať už tedy půjde o čas společně strávený malováním, hraním divadla, zpíváním, vzájemným předčítáním nebo třeba společnými výlety či učením se od sebe navzájem. Starší děti mohou seniory doprovodit do divadla, na procházku či do kina a ti jim mohou na oplátku poutavě vyprávět příběhy z jejich dětství. „V propojení těchto dvou generací vidíme mnoho dobrého. Chceme, aby se na seniory nezapomínalo. Jsou to lidé s bohatými zkušenostmi. Věříme, že obě generaci si mají co přinést. Domovy seniorů díky tomu ožijí a stanou se místem setkávání,“ doplňuje Martina Horká.

Nahoru
OKDalší informace