Menu

Dovolená ve dvou

Jak se na ni připravit, aby neskončila hádkami?

Home » Životní styl » Dovolená ve dvou - 08.2019

Hřejivé slunce, bělavé pláže a romantické západy slunce, slibují katalogy. Abyste si dovolenou ve dvou opravdu užili, nechte všechny starosti doma.

Berte potřeby druhého vážně a nehodnoťte je

Neexistují žádná chytrá ani hloupá přání, ale mnoho různých, která jsou všechna stejně důležitá.

Berte partnera takového, jaký je

Kompromisy z lenosti a vynucená sounáležitost vedou k problémům. Lepší jsou řešení, na kterých se oba shodnete a budete při nich spokojení.

Dopřejte si čas jen pro sebe

Chvilky, ve kterých si budete dělat a plnit jen to, co chcete vy, místo neustálého přizpůsobování se, jsou stejně důležité jako společně strávený čas.

Soustřeďte se na to, co je důležité

Nezaobírejte se stále dokola nějakými problémy a starými konflikty. Naopak se soustřeďte na to, co vás spojuje.

Vzbuďte v sobě zvědavost

Kdo chce opravdu vědět, co si jeho partner myslí a co cítí, a je připraven mu naslouchat, bude stále poznávat jeho nové stránky.

Vnímejte partnera

Některé nepříjemnosti, které se nám v běžném životě přihodí, většinou zameteme pod koberec, protože nemáme čas je řešit nebo mají v daném momentu prioritu zkrátka jiné věci. Během dovolené ve dvou pak mohou najednou vyplavat na povrch mnohé skutečnosti, které jsme dosud jednoduše opomíjeli, nebo si partneři dokonce nemají co říct. Hledat řešení všech problémů tisíce kilometrů od domova by bylo příliš pozdě. Místo toho se snažte vnímat všechny aspekty svého vztahu každý den, aby vám slunce svítilo i na dovolené. Pokud svému partnerství věnujete čas a pozornost, utužíte vzájemný vztah a při sporech se nebudete uzavírat do své skořápky nebo jednoduše mlčet.

Vyjasněte si cíle a představy

Rozdílná očekávání a představy, které jste si během shonu před dovolenou nestihli vyjasnit, se pod palmami zničehonic vynoří jako nezvaný spolucestovatel. Aby celá dovolená nepřerostla v konflikt ve vztahu, otevřeně si s partnerem promluvte již při plánování. Tohle se však týká každé dovolené. Pokud si dopředu vzájemně sdělíte, co od dovolené očekáváte, a domluvíte se, kdy budete mít čas každý jen pro sebe, kdy se budete věnovat dětem a kdy budete spolu ve dvou, minimalizujete riziko následných hádek.

Dovolená jako šance pro nové poznávání

Každý, kdo vnímá dovolenou jako novou příležitost sblížit se, namísto oživování starých sporů, významně posílí partnerský vztah a také si mnohem lépe odpočine. Když se nám podaří dobrovolně si rezervovat čas v diáři na věnování se jeden druhému, mohou pozitivní účinky dovolené působit ještě dlouho po tom, co jsme již opět doma. Zlepší se mimo jiné kvalita vztahu a na další dovolenou odjedeme jistě hned mnohem uvolněnější.

Nahoru
OKDalší informace