Menu

Domácí pedikúra

Ošetření nohou i pro muže

Home » Krása » Domácí pedikúra - 05.2017

I muž, který se považuje spíš za domácího kutila, by měl občas věnovat péči svým namáhaným chodidlům. Stačí jen použít to správné nářadí a pustit se do práce.

POTŘEBNÉ VYBAVENÍ:

  • vanička nebo lavor s teplou vodou
  • přísada do koupele
  • ručník
  • pemza, rašple na zrohovatělou kůži nebo elektrický pilník na chodidla
  • kleštičky na nehty
  • pilník na nehty
  • tyčinka z růžového dřeva na zatlačení nehtové kůžičky
  • krém na nohy
  • 20 až 30 minut času

Krok za krokem

1. Koupel nohou

Před samotnou pedikúrou je ideální dopřát nohám krátkou lázeň. Koupel není určena pouze k relaxaci, ale především pokožku chodidel i nehty optimálně změkčí a připraví je tak na následnou péči. Do vody o teplotě přibližně 37 °C přidejte trochu koupelové soli. Existují různé speciální produkty přímo určené pro potřeby péče o nohy. Koupel Vám nezabere víc než deset minut.

BUCH TIPP Příprava

Koupel na nohy Balea s 30 % soli z Mrtvého moře příjemně uvolňuje a pečuje o unavená a namáhaná chodidla. Speciální složení s farnesolem má zároveň i deodorační účinky.

2. Odstranění tvrdé kůže

Nevzhlednou zrohovatělou kůži, zejména na patách a bříšcích prstů, je nutné důkladně obrousit. Využít k tomu můžete pemzu nebo rašpli na nohy. Velmi efektivní a zároveň pohodlné řešení nabízí elektrický pilník na chodidla. S pilováním to však nepřehánějte, určitou vrstvičku zrohovatělé kůže potřebují naše nohy zachovat jako svou přirozenou ochrannou vrstvu.

BUCH TIPP Obrušování

Díky oboustrannému pilníku na chodidla Balea snadno a efektivně odstraní zrohovatělou kůži i mozoly. Protiskluzová, ergonomická rukojeť a zaoblený tvar pilníku umožňují dosáhnout i na hůře přístupná místá.

 

3. Ostříhání nehtů

Nyní přichází na řadu úprava nehtů, které by neměly přesahovat konce prstů. Stříháme je vždy rovně, abychom zabránili zarůstání nehtů do pokožky a jejich zanícení. Ideální je použít speciální kleštičky, zejména pokud máte tvrdé a silné nehty. Jestliže na nehtech objevíte žlutobílé či hnědé skvrny, poraďte se raději s lékařem. Může se totiž jednat o plíseň nehtů.

4. Péče o nehty

Ostříhané nehty začistíme pilníkem, abychom tak zabránili jejich třepení a zatrhávání. Důležité je pilovat vždy od kraje ke středu nehtů. Pokud budete přejíždět pilníkem sem a tam, zbytečně jen nehet zdrsníte. Poté opatrně zasuneme manikúrní tyčinkou nehtovou kůžičku za nehty. Ty pak budou působit pěstěným dojmem a vypadat větší.

5. Hladká chodidla

Na závěr si naše nohy zaslouží extra porci péče, která zjemní strukturu pokožky a obnoví její vitalitu. Vybírejte krémy a emulze s mastnějším, výživnějším složením, které zabraňují vysoušení chodidel a pomáhají tak předcházet tvorbě zrohovatělé kůže a otlakům.

BUCH TIPP Péče

Krém na nohy Balea se solí z Mrtvého moře a olivovým olejem chrání a zklidňuje pokožku nohou, dodává jí potřebnou hydrataci a propůjčuje příjemnou hebkost.

 

Nahoru
OKDalší informace