Menu

Dobré ráno

Musí každý den začínat hekticky a se snídaní za běhu?

Home » Inspirace » Dobré ráno - 03.2020

„Krásné dobré ráno!“ zvoláváme. Za touto větou často vidíme zbožné přání, abychom si tentokrát mohli po probuzení v poklidu zacvičit, potom si dát osvěžující sprchu a vykonat potřebnou zkrášlující rutinu. Pro jiného to zase znamená přesunout se z postele na pohovku, vychutnat si šálek kávy a postupně se probrat do nového dne.

Rána v mnoha rodinách však neodpovídají harmonickým představám. Syn hupsá po bytě s jednou nohou v kalhotách a kartáčkem v ruce, dcera zběsile převrací pokoj vzhůru nohama ve snaze najít pomůcky na rýsování a manžel v ložnici lamentuje, že už zase nemá ve skříni jedinou vyžehlenou košili. Do toho se za hlasitého štěkání dožaduje pozornosti také čtyřnohý člen tlupy. Když žena zvládne dopravit všechny členy, kam potřebovali, je šťastná, že se v mezičase zvládla alespoň převléct z pyžama. Nebylo by to totiž poprvé, co si hrála na taxikáře v nočním úboru.

Z reklam se na nás usmívají šťastné rodiny, které společně sedí u snídaně a uvolněně si povídají. Jenže jak proměnit každodenní ranní shon v pohodové chvilky, ve kterých má každý dostatek času a prostoru pro vlastní přípravu na vykročení do dalšího dne? Tajemství spočívá v pečlivé přípravě. Přivstaňte si o několik minut dříve, které budete mít jen pro sebe. Než se probudí zbylí členové rodiny, vy budete mít dostatek času se v klidu a pohodě věnovat svým aktivitám.

Nemáte však nejmenší chuť opouštět ráno postel o nic dříve, než je nezbytně nutné? Pak využijte čas před spaním. Stačí vám pouhá půlhodinka, během které si všichni členové připraví vše potřebné na další den. Dohlédněte na děti, aby si nachystaly oblečení a všechny pomůcky do školy. Svačiny jim také můžete připravit už večer. Zbylý čas před spaním poté můžete strávit společným povídáním a zábavou.

Uvidíte, že během pár dní se vaše rána zklidní a ustálí. A když jedno dítko nepolije ráno tomu druhému přichystané oblečení kakaem, věřte, že i vaše rodina může strávit krásné dobré ráno bez chaosu a hádek.

Nahoru
OKDalší informace