Active Beauty
Color blocking: Inspirujte se duhou

Mix barev

Color blocking: Inspirujte se duhou

Jednobarevné líčení začne po nějaké době působit nudně a jednotvárně. Díky color blockingu však dostane váš make-up zcela novou svěžest.

Kolem roku 1920 začal nizozemský malíř Piet Mondrian vybarvovat geometrické vzory sytými kontrastními barvami, až se postupně stal vůdčí osobností neoplasticismu. Kdo to mohl tehdy tušit, že po sto letech bude kombinace dominantních barev stále fungovat? Po módě a designu si propojování výrazných barev vydobylo své místo i v líčení. Přestože tyto barevné hrátky dávno nepatří pouze na módní mola, stále se jich mnoho žen při líčení obává. Právě teď nastává ideální doba sebrat odvahu a začít experimentovat. Se správnou kombinací a intenzitou nemůžete šlápnout vedle.

Co je color blocking?

Pokud si vezmete dvě nebo více barev, které mezi sebou zkombinujete, už vytváříte color blocking. Zatímco donedávna zastupoval tento pojem především kombinaci dominantních, křiklavých barev, postupně se dostává i k pastelovým odstínům, pomocí kterých se dá dosáhnout nečekaně okouzlujících efektů. Pokud však chcete dodržet původní podstatu color blockingu, sáhněte po dvou opravdu výrazných a odlišných barvách. Jemně fialkové oční stíny doplněné sytou fialovou rtěnkou sice působí docela dobře, ale dnešní doba si žádá mnohem výraznější kontrasty.

Smím si color blocking dovolit?

Užívat si color blocking smí a měl by úplně každý. Všichni přece víme, že barvy ovlivňují naši náladu, a tento účinek bychom měli využívat, jak jen to půjde. Někomu může například výrazná rtěnka zvýšit sebevědomí a motivaci. A v kombinaci s další barvou už nebude stát úspěšnému dni nic v cestě. Začátečníkům postačí, když se nejprve budou držet kombinací dvou barev, a až si budou jistí, mohou začít přidávat další, až postupně obléknou klidně celou paletu.

Jak mám color blocking do líčení správně začlenit?

Základem pro perfektní efekt color blockingu je sjednocená pleť bez začervenání, protože kvůli ostatním výrazným barvám by především začervenalé nedokonalosti pleti ještě více vynikly. Abyste si mohli užívat radost z veselého líčení co nejdéle, vždy používejte báze pod oční stíny a na rty. Možnosti neznají hranic.

Jednou z nejjednodušších variant pro očních make-up je nanést jednu barvu na pohyblivé oční víčko a druhou vykreslit horní oční linku podél řas. Podobně to funguje na rtech, kdy nanesete odlišný odstín na horní a dolní ret, například růžovou a fialovou. Odvážnější se nebojí ani výrazného barevného líčení na očích i rtech současně. Začátečníci mohou také do odlišných barev ponořit rty a nehty, ale počítejte s tím, že potom bude efekt znatelný až na druhý pohled.

Dobrou službu vám v začátcích prokáže také barevná řasenka, která se oproti výraznému líčení očních víček drží v pozadí, ale zároveň dosáhne pozoruhodných efektů.

Jaké barvy mám kombinovat?

Pomocí při orientaci může být například předem zvolený outfit. Vsaďte na výrazné barvy u oblečení a ty potom přeneste i do svého make-upu. Absolutním trendem pro rok 2019 se stal color blocking ve své odlehčené variantě, tedy pomocí pastelových tónů. Nejpoužívanější pomůckou se přitom při nanášení stanou prsty nebo velmi jemné štětečky.

Něžné duše nic nezkazí zaručenou kombinací světle zelené na pohyblivém víčku a růžové pod spodními řasami. Jako vstupenku do světa color blockingu můžete nejprve použít kombinaci pastelové barvy s jinou velmi výraznou. Ale věřte tomu, že módní ikony se letos uchýlí k mnohem odvážnějším kombinacím dominantních odstínů, takže je potkáte například s fialovo-žlutým, modro-oranžovým nebo zeleno-červeným líčením.

Inspirace na kombinaci barev:

  • Rtěnka v korálovém odstínu a k ní oční linka v kobaltově modré.
  • Žluté oční stíny a k nim fialová rtěnka.
  • Červená na horním rtu a růžová na tom spodním.
  • Zelený lak k levandulovým očním stínům.