Menu

7 tipů pro větší spokojenost ve vlastním těle

Pocitu spokojenosti dosáhneme jen tehdy, když budeme svému tělu naslouchat

Home » Životní styl » 7 tipů pro větší spokojenost ve vlastním těle - 04.2020

Vyhnat ze své hlavy negativní přesvědčení je prvním krokem ke spokojenosti. Ale jen to nestačí. Kdo se chce ve svém těle cítit dobře, musí zapracovat také na dalších oblastech. Tyhle triky vám s tím pomůžou.

 

Okamžitá pomoc pro lepší pocit

 

Cítit místo vidět: Zakryjte si zrcadlo

Většinou jsme sami sobě největším kritikem. Především při pohledu do zrcadla nás rozčílí tucet maličkostí, které bychom na sobě raději neviděli. Kdo chce být spokojenější, musí vykročit ze začarovaného kruhu. Naslouchejte svému tělu a přestaňte ho na pár dní pouze pozorovat v zrcadle. Tím se opět naučíte vnímat sami sebe zevnitř místo neustálého skenování vizuální stránky s hledáním nedostatků.

 

Držení těla: Hrdost je otázkou držení

Vyzkoušejte si malý experiment: Posaďte se na židli, nechte ramena klesnout, pohled skloňte k podlaze a uvědomte si, jak se při tom cítíte. A teď to zkuste trochu jinak: S narovnanými zády, vypnutou hrudí, zdviženou hlavou a mírným úsměvem. Co jste zjistili? Správně: Držení těla ovlivňuje náladu, takže čím lepší držení, tím lepší pocit.

 

Pohodlí ve vlastním těle: Oblečení pomáhá

Příliš těsné kalhoty, škrábající podprsenka nebo nepohodlné boty nevypadají dobře ani se v nich nebudeme dobře cítit. Tak proč s tím jednou pro vždy nepřestat? Zahalte své tělo do měkkého a příjemného oblečení. Samozřejmě byste neměli vyrazit do práce ve svém běžeckém outfitu, ale při výběru oblečení vždy volte dobře padnoucí velikost a příjemný materiál. Protože už Coco Chanel říkala, že luxus musí být pohodlný, jinak to není luxus! A měla pravdu.

 

 

 

Pohyb: Sportování probouzí štěstí

Kdo se chce ve svém těle cítit dobře, musí ho používat. Svaly si žádají zátěž, srdce chce pumpovat a pokožka se potit. Lidské tělo není vytvořeno k tomu, aby stále sedělo. Ale aby nedošlo k nedorozumění: Pocit tělesného blaha se nedostaví po otravném zdvihání činek v posilovně nebo po kurzu aerobiku, který nás to tak nebaví, ale pouze tehdy, když se budeme pohybovat opravdu s radostí. A to může být během procházky na čerstvém vzduchu, při tenisovém duelu s nejlepší kamarádkou nebo při plavání. Záleží jen na tom, aby nás pohyb bavil.

 

Aktivní odpočinek: Takhle se uvolníte

Odpočinek patří k nejdůležitějším faktorům pro blažený pocit. A to platí především z fyzického hlediska. Proto bychom měli svému tělu i duši dopřávat momenty aktivního odpočinku. Jedná se o důležitý strečink (například jóga či pilates) a posilování svalů. Z dlouhodobého hlediska totiž uvolněné svalstvo předchází bolestivým křečím svalů i špatnému držení těla. S následným uvolněním celého těla nám pomohou profesionální masáže i pravidelné koupele pro celé tělo.

 

Aktivní srovnávání: Nikdo není dokonalý

Chcete se ve svém těle cítit dobře? Pak se soustřeďte především sami na sebe. Malá výjimka je dovolená v jednom případě: Prohlédněte si lidi kolem sebe a uvidíte, že nikdo z nich není dokonalý. A přesto nám přijdou atraktivní, zajímaví nebo jinak působiví. Tak proč jsme sami k sobě tak přísní?

 

Kosmetické triky: Pěkně vypadat, lépe se cítit

A samozřejmě je dovolená také malá pomoc, abychom se cítili ve svém těle lépe. Proč by ne? Třeba taková rozmazlující péče o pokožku, která ji zanechá sametově hebkou, je k nezaplacení. Nebo použijte trochu samoopalovací emulze, protože se zdravým opálením se hned budete cítit lépe. A co takový nový účes nebo změna manikúry? Rozmazlujte se!

Nahoru
OKDalší informace