Menu

Průvodce deodoranty

Pocení pod kontrolou

Home » Krása » Průvodce deodoranty - 07.2017

Který deodorant je ten nejlepší? V jaké formě? S jakým složením? Už při samotném výběru správného deodorantu se můžete pěkně zapotit. Proto jsme pro vás shrnuli veškeré možnosti, aby zůstalo příjemně voňavé nejen vaše léto.

Účel deodorantu lze snadno odvodit již ze samotného názvu, který pochází z latiny a v překladu znamená „pryč s pachem“. Čehož lze dosáhnout různým způsobem. Nejprve je důležité uvědomit si, že pocení není nic nepřirozeného. Naopak hraje pro termoregulaci našeho těla zásadní roli. Tekutina, která se na povrchu pokožky odpařuje, má za úkol tělo ochlazovat. Slouží tedy vlastně jako naše vnitřní klimatizace. Pot sám o sobě je přitom bez zápachu. Typický tělesných pach, který pocení často doprovází a je vnímán jako nepříjemný, vzniká až rozkladem bakterií vyskytujících se na kůži. A právě proti těmto bakteriím deodorant bojuje.

Možnost volby

Primárně rozlišujeme dva typy přípravků proti pocení. První z nich představují deodoranty, které nepříjemný zápach pouze neutralizují nebo překrývají pomocí vonných látek a dalších složek, jako je sůl či éterické oleje. Zároveň částečně potlačují množení bakterií. A pak existují takzvané antiperspiranty, které zužují vyústění potních žláz, čímž prakticky zabraňují vylučování potu.

Vybrat si ten správný deodorant nebývá zcela snadné. Hlavou se nám honí celá řada otázek. Je vhodnější deodorant ve spreji nebo roll-on? Má tuhý deodorant lepší vlastnosti než kuličkový? Je deo krystal stejně tak účinný jako ostatní druhy? Opravdu jsou hliníkové soli často obsažené v deodorantech škodlivé a je lepší se jich vyvarovat? Mám proto raději důvěřovat čistě přírodním produktům? Nebo existuje úplně jiná alternativní metoda? Deodoranty se nabízí ve všech možných tvarech, texturách a s různým mechanismem účinku, což může být někdy poměrně matoucí. Níže proto přinášíme přehled, který vás provede bludištěm deodorantů a poslouží jako vodítko, abyste i vy konečně našli ten pravý.

 

Jaký deodorant je pro mě vhodný?

Kompaktovaný. Deo sprej Balea Silky Diamond s výtažkem z lotosových květů chrání před nepříjemným zápachem a dodává pocit svěžesti po celý den. Bez hliníkových solí.

Osvěžující. Deo roll-on Balea nádherně voní po šťavnatých růžových grapefruitech a propůjčí vám příjemně svěží pocit. Bez hliníkových solí i alkoholu.

Efektivní. Deo krém antiperspirant Balea Extra Dry s jemnou vůní kombinuje pečující účinky krému s celodenní ochranou proti pocení. Rychle se vstřebává, nelepí a postará se o pocit sucha a svěžesti.

 

 

Vitalizující. Deo rozprašovač alverde s bio limetkou a výtažky ze šalvěje poskytuje ochranu před tělesnými pachy a zanechává pokožku přirozeně svěží. Bez hliníkových solí, vegan.

 

 

 

Šetrný. Deo sprej Balea sensitive s avokádovým olejem je vhodný pro citlivou pokožku, i po holení. Jemné složení neobsahuje alkohol ani hliníkové soli. V nabídce také v praktickém cestovní balení.

 

 

 

 

 

Spolehlivý. Deo sprej antiperspirant Balea Fit for Stress s koncentrovaným složením, efektivní aplikační technologií a postupným uvolňováním vůně zajistí účinnou ochranu a svěžest až po dobu 48 hodin.

 

 

 

 

Jemný. Deo krystal značky Balea s minerálním složením má antiperspirační účinek, takže snižuje tvorbu potu v podpaží.
Před použitím je třeba krystal navlhčit.

 

 

 

Diskrétní. Deo ochrana do podpaží Balea zamezí vzniku skvrn od potu na oblečení i nepříjemnému zápachu. Podpažní vložky se lepí přímo na oděv, takže pot absorbují a podpaží zůstává suché.

Práškový. Tělový pudr babylove s minerálním talkem a výtažkem z měsíčku lékařského absorbuje přebytečnou vlhkost a působí proti tvorbě opruzenin. Vhodný též pro péči o citlivou pokožku dospělých.

 

 

 

Tipy proti pocení

1: Pravidelné sprchování představuje stále ten nejlepší prostředek, jak bojovat proti nežádoucímu tělesnému pachu.

2: Sport nebo časté saunování trénují a posilují i přirozený termoregulační systém našeho těla, čímž se snižuje produkce potu v klidovém stavu.

3: Dbejte na správné oblečení. Vyhýbejte se syntetickým materiálům a vsaďte raději na přírodní bavlnu, len či vlnu. Přírodní materiály sice pot nasávají, ale nezvyšují jeho nežádoucí zápach.

4: V létě dávejte přednost vzdušnému a světlému oblečení. Čím je totiž oblečení tmavší, tím více se pod ním člověk potí.

5: Intenzitu pocení ovlivňuje i to, co jíte a pijete. Místo alkoholických nápojů či kávy se proto raději osvěžte sklenicí vody nebo vlažným čajem.

Nahoru
OKDalší informace