Menu

Čím zapůsobit na ženu?

Sportovní vůz a nabitá peněženka už u žen moc nebodují

Home » Životní styl » Čím zapůsobit na ženu? - 06.2019

Rychlý sporťák a nadupaná peněženka že vám zaručí zástupy žen? Kdeže. Ideálního muže ženy charakterizují úplně jinak.

Existovaly časy, kdy muž nemusel okouzlovat svou krásou a šarmem, pokud však nebyl chudý jako kostelní myš. Bankovnímu kontu jako nejdůležitějšímu ukazateli pro výběr partnera ale již odzvonilo. Před pár lety uvedly v jednom z průzkumů dvě třetiny žen, že výše platu jejich partnera pro ně není směrodatná. Žen, které upřednostňují klasický model rozdělených rolí, kdy by to měl být především muž, kdo živí rodinu, nebylo ani dvacet procent. K podobným výsledkům došli již v roce 2010 sociologové, kteří uvedli, že jen pro každou třetí ženu je důležité, kolik její manžel vydělává peněz, jen každá šestá by si přála drahé dárky a pouze každou desátou ženu zajímá, zda má její muž výkonný sportovní vůz. Bohužel se však zároveň potvrdilo, že pánové se mylně domnívají, že musí být perfektní a mít určité společenské postavení.

Bohatství jako nejvyšší uznání

Není se ale čemu divit, neboť zástupci „silnějšího pohlaví“ byli dlouhé roky vychováváni především k tomu, aby byli profesně úspěšní. Vysoký příjem se tyčil na vrcholu všech cílů. Zatímco holčičky se už odmala učily, že o sebe mají pečovat a dbát na svůj vzhled, u kluků se nikdo nestaral o to, zda mají čisté nehty. Pečující rutina pro muže obnášela osprchování, umytí vlasů a oholení a pro získání ženy jim stačila pouze voda, mýdlo a zásnubní prsten.

Co se skutečně počítá

Od té doby, co si ženy začaly samy kupovat šperky, platit za sebe v restauracích a řídit vlastní vůz, muži znejistěli. Investují čas a peníze do návštěv fitness studií, barber shopů a nákupu mladistvého oblečení. Přitom jsou to vlastně docela obyčejné věci, kterých si ženy na mužích opravdu váží. Jak takový hrdina moderní princezny tedy vypadá?

Umí zacházet s nářadím

Celých 86 procent žen se potýká s problémy, pokud si mají v domácnosti něco samy opravit. Výsledky velké studie jednoho z institutu pro výzkum veřejného mínění dokazují, že téměř 80 procent žen považuje schopnost zacházet s vrtačkou a kladivem za důležité kritérium pro výběr partnera. A muži? Ti v počtu 84,3 procent uvedli, že kutilské práce je baví!

Nebojí se sporáku

Hned za kutilstvím považují ženy za velmi důležité, když jejich vyvolený umí kuchyni nejen smontovat, ale zvládne v ní ukuchtit i vynikající večeři.

Je technicky nadaný

Neustále se vám vypíná notebook? Kávovar zase nenašlehal mléčnou pěnu? Přesně v tu chvíli přichází na řadu prostor pro muže, který dokáže zjistit, v čem problém spočívá, a nějakým způsobem ho vyřeší.

Pečuje o sebe

Správný chlap má smrdět potem? Tak tohle tvrzení by vypustila z úst málokterá žena. Podle pánského magazínu GQ vnímá 98 procent všech žen neupravené ochlupení v intimní oblasti za absolutní no-go zónu. Také chloupky trčící z nosu, uší nebo pokrývající záda si najdou jen málo fanynek. Oproti tomu 84 procent žen ocenilo opilované a upravené nehty i na mužských rukou.

Má rozum

Vědci z polské Warsaw School of Economics zjistili, že i méně přitažlivé vzezření může muž u žen vyrovnat svou inteligencí. A od vědců z Londýna zase přišla zpráva, že ti, kteří lépe zvládli test inteligence, produkují kvalitnější spermie – i když jen v nepatrném rozsahu.

Má rameno na vyplakání

Muži pracující jen na pekáči buchet dělají velkou chybu. Ženy totiž shledávají mnohem atraktivnější široká ramena a mužská postava ve tvaru V patří mezi ženami k těm nejžádanějším.

Při mluvení zní suverénně

To, zda určitý hlas shledáváme sexy, nezáleží na jeho poloze, ale na melodii mluvení. Většinu žen údajně odrazuje, pokud se jejich protějšek neumí vyjádřit plynule a své věty protkává výplňkovými slovy typu „éém“ a podobně.

Umí vyprávět příběhy

Hezká melodie hlasu a dobrý text na ženy vždy zapůsobí. Vědecká studie na univerzitě v Severní Karolíně ukázala, že muži, kteří umí dobře vyprávět, ženám automaticky imponují.

Má třídenní strniště

„Bez knírku není muž správně oblečený,“ pravil Salvador Dalí. Dle průzkumů ale u žen před knírem vítězí delší strniště. Vyspělí muži mohou mít i plnovous, v každém případě však musí být jejich vousy upravené.

Umí tančit

Zjevně dobrému tanečníkovi řekne žena jen stěží ne, tím spíše na otázku „Smím prosit?“. Téměř 90 procent dotazovaných žen potvrdilo, že muži, kteří umí tančit, je přitahují mnohem více a připadají jim sexy a romantičtí. A je úplně jedno, zda muž holduje valčíku, salse nebo tangu.

Má rád děti

Je známým paradoxem, že mladí otcové vzbuzují v ženách obdiv. Ukazují totiž, jak mužní, láskyplní a obětaví pro rodinu dokáží být. V tomto případě vám kočárek přinese větší atraktivitu než Porsche.

Nahoru
OKDalší informace