Menu

Domácí lázně a koupele

Jak si vytvořit a užít blahodárnou koupel?

Home » Krása » Péče o tělo » Domácí lázně a koupele - 12.2017

Podle expertů je nejlepší čas pro relaxační koupel kolem deváté hodiny večer. Děti jsou již v posteli, domácnost uklizená a bez televize se jistě obejdete. Proč si tedy před spaním nedopřát uklidňující horkou vanu?

Teplá voda nadnáší unavené tělo, uvolňuje svaly a jednoduše dělá duši dobře. Ve večerních hodinách je náš čich vnímavější než ráno, proto pár kapek éterického oleje koupel pozvedne na vyšší úroveň.

Důležitá je také teplota vody. Ta by se měla ideálně pohybovat mezi 36 až 38 °C, při níž se organizmus příjemně unaví a připraví na noční odpočinek. Díky teplotě vody se totiž také zvýší tělesná teplota. Jakmile však člověk vyleze z vany, teplota opět poklesne, což vede k únavě. Protože když jsou mozek a tělo naladěné na vlnu spánku, automaticky klesá tělesná teplota. Večerní koupel nás tedy dokáže uvolnit po fyzické i psychické stránce.

BUCH TIPP Hloubkové uvolnění

Pečující Balea koupelové perly orchidej & vanilka s avokádovým olejem a sladce podmanivou vůní vanilky a orchidejí harmonicky prohloubí celkové uvolnění. Koupel s nimi bude rozmazlovat vaše smysly a stane se pro vás inspirativním a voňavým zážitkem. Složení z perel urey a avokádovým olejem podpoří jemnost pokožky.

 

5+1 tip pro blahodárnou koupel

  1. Na relaxační pauzu spojenou s hřejivou koupelí si naplánujte dostatek času, ideálně celý volný večer. Budete se tak moci v klidu věnovat péči o celé tělo a naplno si vychutnat zklidňující wellness zážitek.
  2. Dříve, než se ponoříte do vany, si připravte vše, co budete potřebovat mít po ruce v průběhu koupele i po ní. Osušku nebo župan si můžete nechat příjemně předehřát na topení.
  3. Navoďte atmosféru, při které se v dané chvíli budete cítit nejlépe. Pusťte si svou oblíbenou hudbu nebo si užívejte ničím nerušené ticho.
  4. Tlumené osvětlení nebo mihotavé světlo svíček vytváří pocit útulna a přispívají k celkovému uvolnění.
  5. Obklopte se vůněmi, které máte spojené s pozitivními vzpomínkami. A to jak v podobě přísad do koupele, tak vonných svíček či tyčinek.
  6. Pokud se ještě nechystáte rovnou do postele, zakončete svou domácí lázeňskou proceduru alespoň půlhodinovým odpočinkem.

 

Věděli jste, že sprchové pěny dokáží učinit z vašeho očistného rituálu nezapomenutelný zážitek?

Nahoru
OKDalší informace